Podrobný a komplexní průvodce o tom, co je to baset

Kočárek je postel pro vaše dítě, která je obvykle umístěna vedle vaší postele. Obvykle jsou menší a lehčí, s nízkým čelem a tenkou matrací.

Bassinety lze používat od narození až do chvíle, kdy se dítě samo začne převalovat, a v takovém okamžiku pravděpodobně místo postýlky použije postýlku. Kočárek poskytuje kojenci pohodlí a bezpečí, zatímco spí v blízkosti mámy nebo táty.

Jak si vyberu dobrý kočárek?

Pokud plánujete používat pro novorozence kočárek, níže je kompilace toho, co považujeme za nezbytné pro to, co je kvalitní:

#Tip 1: Nejlepší materiál by měl být vyroben z prodyšné látky, jako je bavlna nebo bambus.

#Tip 2: Košík by měl mít síťované strany, aby umožňoval dobré proudění vzduchu. Síťovina také pomáhá držet hmyz mimo vaše dítě.

#Tip 3: Kočárek by měl mít možnost nastavení výšky, abyste jej mohli používat delší dobu, jak vaše dítě roste.

#Tip 4: Váhový limit je také důležitý, protože pokud nebude odpovídajícím způsobem upraven, jakmile vaše dítě dosáhne tohoto počtu, již se nebude moci bezpečně vejít dovnitř.

#Tip 5: Měli byste se také podívat na to, jaký materiál nebo tkanina je použita, protože některé mohou být jemnější než jiné. Bavlna nebo jiná přírodní vlákna obvykle fungují nejlépe, protože byla lépe prokázána ve srovnání se syntetickými materiály.

#Tip 6: Vzhledem k tomu, co děti potřebují a chtějí, měli byste také vzít v úvahu cenové rozpětí, abyste se ujistili, že dobře zapadá do vašeho rozpočtu.

#Tip 7: Kočárek se také dodává v různých velikostech a stylech, takže si udělejte čas na to, abyste zvážili, co vaše dítě potřebuje, než půjdete nakupovat.

#Tip 8: V neposlední řadě si pamatujte, že kočárek lze použít i jako centrum aktivit, jakmile zestárnou! Na investice do těchto typů kočárků není nikdy příliš brzy.

Je bezpečné, aby dítě spalo v kočárku?

Doporučuje se, aby první spánek vašeho dítěte v kočárku snížil riziko SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojence). Tyto pokyny pro bezpečný spánek pomáhají minimalizovat rizika pro vaše dítě a zajistit, aby byly dobře odpočaté.

Jak dlouho může dítě zůstat v kočárku?

Mnoho kočárků může udržet vaše dítě v bezpečí a zdravé, dokud nedosáhne 15 liber nebo nezačne tlačit na ruce a kolena, podle toho, co nastane dříve.

Některé děti dosáhly těchto milníků ve věku 4 měsíců, zatímco jiné je nedosáhly, dokud nebyly staré 5-6 měsíců!

Jednu věc, kterou byste měli při výběru zvážit, jak dlouho mu (nebo jí) bude spát v novém kočárku, je váhový limit.

Některé kočárky mají vysoké limity, například 33 liber, zatímco jiné se pohybují pouze od 8-30 liber.

Výrobci nařizují rodičům, aby přestali používat své kočárky, jakmile dosáhnou určitých milníků.

Měl by můj novorozenec spát v postýlce nebo v kočárku?

Výběr místa, kde by měl váš novorozenec spát, je velkým rozhodnutím. To, kde je uspíte v prvních letech jejich života, může ovlivnit to, jak spí, když jsou starší.

U novorozence je navíc důležité myslet na to, aby bylo vaše dítě v bezpečí, když spí. Novorozenec potřebuje k bezpečnému spánku postýlky i kočárky.

Bassinety jsou skvělou volbou pro rodiče, kteří mají omezený prostor. Jsou menší a přenosnější než dětské postýlky, takže si je můžete snadno vzít s sebou při pohybu po domě nebo bytovém komplexu.

Vzhledem k široké nabídce nabízených produktů může být těžké rozhodnout, co je pro vaše dítě nejlepší. Někteří lidé si mohou vybrat kočárek, který jim vydrží prvních pár měsíců s malými, zatímco jiní si mohou pořídit dražší, ale trvanlivé postýlky. Cokoli si vyberete, závisí na vašem rozpočtu.

Jak by měl novorozenec spát v kočárku?

Položte dítě na záda, ne na břicho. Pevný povrch na spaní je nezbytný pro bezpečnost vašeho dítěte. Zajistěte, aby matrace pohodlně seděla v postýlce, kočárku nebo na dětském hřišti, aby se zabránilo jejímu odvalení a zranění během spánku!

Do postýlky nebo kočárku nedávejte nic jiného. Plyšové hračky, polštáře, přikrývky a prostěradla uchovávejte mimo spánkovou oblast vašeho dítěte, aby nedošlo k zachycení jejich citlivé pokožky. Nepřehřívejte své dítě. Ujistěte se, že je obléknete na pokojovou teplotu a příliš se nesbalíte.

Jak mám usadit své dítě v kočárku

Pokud je pro vás obtížné dát dítě do postýlky spící, držte ho v náručí, dokud neusne. Než je uložíte ke spánku, použijte jemné rytmické poplácávání nebo houpací pohyby. Tyto opakující se akce signalizují relaxaci a ospalost.

Je v pořádku, když novorozenec spí na hrudi?

Dokud zůstanete vzhůru a uvědomujete si dítě, je bezpečné, aby si zdřímlo na vaší hrudi. Riziko je mnohem vyšší, pokud usnou a zdřímnou si s dospělým, který se dostane do bezvědomí vyčerpáním nebo ospalostí.