Těhotenské focení Co na sebe? Nápady a tipy

Těhotenské focení Co na sebe? To je častá otázka, kterou se novopečená maminka ptá. V tomto článku si to však probereme.

Připravte se na několik nápadů o vašem domě, blízkých parcích a dalších zábavných prostorách, které by mohly fungovat jako pozadí pro fotografie. Nezapomeňte si s sebou vzít spoustu občerstvení a pití, pokud se chystáte na místo nebo vás doma fotí, protože tato aktivita může chvíli trvat!

Dobrá těhotenská fotografka bude chtít předvést víc než jen vaše bříško, takže se ujistěte, že máte něco módního v každé barvě od hlavy až k patě. Pokud se jedná o venkovní sezení, ujistěte se, že jakékoli boty, které si vyberete, jsou dostatečně pohodlné na procházky, protože kdo ví, kam nás místo zavede – možná i do kopců?

Pořiďte si na focení báječné doplňky, jako jsou náhrdelníky, náramky a další třpytivé věci – fotky díky nim ještě více vyniknou! Přineseme pár rekvizit, o kterých si myslíme, že by na obrázcích vypadaly skvěle jako náš rozkošný kolotočový kůň.

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Kalifornii?

Kalifornské maminky mají nárok na mateřskou dovolenou po dobu až čtyř měsíců. Během této doby mohou odejít z práce bez nároku na mzdu nebo využít nemocenské dny a dovolenou k výplatě.

Zákony o mateřské dovolené se v jednotlivých státech liší. Zákon o rodinné zdravotní dovolené (FMLA) zaručuje matkám, že si budou moci udržet své zaměstnání, pokud se rozhodnou nevrátit se po narození dítěte.

FMLA však platí pouze tehdy, je-li společnost dostatečně velká, aby splnila určitá kritéria; neplatí to za všech okolností jako kalifornské právo!

Mnoho žen nemá nárok na FMLA kvůli tomu, kde žijí, zatímco jiné si nemohou dovolit vzít si neplacený čas z práce kvůli finančním potížím!

Zásady se také liší v závislosti na tom, jak dlouho někdo pro společnost pracoval, na jeho pracovním postavení (tj. na plný úvazek nebo na částečný úvazek) a na typu výhod, které dostává.

V některých státech existují zákony, které řeší otázky mateřské dovolené pro ženy, které pracují ve společnostech s 50 a více zaměstnanci; však ne všichni! Je důležité znát svá práva ženy, abyste je mohla prodiskutovat s lidskými zdroji ještě před tím, než budete mít dítě, místo po něm!

Co je federální zákon o rodinné dovolené?

Federální zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) byl přijat v roce 1993. Jde o zákon, který zaručuje některým pracovníkům právo vzít si až 12 týdnů neplacené dovolené ročně ze zdravotních důvodů nebo v případě, že pečují o člena rodiny s vážnými zdravotními problémy. Zdravotní stav.

To znamená, že zaměstnanci si mohou vzít volno, aniž by se museli obávat o svou jistotu zaměstnání nebo výplatu, i když se to nevztahuje na výhody placené zdravotní dovolené, jako jsou ty, které nabízejí někteří zaměstnavatelé.

Jak pořídíte dokonalý těhotenský snímek?

Jak uděláte perfektní těhotenskou fotku? Pokud jde o umění fotografovat, lze použít mnoho technik. Můžete vyzkoušet různé úhly, použít osvětlení z různých zdrojů nebo dokonce upravit vyvážení barev, abyste se na předmět lépe podívali.

Ale když dojde na pouhé pořízení fotografie během těhotenství, jaký je jednoduchý trik, jak zajistit, aby vše vypadalo správně, a získat úžasný snímek bez ohledu na to, kde se ocitnete při fotografování? Nejlepším způsobem by bylo zajistit, aby oblečení správně sedělo!

Ať už jdete ven na zvláštní příležitosti nebo jen hledáte nějaké neformální fotky během těhotenství, nic nebude fungovat tak dobře, pokud váš outfit nebude správně sedět. Ujistěte se, že věci nejsou příliš těsné nebo příliš volné.

Dostáváte peníze za státní svátky, když jste na mateřské dovolené?

Ne, na mateřské dovolené bohužel nedostanete zaplaceno za státní svátky. Je to proto, že nejsou povinni pracovat, a proto během této doby nedostávají žádnou mzdu.

Váš zaměstnavatel s vámi však musí zůstat v kontaktu po celou dobu prázdnin zasíláním takzvaných dnů „Udržování v kontaktu“ nebo KIT dnů.

Více si o nich můžete přečíst zde, ale v zásadě, pokud to uděláte správně, měli byste na mateřské dovolené pracovat maximálně jeden den v týdnu, pokud nenastanou nepředvídatelné okolnosti, které by tuto dohodu změnily, např. nemoc atd.

V opačném případě, i když je třeba poznamenat, že ačkoli pobírání zákonných plateb znamená, že do jejich domácnosti vždy někdo bude mít nějaký příjem – byl zaměstnán před odchodem na mateřskou dovolenou, a měl tedy nárok na svou mzdu na mateřské nebo adopční dovolené – tato částka je obvykle vysoká. nižší, než vydělávali dříve.

Ovlivňují dny udržování kontaktu placenou rodičovskou dovolenou?

Je důležité poznamenat, že placená rodičovská dovolená nevyplácí mzdy, ale kompenzuje zaměstnance za dobu, kdy si vzali práci. Pokud má zaměstnavatel schůzku v době dovolené, považovalo by se to za důvodný důvod k výpovědi, pokud by se zaměstnanec této akce nezúčastnil.

To znamená, že dny udržování kontaktu mají vliv na placenou rodičovskou dovolenou, protože váš pracovní výkon musí zůstat na nejvyšší úrovni, když jste pryč na dovolené nebo nemocenské.

Může být také obtížnější využívat určité části zákonných mateřských a otcovských práv a také některé výhody nabízené zaměstnavateli, jako jsou poukazy na péči o děti nebo flexibilní pracovní modely, které vyžadují, abyste před uplatněním těchto nároků spolupracovali se společností.

Za stejných podmínek však většina žen může očekávat přibližně šest měsíců plné mzdy, což se po narození dítěte rozhodne vrátit do práce jako snazší volbu.