Průvodce pro začátečníky, kdy začít nosit těhotenské džíny

Kdy začít nosit těhotenské džíny? To je běžná otázka, kterou si kladou těhotné ženy. V tomto článku však poskytneme odpověď na takovou otázku.

Obecně byste měli začít nosit těhotenské džíny, až vám budou nepohodlné kalhoty nepohodlné. Obvykle je to na začátku druhého trimestru nebo na začátku třetího trimestru.

Protože se tvar a velikost těla každé ženy liší, může se tento časový rámec u každého mírně změnit. Místo toho můžete také nosit strečové legíny, abyste zvýšili pohodlí během těhotenství, dokud nebudete potřebovat větší těhotenský denim.

Těhotenské džíny budou pohodlnější, protože mají v pase gumu, která poskytuje prostor pro růst, a navíc poskytuje, aniž byste se museli starat o to, aby se spodní prádlo zobrazovalo nad horní linií rozepínání nohavic!

Těhotenské ženy, jako jsou šaty a halenky s empírovými pasy (část, která začíná přímo pod vaší poprsí), jsou další skvělou volbou pro těhotné ženy.

Dalším běžným základem všech porodnických šatníků je pár pohodlných bytů, které lze nosit s ponožkami nebo bez nich, v závislosti na ročním období a povětrnostních podmínkách!

Těhotenské oblečení by také mělo usnadnit oblékání vašeho miminka, což znamená, že si nemusíte dělat starosti s neočekávaným rozepínáním knoflíků, protože se natahují spolu s tkaninou a dávají prostor pro růst během těhotenství.

Jaké výhody mohu uplatnit v těhotenství?

Mateřskou dovolenou obecně nabízí zaměstnavatel a liší se v závislosti na společnosti. Může být vyplácená nebo neplacená, práce na plný nebo částečný úvazek atd. Můžete také žádat o podporu v nezaměstnanosti během mateřské dovolené, pokud bude vaše zaměstnání vyloučeno během těhotenství.

Tato výhoda pochází z Fondu pojištění zaměstnanosti, který bude před nástupem do práce vyplácet 55% výdělku v maximální výši 485 USD týdně až 15 týdnů za nemoc/invaliditu související s těhotenstvím.

EI také nabízí příspěvek v mateřství biologickým matkám, které si v Kanadě zajistily hodiny podle plánu pojištění zaměstnání s požadovaným počtem hodin pojištění před odchodem ze zaměstnání. Částka, kterou získáte, závisí na tom, jak dlouho pracujete pro zaměstnavatele, ale nesmí překročit celkový limit 52 týdnů na jednu žádost o EI.

Mohu po narození dítěte požádat o prodlouženou otcovskou dovolenou?

Pokud splňujete určité požadavky, můžete ke standardnímu 35týdennímu rodičovskému příspěvku požádat až o deset týdnů otcovské dovolené.

Na jaké dávky mám nárok, když se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

Máte nárok na 55 procent svého průměrného týdenního pojistitelného výdělku.

Co je mateřská dávka v pojištění zaměstnanosti?

Zaměstnanecké pojištění v mateřství je určeno pro matky, které mají dostatek pojistitelného pracovního úvazku před dovolenou, přičemž maximální výše dávky je 537 USD a minimální výplata 45 USD.

Jak se počítá porodné při potratu?

Částka, kterou získáte, závisí na tom, jak dlouho pracujete pro zaměstnavatele, ale nesmí překročit celkový limit 52 týdnů na jednu žádost o EI.

Mohu své výhody uživatelského rozhraní uplatnit v USA?

Své pojištění v nezaměstnanosti můžete podat pouze tehdy, pokud je státní a není federálně nařízeno.

Mohu si prodloužit mateřskou dovolenou?

Pokud pobíráte rodičovské dávky a máte dítě s dlouhodobým mentálním nebo fyzickým postižením, můžete si své mateřské dávky prodloužit na 52 týdnů.

Je legální pracovat na rodičovské dovolené?

Ano, obecně, ale existují určitá omezení, například pracovat více než 35 hodin týdně, pokud se zaměstnavatel písemně nedohodne jinak.

Jak dostanu zaplaceno za zákonnou dovolenou během těhotenství?

Zaměstnanci, kteří pracují každý den v roce, budou mít nárok na devět dní dovolené po narození dítěte a dalších sedm po sobě jdoucích dnů dovolené kdykoli během 12 měsíců po narození.

Je ukončení pracovního poměru přípustné před datem ukončení uvedeným ve smlouvě?

Pokud částka nebyla zaplacena, nemůžete ji ukončit bez předchozího upozornění.

Může se mě zaměstnavatel zeptat, kdy se vrátím z mateřské dovolené?

Zaměstnavatelé nesmí o tyto informace žádat, ale na požádání je můžete kdykoli sdílet.

Co mohu dělat, když moje pracovní smlouva neříká nic o otcovské dovolené?

Pokud neexistují žádná ustanovení o placené nebo neplacené otcovské dovolené, může to být podle federálních zákonů nezákonné i bez zapojení odborů. Okamžitě byste se měli poradit s pracovním právníkem.

Některé státy navíc mají zákony, které chrání zaměstnance, kteří žádají o volno kvůli rodinným problémům, jako je těhotenství a porod, protože by to jinak mohlo vést k diskriminaci žen na pracovišti. Každý stát má však svá vlastní pravidla, takže je budete chtít kontaktovat.

Pokud nemáte odbor, který by zastupoval vaše zájmy, zvažte získání podpory od ostatních zaměstnanců, kteří se také mohou nacházet v této situaci. Můžete k těmto kolegům přistoupit společně a předložit žádost spíše jako skupinu než jednotlivě, což může zaměstnavateli ztížit zamítnutí.

Čím silnější případ dáte dohromady s několika lidmi žádajícími o volno nebo žádajícími o aktualizaci jejich smluv, tím větší je šance získat to, co potřebujete.

Pokud něco, zkuste zjistit, zda ostatní chtějí otcovskou dovolenou, než se obrátíte na vedení ohledně přidání ustanovení do vaší smlouvy, protože nemohou něco poskytnout, když to stejně nikdo nepožaduje!