Proč jsou plenky tak drahé? Průvodce

Proč jsou plenky tak drahé? Existuje několik důvodů, proč mohou být plenky drahé. Hlavním důvodem je, že nejsou považovány za nutnost, jako jídlo nebo přístřeší. Plenky také vyžadují neustálé přebalování, což znamená více práce pro rodiče a pečovatele.

Jednorázové plenky navíc zabírají na skládkách spoustu místa a nelze je recyklovat. To je důvod, proč mnoho rodin volí látkové plenky, které lze prát a opakovaně používat. Používání látkových plen však vyžaduje více času a úsilí ze strany pečovatele.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ plenky, je důležité najít tu nejlepší možnou nabídku. Můžete ušetřit peníze nakupováním ve velkém, hledáním výprodejů a kuponů a používáním věrnostních programů obchodů.

Která plenka pojme nejvíce vody?

Plenky Huggies Little Movers pojmou až 18 uncí vody! To znamená, že jsou skvělé pro zadržování netěsností a nepořádku, takže jsou ideální pro použití na cestách.

Mají také SnugFit pas a Double Grip Stripes, které pomáhají udržet plenku na místě, i když se vaše děťátko pohybuje. Navíc jsou v zábavných designech, které si vaše dítě zamiluje! Vyzkoušejte balíček ještě dnes a uvidíte, jak dobře vám fungují.

Mám přebalovat své dítě před nebo po krmení?

Na tuto otázku neexistuje správná odpověď, protože každé dítě je jiné. Některá miminka budou velmi vybíravá, pokud je jejich plenka mokrá nebo špinavá, zatímco jiným to zřejmě vůbec nevadí. Je opravdu na vás a vašem miminku, abyste zjistili, co je pro ně nejlepší.

Někteří rodiče dávají přednost přebalování dítěte před krmením, aby se předešlo případným nehodám během jídla. To může být zvláště užitečné, pokud se vaše dítě teprve učí, jak správně používat koupelnu.

Jiní rodiče raději počkají až po krmení, protože to může být obtížnější, když dítě jí. Nakonec je to jen na vás a na vašem malém! experimentujte a uvidíte, co bude pro vás oba nejlepší.

Co je uvnitř plen, které dokáže rychle absorbovat moč?

Co se přesně stane, když se plenka namočí? Jaké chemikálie zde působí, že se kapalina může proměnit v gelovitý materiál, který účinně absorbuje vlhkost?

Vědci vyzkoušeli několik různých materiálů, aby vyvinuli rychle absorbující jednorázovou plenku bez zápachu. Některé z nich zahrnují; dřevitá vlákna, SAP (superabsorpční polymer) částice nebo krystaly, které mohou nabobtnat až 500násobek své hmotnosti, když navlhnou.

Tyto krystaly zachycují moč tím, že uvolňují anionty, které se vážou s kationty uvolněnými z močoviny, což způsobuje přitahování molekul vody, což má za následek bobtnání, kdy může být během několika sekund pod tlakem absorbováno přibližně 150 gramů tekutiny!

To znamená, že žádné další prosakování, pokud zadeček vašeho dítěte zůstane delší dobu suchý, aniž byste museli tak často měnit plenky.

Vnější obal plenky je rovněž vyroben z voděodolného materiálu, aby se tekutina neroztékala po povrchu a nevytvářela velké mokré skvrny. Látkovitá vnitřní vrstva na pokožce dítěte má být měkká a jemná, zatímco zadní vrstva zabraňuje unikání.

Pleny jsou nyní k dispozici v různých velikostech a savostí podle věku, váhy a míry čůrání vašeho miminka! Co tedy přesně znamená, že tyto hi-tech plenky fungují? Podívejme se blíže na některé materiály používané uvnitř jednorázových plen!

Měli byste po použití ubrousků osušit dětské vnady?

Ano, po použití ubrousků byste měli osušit zadek svého dítěte. Je to proto, že nezáleží na tom, jaký typ utěrky použijete na zadečku dítěte, když bylo přeměněno ze špinavé plenky na čistou.

Důvodem je to, že chemikálie v ubrouscích mohou způsobit podráždění a tření, které pak vede k tvorbě vyrážek na kůži.

Může být dost těžké projít tréninkem na nočník, aniž byste měli další problém způsobený mokrem, takže se vždy ujistěte, že jste je důkladně osušte, než je pustíte na veřejnost nebo si nebudete hrát s jinými dětmi při sportovních aktivitách atd.

Možná si myslíte, že jen rychlé poplácání nezpůsobí žádnou škodu, ale miminka jsou velmi citlivá a i něco tak malého jim může způsobit spoustu nepříjemností.

Jak dlouho lze plenku používat?

Plenky mají specifickou životnost. Mohou být použity od pěti hodin do dvanácti v závislosti na použité pleně a na tom, jak moc je znečištěná. Čím více plen vyměníte, tím menší budou mít savost a také jejich schopnost chránit před vlhkostí po delší dobu.

Výrobci plen doporučují používat je ne déle než deset hodin před výměnou, pokud je to možné, protože to zabraňuje vzniku vyrážek a dalších nepříjemných pocitů.

Pokud nechcete, aby vaše dítě nosilo špinavou plenku déle, než je nezbytně nutné, použijte novou každých čtyři nebo pět hodin výměny namísto přepínání tam a zpět v určitých okamžicích během dne, když je to nejnaléhavější, spíše než po každé výměně. zda to bylo o dvě hodiny později nebo dvacet minut od sebe.