Podrobný průvodce, jak dlouho trvá mateřská dovolená v Illinois

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v Illinois? Pokud jste těhotná žena, jak víte, kolik volna si naplánujete po příchodu dítěte? Tento článek bude diskutovat o tom, jak se délka mateřské dovolené liší podle státu, a poskytne informace o tom, jak dlouho trvá.

Délka mateřské dovolené v Illinois

Illinoisské právo stanoví až 12 týdnů placené mateřské dovolené. To je doba, na kterou máte nárok, pokud má váš zaměstnavatel alespoň 50 zaměstnanců, včetně zaměstnanců na částečný úvazek nebo sezónních zaměstnanců. Pokud mají méně než toto číslo, nemusí podle státního zákona o rodinné dovolené nabízet dávky v mateřství.

Pokud máte nárok na neplacenou rodičovskou dovolenou, kolik volného času bude k dispozici, závisí na tom, kolik hodin týdně pracujete a jak dlouho jste ve své společnosti. Zákon FMLA požaduje, aby všichni zaměstnavatelé, kteří jsou krytí, umožnili novým rodičům vzít si po příjezdu dítěte dvanáct týdnů nezaplaceného otcovství nebo mateřství z práce – ale neposkytuje žádnou ochranu proti propouštění nebo degradaci.

Lze v Británii prodloužit mateřskou dovolenou?

Ne, mateřská dovolená se ve Velké Británii neprodlužuje. Můžete však mít nárok na sdílenou rodičovskou dovolenou a výplatu, pokud má váš partner nárok na zákonnou otcovskou nebo rodičovský příspěvek. Budoucí rodiče tak mohou sdílet až 50 týdnů běžné mateřské/otcovské dovolené obou rodičů. Čas, který může jeden rodič odebrat, bude záviset na tom, kolik placeného času využil druhý rodič, takže stojí za to si to ověřit před plánováním jakýchkoli velkých výdajů!

Kolik dní KIT je povoleno?

Zaměstnanci mají nárok na až 28 týdnů zákonné sdílené rodičovské dovolené (SPL) a stejnou částku jako běžná mateřská/otcovská dovolená. Rodiče, kteří splňují určité požadavky na způsobilost, si mohou vybrat, jak tento čas mezi ně rozdělí, ale musí to být v jednom souvislém bloku. Pokud si nejste jisti, jaké jsou vaše nároky, poraďte se před plánováním se svým zaměstnavatelem nebo personálním oddělením!

Co je příkladem dobré rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem?

Skvělý způsob, jak dosáhnout zdravé rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, je delegování úkolů doma, které nevyžadují mnoho dovedností ani úsilí; svěřte tyto práce někomu jinému, abyste měli o víkendech více volného času! Další myšlenkou je vytvoření některých osobních pravidel, kdy a kde máte povoleno kontrolovat pracovní e -mail.

Co se stane, když onemocním před začátkem mateřské dovolené?

Pokud odejdete nemocní před nástupem na mateřskou dovolenou, může to mít vliv na to, kolik času vám dovolí strávit. Pokud existuje zdravotní důvod nemoci, vyplatí se ověřit si u zaměstnavatele, zda lze některé z těchto období zahrnout na 52 týdnů běžné mateřské dovolené; ale pokud ne, pak mohou zvážit zahrnutí některých z těchto dnů jako součást dodatečné mateřské dovolené (nemusíte je využívat).

Jak funguje sdílená rodičovská dovolená?

Sdílená rodičovská výplata byla zavedena v dubnu 2015 a umožňuje budoucím rodičům sdílet mezi sebou až 50 týdnů běžného zákonného rodičovského příspěvku nebo rodičovského příspěvku v otcovství. Čas, který může jeden rodič odebrat, je omezen na maximálně šest měsíců a rodiče musí čerpat alespoň dva týdny dovolené za sebou.

Co mám jíst během těhotenství?

Neexistuje jednotný přístup, který by vyhovoval všem, pokud jde o to, co můžete a nemůžete jíst během těhotenství, proto se vždy zeptejte svého lékaře, která jídla jsou pro vás bezpečná. Obecně řečeno, sledujte, kolik soli, cukru & amp; sacharidy, které konzumujete, protože vysoce riziková dieta vás může vystavit většímu riziku gestačního diabetu a preeklampsie.

Máte -li pochybnosti – poraďte se se svým lékařem, než si koupíte jakékoli přípravky bez předpisu, jako jsou bylinné přípravky, doplňky a vitamíny. Nejlepší radou je sledovat dietu po celou dobu těhotenství, protože to určí, co můžete dělat, pokud jde o cvičení. Máte -li pochybnosti – poraďte se se svým lékařem, než si koupíte jakékoli přípravky bez předpisu, jako jsou bylinné přípravky, doplňky a vitamíny.

Kdy byste měli začít používat těhotenský polštář?

Nejlepší je začít používat těhotenský polštář od konce druhého trimestru, ale pokud máte problémy se spánkem ještě dříve, je to v pořádku – stačí spát s pravidelným tělovým polštářem mezi nohama a/nebo za zády!

Jaké jsou vedlejší účinky těhotenství?

Během této zvláštní doby mohou mít ženy nějaké krátkodobé vedlejší účinky, jako je zácpa, hemoroidy nebo pálení žáhy způsobené primárně hormonálními změnami. Ale nebojte se: tyto příznaky by měly zmizet krátce po porodu. Takže relaxujte & amp; dobře se najez, dokud můžeš, protože mateřství brzy ovládne každý kousek volného místa ve tvém rozvrhu! Už nikdy nebudete mít takovou příležitost, tak si to užijte !!

Můžete jít na nemocenské hned po mateřské dovolené?

Můžete si vzít šest měsíců volna, ale stále máte právo v případě potřeby pokračovat v nemoci. Než se vrátíte, musíte o tom svého zaměstnavatele informovat sedm dní předem, aby mohl provést veškeré potřebné úpravy (např. Zavést zásady ochrany zdraví a bezpečnosti).

Existují omezení týkající se sdílené rodičovské dovolené?

Ano. Sdílenou rodičovskou dovolenou můžete čerpat pouze v blocích jednoho týdne nebo déle a musíte se s partnerem domluvit na přesných termínech, kdy k tomu dojde (pokud spadají do maximální doby).