Průvodce, kdy měníte dětskou autosedačku

Kdy vyměnit dětskou autosedačku je velmi důležitá otázka, kterou si klade mnoho rodičů, když se připravují na to, aby jejich děťátko udělalo další životní krok.

V tomto příspěvku probereme, kdy přejít z dětské autosedačky proti směru jízdy na autosedačku pro batolata po směru jízdy a nakonec, kdy je čas, aby vaše dítě použilo systém polohování pásu pro dospělé.

Jak zjistit, kdy vyměnit dětskou autosedačku

Existují čtyři stupně dětských autosedaček, které určují, v jaké fázi by se měly nacházet, když je začnete používat. Stupně sahají od zády ke směru jízdy až po jízdu po směru jízdy a poté na podsedáku. Každá fáze má jiné požadavky na výšku, váhu a věkové limity, než se přesune do další.

Když vaše dítě vyroste z těchto rozměrů, je čas posunout se o stupeň výš nebo v případě potřeby koupit úplně jinou autosedačku. Před nákupem vždy zkontrolujte, zda je nová autosedačka vhodná pro vaše konkrétní vozidlo.

Zde je více informací o každé fázi:

15-ti měsíční miminka se začínají zajímat o vše kolem sebe včetně oken, takže to neodcházejte příliš pozdě s nějakým ulpíváním na oknech!!! Děti mohou dobře poslouchat po dobu 14 měsíců, ale stále nejsou schopny ukazovat na věci přesně.

V tomto věku se vaše dítě stává pohyblivější, protože se plazí nebo se snaží chodit s nábytkem a může začít vylézat z postýlky, pokud se mu ještě nedaří uniknout. Miminka mohou být rozptýlena, takže potřebujete okenní držák, který je jasný & barevné a zároveň zábavné pro ně pohled.

S přibývajícím věkem kolem 15 měsíců začnou miminka ukazovat přesně a budou se těšit z pohledu na své oblíbené kreslené postavičky na okenních rámech!!!

Chce to čas, ale nakonec o ně projeví zájem, zvláště pokud má něco známého jako Mickey Mouse nebo jiní Disney přátelé!! Některá batolata se dokonce pokoušejí obtisky strhávat v domnění, že jde o nějakou formu „hračkového“ papíru.

Vždy byste měli každý den před zdřímnutím/spánkem zkontrolovat, zda na obtiskech nejsou nějaké trhliny nebo stopy. Pokud uvidíte, že ho vaše batole roztrhlo, stačí ho znovu nanést super lepidlem, abyste se ujistili, že je před spaním/zdřímnutím bezpečné a čisté!

Jak dlouho necháte dítě v autosedačce?

Dětské autosedačky se používají k zajištění kojenců a batolat během přepravy vozidlem. Podle Americké akademie pediatrů (AAP) by bezpečnostní zábrany v autě měly být vyměněny přibližně každých pět let.

AAP také doporučuje, aby rodiče drželi své dítě v dětské sedačce proti směru jízdy co nejdéle; neexistuje žádný stanovený časový rámec, kdy dítě potřebuje absolvovat svou dětskou autosedačku.

Stejně jako u jakéhokoli jiného vybavení je důležité nejen dodržovat doporučení produktu, ale také zajistit správnou instalaci pokaždé, když používáte autosedačku vašeho dítěte, a to podle pokynů výrobce a pokynů Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu.

Když děti překročí maximální hmotnostní limit jejich konvertibilních autosedaček po směru jízdy, může být nutné je vyměnit.

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo autosedačku?

Každá autosedačka má hmotnostní a výškový limit, který je obvykle vytištěn na boční straně každé autosedačky. Pokud vaše dítě překročí některý z těchto limitů, může být čas pořídit si novou autosedačku, která se přizpůsobí jeho růstu.

Je známo, že u dětí, které jsou ještě příliš dlouho v dětských sedačkách, se během tohoto období vyvine zakřivení páteře z nedostatku opory v oblasti zad.

Čtyři roky jsou extrémně dlouhá doba, když mluvíme o bezpečnostních produktech pro děti! Kromě toho, pokud si všimnete, že se uvnitř nosítka vašeho dítěte množí plísně nebo máte problémy s přezkami, je třeba je okamžitě vyměnit také kvůli zdravotním problémům spojeným s hromaděním bakterií ve špinavých typech materiálů, jako je kůže a látkové předměty po delší dobu. použití.

Jaká je další autosedačka po novorozenci?

Mezi tím, kdy si dítě poprvé přinesete domů, a okamžikem, kdy se začnou samo posazovat, uplyne spousta času. Další autosedačkou po novorozenci by byl dětský nosič s pětibodovým pásem, který udrží dítě, dokud nedosáhne alespoň 20 liber.

Tato sedadla budou mít obvykle nastavitelnou funkci naklonění, takže děti mohou pohodlně spát, stejně jako opěrku hlavy a polstrování nohou pro pohodlí a bezpečnost během cestování automobilem.

Pokud má nosič tyto základní vlastnosti, měl by splňovat všechny zákonné požadavky pro použití ve vozidle od narození do předškolního věku v závislosti na tom, kde žijete.

Kdy může dítě v roce 2021 čelit vpřed?

Děti by měly být otočeny dopředu, když mohou zvednout hlavu a krk bez pomoci. Když jsou děti schopné sedět vzpřímeně na klíně rodičů, doporučujeme, abyste je drželi čelem vzad až do dvou let věku nebo 20 liber (podle toho, co nastane dříve).

Je to proto, že struktura dětské autosedačky omezuje pohyb v jakémkoli jiném směru než v zádech.

Nejlepší způsob, jak dítě ze svých sedadel obrácených proti směru jízdy více využít, je zůstat sedět co nejvíce při zdřímnutí a dlouhých cestách.

Když kojenci vyrostou příliš velké pro tuto polohu, mohou se rodiče rozhodnout přejít z dětské bezpečnostní sedačky zády ke směru jízdy na sedačku určenou ke směru jízdy.