Proč je nošení plen dobré? Průvodce

Proč je nošení plen příjemné? Pleny jsou látkové nebo plastové a mají vnitřní podšívku, která nasákne tekutinou. Kolem boků se zapíná plenka buď špendlíky nebo páskou. Plenky se dodávají v různých velikostech pro děti, které váží více než 35 liber (16 kg) až po dospělé, kteří váží více než 100 liber (45 kg).

Novorozenci nosí plenky každý den, ale kojenci se bez nich obvykle během některých denních hodin s přibývajícím věkem obejdou. Během prvního roku života potřebuje většina miminek asi desetkrát denně přebalování, protože jejich pokožka je velmi citlivá a snadno podrážděná stolicí plnou kvasinkových spor z infekce Candida albicans.

Pokud je pro vás obtížné přebalovat dítě dostatečně často v noci poté, co usnulo, možná budete chtít zvážit použití plenky na noc.

Jak dlouho může plenka vydržet přes noc?

Plenka vydrží přes noc až 12 hodin. To za předpokladu, že plena nebyla nedávno znečištěná a že má velikost vhodnou pro dítě.

Je také důležité dbát na to, aby plenka správně seděla, protože špatně padnoucí plenka může vést k protečení. Pokud existují obavy, jak dlouho konkrétní plenka vydrží, je vždy nejlepší poradit se s dětským lékařem.

Je také důležité dávat pozor na známky mokré nebo znečištěné plenky. Mokrá plenka bude těžká a může mít skvrny od moči v přední a zadní části. Zašpiněná plenka bude mít skvrny od výkalů a/nebo moči, stejně jako silný zápach. Pokud je přítomen některý z těchto příznaků, je důležité vyměnit plenku co nejdříve.

Je v pořádku nosit plenky 24 hodin?

Lidé nosí plenky z několika důvodů. Někteří lidé mají inkontinenci a musí to dělat, aby se vyhnuli nehodám. Jiní je rádi nosí, protože to může být součástí věkové hry, ponižování nebo jiných kiksů, do kterých se zapojují se svým partnerem (partnery).

Pro ty, kteří mají rádi aktivity pro dospělé miminko/milovník plen (ABDL), je plenka nedílnou součástí tohoto fetišu.

Ve všech případech, kdy se plenky nosí dlouhodobě, však vždy existuje jedna otázka: jak často byste měli měnit mokrou plenku? Pokud se mě někdo zeptá na to, co doporučuji dělat, když chcete vědět, zda je v pořádku nosit oblečení přes noc, moje odpověď bude záviset na tom, proč se přesně někdo chce na takovou věc ptát!

Kolik plen potřebuji za měsíc?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů a odpověď závisí na tom, jak často vaše miminko kaká. Dobrým pravidlem je mít neustále po ruce asi 24-36 plen. To by mělo stačit na měsíční přebalování. Pokud vaše dítě kaká více nebo méně, než je průměr, možná budete potřebovat více nebo méně plen.

Pokud používáte jednorázové plenky, je také dobré mít po ruce nějaké doplňky pro případ nehody. Vždy je lepší být v bezpečí, než litovat! Ve většině obchodů si můžete koupit balíčky plen ve velkém, takže to není příliš obtížné. Jen se ujistěte, že máte dostatek místa pro jejich uložení!

Pokud používáte látkové plenky, budete muset mít neustále po ruce asi 24-36 plen. To by mělo stačit na měsíční přebalování – ale mějte na paměti, že je také budete muset vyprat pokaždé, když vaše dítě přebaluje!

Pokud vaše dítě kaká více nebo méně, než je průměr, možná budete potřebovat více nebo méně plen. Nezapomeňte si také koupit nějaké další látkové ubrousky a buď používejte jednorázové ubrousky, když jdete ven (většina obchodů prodává balení!), nebo je před použitím navlhčete vodou. Plastový sáček můžete také snadno znovu použít tak, že jej dobře opláchnete, dokud není čistý, a mezi jednotlivými použitími pověsíte, aby uschnul.

Která značka plen absorbuje nejvíce tekutin?

Existuje několik různých značek plen, které absorbují nejvíce tekutiny. Některé z těchto značek zahrnují Huggies, Pampers a Luvs. O všech těchto značkách je známo, že velmi účinně absorbují vlhkost a udržují děti v suchu. Každá značka má však své jedinečné vlastnosti, díky kterým se odlišuje od ostatních.

Huggies je jedna z předních značek z hlediska savosti. Mají řadu produktů, které uspokojují různé potřeby, jako je jejich Snug & Suchá řada, která je skvělá pro novorozence i batolata. Huggies také nabízí program odměn, kde mohou rodiče získávat body nákupem produktů a poté je vyměnit za položky zdarma.

Pampers je další známá značka pro savost. Mají širokou škálu produktů, od novorozeneckých až po extra velké plenky pro dospělé. Pampers je také známý svou kvalitou a odolností; mnoho rodičů uvedlo, že jejich děti mohly nosit stejný pár Pampers až dva dny, aniž by prosakovaly.

A konečně, Luvs je další skvělou možností pro savost. Nabízejí různé velikosti, od preemie po batole, stejně jako různé úrovně savosti v závislosti na vašich potřebách. Luvs je také jednou z cenově dostupnějších značek, takže je skvělou volbou pro rodiny s omezeným rozpočtem.

Co potřebujete na přebalování?

Plenky, samozřejmě! Budete potřebovat dostatek plen, aby vydržely přes den i noc. Můžete použít jednorázové nebo látkové plenky – podle toho, co je vám pohodlnější.

Pokud používáte jednorázové plenky, budete potřebovat systém na likvidaci plen, jako je Diaper Genie. To vám pomůže udržet váš domov svěží.

Pokud používáte látkové plenky, budete potřebovat několik různých položek:

-Nepromokavý obal na každou plenku

-Několik tuctů vložek (mohou být vyrobeny ze savých materiálů, jako je bavlna nebo konopí)

-Mokrý pytel na uskladnění znečištěných plen, dokud je nelze vyprat

-Sušák nebo šňůra na prádlo na zavěšení plen, aby se mezi praním sušily.

Kdy mám přebalovat své dítě?

Neexistuje žádný konkrétní čas, kdy musíte dítěti přebalovat. Nejlepší pro rodiče je seznámit se se svými dětmi a pochopit, kdy jsou mokré, špinavé nebo nepohodlné.

Pokud známky, které vaše dítě vydává, naznačují, že potřebuje novou plenku, bylo by od vás moudré, abyste jim jednu dali! Nechcete mít žádné problémy s vyrážkou ke všemu, co se děje v domě s novorozencem, takže se ujistěte, že tato část péče o novorozence je přirozená.