Proč kojenci a batolata potřebují používat plenky? Nápady

Proč kojenci a batolata potřebují používat plenky? Existuje mnoho důvodů, proč kojenci a batolata potřebují používat plenky. Jedním z důvodů je, že ještě nejsou schopni ovládat své močové měchýře a střeva.

Také nám nemusí být schopni dát vědět, když potřebují jít na nočník, takže používání plen je pomáhá udržet v suchu a čistotě. Malé děti mohou navíc někdy onemocnět při kontaktu s močí nebo výkaly, takže používání plen je udržuje v bezpečí a zdraví.

A konečně, používání jednorázových plen je pro rodiče mnohem pohodlnější, než muset měnit látkové plenky pokaždé, když dítě potřebuje na nočník!

Všechny tyto faktory dohromady objasňují, proč většina miminek a batolat nosí jednorázové plenky.

Jaká je nejoblíbenější velikost plen?

Nejoblíbenější velikost plen pro batolata je pravděpodobně „Toddler“ nebo T-size. Jedná se o jedno až dvouhodinovou jednorázovou plenku, která je vhodná pro kojence a batolata o hmotnosti deset až třicet pět liber / čtyři kilogramy až šestnáct kilogramů.

Tyto plenky jsou svým designem podobné dětským plenkám, s výjimkou: nemají manžety na nohy (ačkoli některé se přibližují). Kvůli této vlastnosti mají plenky pro batolata tendenci neprosakovat, i když jsou ponechány celou noc.

Někteří rodiče je považují za pohodlnější než větší velikosti díky jejich přiléhavému střihu bez obav z protečení, zatímco jiní si stěžují na opětovné použití, protože dovnitř není možné přidat extra savý materiál; budete potřebovat externí produkt, jako je posilovací podložka/vložky, pokud je vaše dítě silně namočené.

Druhou nejoblíbenější velikostí je střední nebo M-velikost pro děti vážící dvacet až čtyřicet liber / devět kilogramů až osmnáct kilogramů. Tato plenka existuje asi od roku 1980 a její design byl inspirován inkontinenčními kalhotkami pro dospělé.

U menších miminek je poněkud objemná, ale opět neproteče, když ji necháte celou noc (na rozdíl od dětských plen, které jsou většinou určeny pro denní použití). Největší rozdíl mezi těmito plenkami a plenkami pro batolata je v tom, že mají manžety na nohy, takže je můžete znovu použít, pokud vaše dítě vyroste do této kategorie, než začne plně trénovat nočník.

Samozřejmě, stejně jako u jiných opakovaně použitelných látkových plen, budou zde další náklady, protože tyto položky je třeba zakoupit samostatně: manžety na nohy.

Nejméně oblíbenou velikostí je velká neboli L pro děti vážící třicet až šedesát liber / třináct kilogramů až dvacet sedm kilogramů. Tato plenka byla navržena na počátku 90. let, kdy se jednorázové plenky stávaly stále populárnějšími a zdá se, že tato konkrétní velikost se tak úplně nesekla (žádná slovní hříčka).

U malých miminek je objemný, obtížně se nasazuje a sundává a často prosakuje – i když se nosí přes noc. Někteří rodiče se uchýlili k používání dvou těchto plen najednou, aby přežili celou noc, aniž by jejich dítě namočilo postel.

Pokud tedy hledáte univerzální řešení plen pro všechny, pak jsou plenky pro batolata vaší nejlepší volbou; jinak byste měli zvážit velkou velikost.

Jakou velikost plen byste si měli vzít na miminko?

Na jednu stranu nechcete nosit příliš málo plen. Můžete se zúčastnit speciální události s rodinou a přáteli nebo svatby, kde spolu lidé budou trávit čas mimo práci v neformálním prostředí.

Lidé říkají, že „nezáleží na tom, co nosíš, ale jak to nosíš!“ ale když všichni ostatní přišli oblečení ležérně, ukázat se v pyžamu by ostatním způsobilo nepříjemné pocity. V těchto situacích přináším jednorázové plenky pro obě moje děti (a také nějaké roztomilé oblečení schované v jedné tašce).

Na druhou stranu, pokud mi někdo nabídne další miminko, budu mít dvojčata, protože poté, co obdržím tolik dárkových sáčků naplněných plenkami Pampers Swaddlers Sensitive Size 0, budu mít spoustu, co mi vydrží, dokud nebudou učeny na nočník!

Kolik plen dítě spotřebuje, než se naučí na nočník?

Dítě obvykle spotřebuje kolem 12 000 plen, dokud není naučeno na nočník. Toto číslo se může lišit v závislosti na stravě dítěte, na tom, jak často si smočí plenku a jak rychle se naučí používat toaletu. Některá miminka mohou potřebovat pouze kolem 8 000 plen, zatímco jiná mohou potřebovat až 16 000.

Mějte na paměti, že se jedná o průměrný odhad a použití vašeho dítěte se může lišit. Pro více informací o tom, kolik plen dítě používá, kontaktujte svého dětského lékaře. Budou vám schopni poskytnout konkrétní rady na základě individuálních potřeb vašeho dítěte.

Jak si mám vybrat plenku?

Při výběru plenky pro vaše miminko je třeba zvážit několik věcí.

První je věk vašeho dítěte. Některé plenky jsou určeny přímo pro novorozence, jiné jsou vhodné spíše pro starší miminka.

Další věcí k zamyšlení je, zda chcete plenky jednorázové nebo látkové. Jednorázové plenky jsou pohodlné, ale z dlouhodobého hlediska mohou být drahé. Látkové plenky mohou být levnější, ale jejich čištění vyžaduje větší úsilí.

Nakonec se musíte rozhodnout, jaký druh střihu chcete, aby plenka vašeho dítěte měla. Existují tři hlavní typy: přiléhavé, nastavitelné a jednovelikostní plenky. Každý typ má své výhody a nevýhody.