Snadné kroky, jak dát dítě do autosedačky Peg Perego

V tomto příspěvku na blogu se dozvíte, jak dát dítě do autosedačky Peg Perego. Kroky jsou snadné a jednoduché.

Kroky, jak dát dítě do autosedačky kolíček Perego

Krok 1. Zavěste systém popruhů na dětskou autosedačku Peg Perego. Zatáhněte za oba popruhy a zavěste je na místo na obou stranách nohou.

Krok 2. Stiskněte každou kovovou sponu nad místem, kde je připevněna, abyste uslyšeli cvaknutí, což znamená, že je bezpečně na svém místě.

Krok 3. Po tomto kroku znovu zatáhněte za každý popruh, abyste se ujistili, že jsou stále správně zaháknuté a nemohou se vytáhnout náhodou nebo při silném tahu z vnějšího zdroje, jako je někdo, kdo se snaží dostat své dítě z auta, zatímco přejíždí nevyzpytatelně. hrboly a průchozí výmoly atd.

Také zkontrolujte, zda jsou ramena vašeho dítěte dostatečně prověšená, když sedí plochými nohami na spodní části skořepiny nosiče (jinými slovy: žádné mezery mezi rameny vašeho dítěte a popruhem).

Krok 4. Znovu nastavte opěrku hlavy. Pokud má váš nový model autosedačky kolíček Perego nastavitelnou opěrku hlavy, pokračujte v jejím nastavování tak, aby se přibližovala vašemu dítěti, až vyroste.

To je důležité, protože pokud existuje příliš velká mezera mezi horní částí skořepiny nosiče, kde sedí krk vašeho dítěte, jeho malá brada bude viset bez jakékoli podpory – což může způsobit poškození nebo zranění!

Jak z autosedačky vytáhnete zápach nevolnosti?

Existuje několik způsobů, jak dostat zápach nemoci z autosedačky. Zde je postup:

– Umístěte do auta otevřenou krabici (nebo ještě lépe mísu) naplněnou jedlou sodou alespoň na 24 hodin; nechte to tam, dokud si nevšimnete, že vzduch voní svěžeji a čistěji. Nasává totiž vlhkost a pachy ze svého okolí.

Pokud je to možné, zvolte produkt z jedlé sody vyrobený bez bikarbonátu, protože může být škodlivý a způsobit dýchací potíže při vdechnutí do plic během aplikace nebo při náhodném vdechnutí během pravidelného používání, stejně jako reziduální účinek.

Nemusí to fungovat na všech typech sedadel, ale vyzkoušejte to, než tyto cenné věci vyhodíte. Zejména na textilní materiály nastříkejte směs teplé vody a jedlé sody.

– Další možností je použití octa nebo peroxidu vodíku, oba jsou při odstraňování pachů z autosedačky stejně účinné. Pro dosažení nejlepších výsledků je smíchejte s velkým množstvím horké vody ve spreji.

Ujistěte se, že roztok nejprve vyzkoušejte na nenápadné části čalounění vašeho auta, než jej všude nanesete, abyste věděli, jak bude každý materiál reagovat – mezi barvami mohou být různé odstíny nebo lesky, které mohou způsobit problémy, pokud nebudou předem pečlivě aplikovány.

Pokud ani ocet ani peroxid vodíku po zaschnutí nezanechají žádné skvrny, pokračujte vpřed, ale jinak proveďte namátkovou kontrolu, abyste se ujistili, že vše vyjde v pořádku, aniž by došlo k poškození!

Jedinou nevýhodou je, že to nemusí fungovat tak dobře pro některé typy tkanin a může zanechávat kyselý zápach.

– Dalším méně častým nápadem je zkusit použít esenciální oleje, jako je levandule nebo tea tree olej, ale není zaručeno, že to odstraní pachy z autosedaček! Smíchejte je s vodou ve stejné lahvičce s rozprašovačem a před aplikací na sedadlo protřepejte, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Nevýhodou je opět potenciální poškození určitých tkanin, takže nejprve vyzkoušejte na nenápadné ploše, jak je uvedeno výše! Tato cesta by měla alespoň zlepšit úklidové úsilí bez jakýchkoli negativních dopadů.

Pokud jste v pořádku s utrácením peněz, pak jedním účinným komerčním produktem, který byste si místo toho měli koupit, by byl Febreze, který obsahuje enzymy, které pohlcují molekuly zápachu zanechané potem, kouřem atd.

– Pokud máte parní čistič, používejte jej podle návodu! Tato metoda využívá teplo a tlak, které jsou ve většině případů dostatečné k usmrcení bakterií způsobujících zápach, takže by to mohla být další dobrá možnost, jak se zbavit zápachu z autosedaček.

Než budete pokračovat, ujistěte se, že vaše sedadlo zvládne vystavení vysokým teplotám, a to tak, že jej předem zkontrolujete na nenápadném místě nebo ještě lépe, poradíte se s profesionálním mechanikem, který zná všechny různé typy materiálů používaných v dnešních autech a jejich různé výhody a nevýhody!

Někteří lidé tvrdí, že nalévání jedlé sody do ventilačních otvorů také pomáhá, ale neexistuje způsob, jak zjistit, zda to funguje, protože každý případ se může lišit v závislosti na tom, jak dlouho/jak velká byla postižená oblast porovnána s tím, co by mohlo být uvnitř auta.

– Pokud máte kožená sedadla, vyvarujte se použití těchto metod, protože by mohly způsobit poškození! Místo toho investujte do kvalitního čističe čalounění, který často dokáže odstranit odolné skvrny a pachy, aniž by způsobil další poškození vašeho drahého materiálu sedadel.

Kůže je také lépe chráněna proti vlivům prostředí ve srovnání s tkaninou, takže je méně pravděpodobné, že se poškodí v obou směrech, ale to není vždy pravda, zvláště pokud je vystavena příliš mnoho přesčasů nebo když řešíte jiné problémy, jako jsou například popáleniny od cigaret.

Na druhou stranu pro látkové materiály existují i ​​jiné komerční produkty, které fungují dobře a navíc vás nebudou stát ruku a nohu, jako by to udělaly specializované čističe v obchodech s auty – zkuste se nejprve zeptat, než si nějaký koupíte, protože můžete být schopen najít blízké náhrady za zlomek ceny!

– U materiálu autosedačky, který není látkou nebo kůží, existují i ​​jiné způsoby, jak se zbavit pachů, prostě experimentujte s tím, co vám nejlépe vyhovuje.

Mentolové utěrky mohou pomoci maskovat pachy, ale neodstraní je, takže by to mohlo fungovat, pokud se snažíte zabránit tomu, aby vaši pasažéři ucítili stávající zápach, zatímco jsou stále na dlouhých cestách.

Další možností je použití osvěžovačů vzduchu, které mají různou vůni v závislosti na vašich preferencích, protože mají tendenci pouze zakrýt nepříjemný zápach, aniž by udělali cokoli víc – při aplikaci jakéhokoli typu chemikálie však pečlivě dodržujte pokyny, protože některé typy mohou způsobit poškození, zejména pokud jsou nastříkány na místa. kde také často sedí děti/zvířátka!