Pro jakou velikost plen se mám zaregistrovat? Průvodce

Na jakou velikost plen se mám zaregistrovat? Pokud jde o registraci plen, je třeba mít na paměti několik věcí. Velikost plenky bude záviset na váze a věku vašeho dítěte. Budete také chtít vzít v úvahu, jak často bude vaše dítě přebalováno.

Nejběžnější velikosti pro novorozence jsou Preemie (do šesti liber), Newborn (sedm až deset liber) a Velikost jedna (deset až osmnáct liber). Pokud máte větší miminko nebo pokud čekáte dvojčata, možná se budete muset zaregistrovat na plenky velikosti 2 nebo 3. Většina dětí bude potřebovat pouze čtyři až osm výměn za den.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost plenky vaše dítě potřebuje, požádejte o pomoc prodejce. Budou schopni změřit vaše miminko a doporučit vám nejvhodnější velikost.

Jak vyměníte plenku, když dítě nezůstane v klidu?

Nejprve se snažte dostat dítě do dobré polohy. Chcete, aby byly pohodlné a nechcete, aby se kolem sebe kroutily. Některá miminka jsou ráda držená plenou dolů, zatímco jiná dávají přednost tomu, aby měla nohy na klíně, aby mohla kopat.

Jakmile máte dítě umístěno, otevřete plenku a vyjměte vložku (pokud existuje). Pokud je plenka špinavá, možná to budete chtít udělat venku nebo nad umyvadlem. Poté uchopte novou plenu a zacvakněte ji na opasek dítěte (nebo použijte špendlíky, pokud jste na to zvyklí).

Přehněte přední část plenky směrem k bříšku dítěte a ujistěte se, že je vše pěkně zastrčené a pevně utažené. Pokud používáte špendlíky, vložte je nyní. Nakonec pořádně poplácejte záda plenky a máte hotovo!

Některým rodičům pomáhá mít jednu ruku na břiše dítěte a druhou na zadní straně plenky, aby vše při přebalování udrželo na svém místě. Pokud je to něco, co pro vás funguje, jděte do toho! V opačném případě použijte svůj nejlepší úsudek.

Pokud máte potíže s rovným oblékáním plenky, nebojte se požádat o pomoc někoho jiného. Zpočátku to může být složité, ale s trochou cviku na to přijdete. A pamatujte, není žádná ostuda přiznat, že přebalování je těžké – všichni jsme tam byli!

Kdy by mělo být batole cvičit na nočník?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože nejlepší čas na nočník vašeho batolete se bude lišit v závislosti na jeho individuálním vývoji a připravenosti. Většina pediatrů však doporučuje začít s nočníkem mezi 18. a 24. měsícem.

Některé známky toho, že vaše batole může být připraveno začít s nácvikem na nočník, zahrnují schopnost zůstat v suchu několik hodin v kuse, vědět, kdy musí jít na záchod, a být schopno efektivně sdělit své potřeby. Pokud si myslíte, že je vaše batole připraveno, existuje několik různých přístupů, jak je začít.

Jedna z populárních metod se nazývá „eliminační komunikace“ (EC), která zahrnuje sledování vodítek, které vaše dítě dává, když potřebuje jít na nočník, a pak tyto signály používá jako příležitost, aby tak učinily na konkrétním místě nebo objektu.

Pokud si myslíte, že je vaše batole připraveno, existuje několik různých přístupů, jak je začít. Jedna z populárních metod se nazývá „eliminační komunikace“ (EC), která zahrnuje sledování vodítek, které vaše dítě dává, když potřebuje jít na nočník, a pak tyto signály používá jako příležitost, aby tak učinily na konkrétním místě nebo objektu.

Nejčastěji se používá u dětí, které ještě nejsou mobilní, ale starší batolata mohou mít prospěch ze stejného přístupu, pokud to funguje s jejich úrovní pohodlí a vývojovými schopnostmi. EC vyžaduje velkou pozornost na obou stranách během tréninku, ale mnoho rodičů se ukázalo jako efektivní.

Dalším běžným přístupem k učení na nočník je jednoduše nechat své batole, aby na to přišlo samo, s minimálními pokyny od vás. To může být dobrá volba, pokud již vykazují známky připravenosti a chcete je nechat převzít vedení. Může to však být také náročnější, protože je zde méně pokynů pro dítě i rodiče.

Ať už si vyberete kteroukoli metodu, pamatujte, že trpělivost a důslednost jsou klíčem k učení batolete na nočník – nestane se to přes noc! Pokud budete mít nějaké dotazy nebo obavy, neváhejte se obrátit na svého pediatra.

Jak uklidníte dítě, aby přebalovalo?

Existuje několik různých způsobů, jak uklidnit dítě, aby přebalovalo. Jedním ze způsobů je dát jim dudlík nebo je kojit. Dalším způsobem je mluvit s nimi tiše a klidně nebo zpívat ukolébavku.

Někdy může pomoci i jemné houpání miminka dopředu a dozadu. ať už zvolíte kteroukoli metodu, buďte trpěliví a nespěchejte s přebalováním, aby se miminko znovu nerozčilovalo.

Pokud dítě začne plakat, snažte se nebýt frustrováno. Je přirozené, že miminka občas pláčou a většinou to znamená, že je jim to prostě nepříjemné nebo něco potřebují.

Vyzkoušejte některou z výše zmíněných metod k jejich zklidnění a poté pokračujte ve výměně plenky. Děti se obvykle uklidní docela rychle, jakmile jsou opět pohodlné.

Mějte na paměti, že každé miminko je jiné, takže co funguje na jedno, nemusí fungovat na druhé. Pokud si nejste jisti, co dělat, požádejte o pomoc jiného dospělého. Více než rádi vám pomohou s přebalováním dítěte.

Existuje několik různých způsobů, jak uklidnit dítě k výměně plenky:

-Dejte jim dudlík nebo je kojte

-Mluvte na ně tiše a klidně nebo zazpívejte ukolébavku

-Jemně dítě houpejte dopředu a dozadu

Ať už zvolíte kteroukoli metodu, buďte trpěliví a přebalování si dejte na čas, aby se miminko znovu nerozčilovalo.