Těhotenské obrázky Co na sebe? Průvodce pro novou matku

Těhotenské fotky co na sebe? Toto je deset nejlepších těhotenských oděvů, které byste měli nosit během těhotenství. Mohou pomoci k tomu, aby fotografie vaší maminky vypadaly skvěle!

Toto je deset nejlepších těhotenských oděvů, které byste měli nosit během těhotenství. Mohou pomoci k tomu, aby fotografie vaší maminky vypadaly skvěle!

Například oblékání do šatů volného střihu umožní více prostoru a proudění vzduchu kolem dětského hrbolku.

Navíc je to pohodlné, zvláště když sedíte nebo ležíte na chiropraktickém stole a zároveň se necháte profesionálně fotit v rozkošném oblečení.

Možná budete chtít nějaké extra vycpávky, stejně jako doplňky, jako jsou klobouky, sluneční brýle, šály, pásky a šperky, i když ještě nepadnou přes břicho! Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv!

Dostanu během mateřské dovolené plnou mzdu?

Ano, během mateřské dovolené budete nadále pobírat plnou mzdu. Pokud jste však před narozením dítěte dostávali platby na základě provize, může být tento příjem vyplácen poměrným dílem až po návratu z mateřské dovolené.

Pokud by zaměstnankyně mohla utrpět finanční ztrátu v rámci svých práv v těhotenství nebo mateřství podle předpisů (například pokud přijde o provize), očekává se, že zaměstnavatelé učiní veškeré přiměřené úpravy, které by takové ztrátě zabránily, např. srovnatelné platy a podmínky.

Mohu prodloužit svou rodičovskou dovolenou v Kanadě?

Můžete požádat o více volna, ale nedostanete zaplaceno. Můžete se kvalifikovat, pokud:

  • Pracovali jste u stejného zaměstnavatele alespoň 13 po sobě jdoucích týdnů
  • Vaše týdenní průměrná mzda je vyšší než sazba příspěvku na rodičovskou dovolenou (podle CRA) × 75 %

Pokud jsou tyto podmínky splněny a chcete ji prodloužit nad 50 týdnů, podejte žádost co nejdříve. Vaše žádost musí obsahovat jasný příklad toho, jak byla zajištěna péče o děti během prodloužené doby.

Mějte na paměti, že neexistuje žádná záruka, že toto rozšíření schválí Service Canada nebo jakýkoli jiný vládní úřad, než projde všemi fázemi schvalovacího procesu. Pokud se vaše dítě narodilo s postižením, mohou se vám otevřít další možnosti v závislosti na postižení vašeho dítěte.

Kolik měsíců trvá mateřská dovolená?

Mateřská dovolená je obvykle kolem 12 týdnů.

Jak mohu z mateřské dovolené vytěžit maximum?

Mnoho společností poskytuje placenou mateřskou dovolenou po dobu až čtyř měsíců. V USA zákon o rodinné a lékařské dovolené (FMLA) vyžaduje, aby někteří zaměstnanci dostali 12 týdnů neplacené dovolené po narození nebo adopci.

Pro ty, kteří jsou osvobozeni od nároku na FMLA, protože pracují méně než 25 hodin týdně, byli zaměstnáni u svého zaměstnavatele méně než rok atd., neexistuje žádný zákonný požadavek na otcovskou/mateřskou dovolenou – pouze to, co vaše společnost nabízí dobrovolně.

Některé společnosti nabízejí rodičovské příspěvky pouze matkám; jiní rozšiřují tyto výhody i na otce, aby si oba rodiče mohli po narození dítěte vzít volno společně. Potřebujete-li více informací o tom, kolik placené rodinné zdravotní dovolené vyžaduje zákon ve vašem státě, kontaktujte ministerstvo práce vašeho státu.

Jak si mohu zvýšit svou mateřskou?

Pokud váš zaměstnavatel nabízí mateřskou, měli byste si ověřit jeho zásady. Můžete mít nárok na zákonnou mateřskou (SMP) po dobu 39 týdnů, pokud splňujete určité podmínky a jste nepřetržitě zaměstnáni u stejné společnosti po dobu alespoň 26 týdnů až do 15. týdne před termínem porodu.

Pokud ano, je možné navýšit SMP také čerpáním sdílené rodičovské dovolené ihned po porodu nebo osvojením dítěte do pěti let po dohodě s partnerem/spoluosvojitelem.

Musím vrátit FMLA, když se nevrátím do práce?

Ne, jste povinni vzít FMLA k odchodu pouze do 12 měsíců od posledního odpracovaného dne. Pokud ponecháte více času mimo tento rozsah, nebude to mít za následek žádnou návratnost nebo penalizaci, pokud se vrátíte do práce později.

Pokud váš zaměstnavatel má tyto zásady, může to být v rozporu se státním zákonem a může také porušovat samotnou FMLA. Poraďte se ještě dnes s právním zástupcem, abyste zjistili, zda s touto situací můžete něco udělat, než se vrátíte do práce pro vaši současnou společnost!

Můžete prodloužit rodičovskou dovolenou?

Pokud si nemůžete prodloužit dovolenou nebo si nevyužijete plný čas, který máte k dispozici, stane se toto:

Vaše práce je chráněna až 12 měsíců po narození vašeho dítěte. Musíte to však oznámit čtyři týdny předem a předložit lékařské potvrzení (což není povinné).

Mělo by vám být vypláceno alespoň tolik, jako by dostával někdo na mateřské dovolené. To zahrnuje jakýkoli příspěvek na směny, který by mohl platit na vašem pracovišti.

Pokud to u jednoho zaměstnavatele nevyjde, doporučujeme ucházet se o práci jinde – zejména tam, kde jsou nároky kolem rodičovského příspěvku/dovolené/nemocenské atd. V tomto případě bude muset zaměstnavatel držet otevřenou roli maximálně tři měsíce před jeho naplněním.

Jak dlouhou dobu mateřské dovolené lékaři doporučují?

Lékaři doporučují mateřskou dovolenou v délce šesti až dvanácti týdnů. Tato doba se často prodlužuje o dva týdny, ale to bude záviset na konkrétní situaci a lékařské radě poskytnuté během návštěv prenatální péče.

V některých případech může být pro nové rodiče prospěšné začít s přechodem svého dítěte do jeslí nebo s chůvou ještě na mateřské dovolené, aby se mohli vrátit do práce dříve, aniž by se museli obávat, že své dítě nechá v péči někoho jiného.