Potřebuje 7leté dítě podsedák? Podrobný průvodce

Potřebuje 7leté dítě podsedák? Americká akademie pediatrů doporučuje, aby děti používaly bezpečnostní sedačku, dokud nedosáhnou výšky 37 palců, obvykle kolem osmi let. Tato výška se může lišit v závislosti na váze a stavbě dítěte, takže je důležité, abyste se při nákupu podsedáku poradili se svým pediatrem nebo technikem autosedačky ohledně konkrétních doporučení.

Doporučují používat sedačky zády ke směru jízdy, dokud dítě nepřeroste své limity (výška/váha). Jakmile je vůz natočen dopředu, odborníci doporučují vydržet v tomto režimu co nejdéle, protože dochází k menšímu počtu zranění než při čelních srážkách.

Váš lékař vám může také poskytnout alternativní popruh, pokud to bude nutné během návštěvy, což bude zákonem vyžadováno vždy při cestování v obou směrech po 26. červenci 2011. Pokud pás správně nezapadne do sedadla, je odpovědností aby je řidič před jízdou upravil.

Jak dlouho by mělo být dítě v autosedačce?

Dítě by mělo sedět na sedačce, dokud nedosáhne výšky čtyř stop devět palců. Poté se používá systém pásu pro dospělé. Podsedáky není třeba vyměňovat, když vaše děti vyrostou; můžete je použít i pro ostatní děti v rodině. V případě potřeby je možné dokoupit základnu pro více než jedno vozidlo, takže bude vždy jedno k dispozici, pokud by si ho někdo potřeboval půjčit nebo vzít jiné auto někam jinam.

Tyto základny také pasují na konvertibilní a batolecí/přechodové sedačky, takže mohou všechny spolupracovat! Trh nabízí mnoho různých značek boosterů s různými funkcemi, ale i bez dalších zvonků a píšťalek tyto produkty stále plní svou funkci naprosto v pořádku – jen se ujistěte, že investujete do kvality a pořídíte si známou značku.

Existuje něco jako příliš starý na to, aby seděl v autosedačce?

Ano, podle Národního úřadu pro bezpečnost dětí. Organizace doporučuje, aby dětem bylo pět let nebo mladší, než budou moci sedět bez pomoci dospělého. Nová studie naznačuje, že zařazení dětí do této časové osy nestačí pro optimální bezpečnost.

Výzkumníci zjistili z více než 300 případů hlášených v letech 2008 až 2014, kdy bylo alespoň jedno dítě zraněno při používání autosedačky, polovina z nich se týkala starších dětí, které stále musely ze zákona používat posilovače, i když jejich tělo mohlo dozrát přesčas. věkový limit stanovený státními zákony, které vyžadují přídavná sedadla, dokud cestující nedosáhnou výšky 40 liber nebo čtyři stopy devět palců (podle toho, co nastane dříve).

Tato zranění jsou často drobná, ale vědci se obávají míry dětské obezity v posledních letech.

Jak sbalíte podsedák?

Podsedáky používají děti, které přerostly ze svých autosedaček, ale stále potřebují podsedák, aby mohly bezpečně sedět ve vozidle. Americká pediatrická akademie doporučuje, aby děti zůstávaly v tomto typu omezovacích prostředků, dokud nebudou mít alespoň 40 liber a přibližně čtyři roky.

Doporučují také používat pětibodový postroj co nejdéle, až do 80 liber. Je to proto, že poskytuje lepší ochranu než břišní pás, který se často vyskytuje na podkládacích nebo dětských bezpečnostních sedačkách se štíty (AAP). Měli byste jeden použít? Jako vždy se předem poraďte se svým pediatrem, abyste se ujistili, že jsou pro vaše dítě správné!

Kdy lze použít podsedák?

Podsedáky lze použít pouze v případě, že dítě váží 40 až 100 liber. a stále není schopen sedět v autosedačce bez pomoci dospělého nebo staršího sourozence.

To znamená, že podsedáky bude obvykle nutné odstranit do šesti let, zvláště pokud je vaše dítě dostatečně vysoké na to, aby se jeho hlava dotýkala horní části interiéru vozidla (může do něj dokonce narazit). Vzhledem k tomu, že většina dětí nepřestane růst až do věku 12 let, pravděpodobně budete chtít, aby v době dospívání také používaly podsedák s polohováním pásu.

Kam umístíte zesilovač?

Posilovač by měl být umístěn na horní části kufru vašeho auta. Můžete si koupit sadu, která je dodávána se vším, co potřebujete, nebo se rozhodnout pro jednotlivé položky, jako je bezpečnostní trojúhelník, lékárnička a náhradní žárovky.

Před instalací zkontrolujte, zda jsou splněny další místní požadavky. To může zahrnovat doplňování hasicích přístrojů každých šest měsíců, výměnu světlic, pokud jsou starší než deset let atd.

V případě, že úřady na místě, kde umístíte své nouzové signální zařízení, nemají žádný konkrétní požadavek, zkuste je použít podle pokynů výrobce uvedených v návodu, který poskytne nejaktuálnější informace o použitém materiálu a jeho délce. vydrží za normálních podmínek, aniž by byl vystaven vlivům, jako je dešťová voda, které mohou ovlivnit jeho životnost.

Jsou ve veřejné dopravě vyžadovány dětské zádržné systémy?

Ano, dětské nosiče používané jako dětské kočárky nesmějí používat děti do jednoho roku při používání vozidel veřejné služby, jako jsou džípy, autobusy a taxíky, protože všichni cestující těchto druhů dopravy mají ve vozidle stejné právo.

Navíc je velmi nebezpečné, pokud se tímto způsobem přepravují kojenci, vzhledem k tomu, jak přeplněné mohou být některé trasy zejména v dopravní špičce. Pokud byste chtěli své miminko přepravovat, můžete použít nosítko a připevnit ho na madlo nebo přední sedadlo jeepney.

Děti starší jednoho roku musí být zajištěny vlastním dětským zádržným systémem, který je k dispozici ve veřejných užitkových vozidlech, jako jsou autobusy, taxíky a jeepney. Neměli by sedět ani na žádné části střechy vozidla, kde by bránili ostatním řidičům ve výhledu, zejména v noci, kdy je špatná viditelnost kvůli světlometům přijíždějících aut.