Nejlepší křesťanská kniha pro někoho, kdo ztratil dítě? Nápady

Nejlepší křesťanská kniha pro někoho, kdo ztratil dítě? Pokud jste nedávno přišli o dítě, můžete se cítit ohromeni a zmateni.

Možná nevíte, kam se obrátit o pomoc nebo co dělat dál. Dobrým začátkem je čtení knihy o ztrátě dítěte.

Existuje mnoho vynikajících knih na toto téma, ale zde je pět našich oblíbených:

„The Grief Recovery Handbook: The Action Program for Moving Beyond Death, Divorved and other Loss“ od Johna W. Jamese a Russella Friedmana

„After the Baby Is Gone: Přežití prvního roku bez vašeho dítěte“ od Deborah L. Davis

„Když rodiče zemřou: Průvodce pro dospělé děti“ od Barbary Karnsové a Kennetha J. Doka

„Prázdné paže: Kniha porozumění a podpory pro rodiče, kteří utrpěli potrat, mrtvé narození nebo vejcoplodé těhotenství“ od Pam Vredevelt

„Příručka smutku: Nejkomplexnější dostupný zdroj, který vám pomůže překonat všechny aspekty smutku“ od Helen Fitzgerald.

Doufáme, že vám tyto knihy pomohou nastartovat proces léčení po vaší ztrátě. Pokud potřebujete další podporu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás.

Co je to věnování?

Věnovací zpráva je krátká poznámka nebo dopis, který vyjadřuje vaše upřímné pocity, uznání a vděčnost vůči někomu. Může být napsán k různým příležitostem, jako je svatba, výročí, narozeniny, promoce nebo narození miminka.

Hlavním účelem poselství s věnováním je projevit vaši náklonnost a obdiv k příjemci. Dobře napsaná věnovací zpráva může být také použita k tomu, aby někoho inspirovala nebo motivovala.

Pokud uvažujete o napsání poselství s věnováním pro někoho výjimečného ve vašem životě, zde je několik tipů, které vám pomohou začít:

Přemýšlejte o tom, proč píšete zprávu s věnováním. Jaké jsou vaše důvody, proč chcete vyjádřit svou vděčnost? Když si o tom uděláte čas na rozmyšlenou, pomůže vám to zvolit správná slova a tón.

Udělejte to osobní. Věnovací zpráva je velmi intimním vyjádřením vašich myšlenek a pocitů, takže je důležité, aby byla osobní. Pište od srdce a nechte se vést svými emocemi.

Buď konkrétní. Při psaní dedikační zprávy se snažte být co nejkonkrétnější, za co obdarovanému děkujete. Pomůže to, aby vaše zpráva byla smysluplnější.

Vyjádřete svou upřímnou vděčnost. Věnovací zprávy jsou o tom, jak ukázat, jak jste vděční, takže to nezapomeňte vyjádřit ve svém dopise nebo poznámce. Poděkujte jim za jejich laskavost, podporu, lásku nebo za cokoli, co pro vás udělali, tolik to znamenalo.

Konec pozitivně. Dokončete své věnování na pozitivní a povznášející notu. Můžete vyjádřit svou naději do budoucna nebo jednoduše říci, jak moc si vážíte příjemce a všeho, co pro vás udělal.

Odeslání zprávy s věnováním je skvělý způsob, jak někomu ukázat, jak moc pro vás znamená. Je to promyšlené a srdečné gesto, které jistě oceníte. Pokud tedy hledáte způsob, jak vyjádřit svou vděčnost, proč nenapsat zprávu s věnováním ještě dnes?

Zde je několik nápadů, jak začít:

Mým rodičům, kteří mi byli vždy největší oporou…

Mé nejlepší kamarádce, která tu pro mě vždy byla…

Mému manželovi/manželce, který je moje skála a můj svět…

Mým dětem, které jsou světlem mého života…

Díky za všechno. Znamenáš pro mě celý svět.

S láskou,

(Tvé jméno)

Jak věnuji knihu příteli?

Není to tak těžké, jak si možná myslíte. Nejjednodušší způsob je jednoduše napsat srdečný vzkaz svému příteli před knihu. Pokud chcete být kreativnější, můžete zkusit jeden z těchto nápadů:

– Napište osobní vzkaz na obálku knihy.

– Vytvořte záložku s napsaným věnováním a vložte ji do knihy.

– Vytvořte koláž nebo kresbu na první stránce knihy, která je věnována vašemu příteli.

Ať už se rozhodnete udělat cokoliv, ujistěte se, že vaše oddanost je promyšlená a vyjadřuje, jak moc pro vás váš přítel znamená. Takové jednoduché gesto pro ně bude znamenat tolik a ukáže jim, jak moc si vážíte jejich přátelství.

Jaké jsou některé citáty o čtení?

„Čtení je základním nástrojem pro dobrý život.“ – Mortimer J. Adler

„V knihách je více pokladů než v celé pirátské kořisti na Ostrově pokladů…“ – Walt Disney

„Jakmile se naučíš číst, budeš navždy svobodný.“ – Frederick Douglass

„Čtení nám dává místo, kam jít, když musíme zůstat tam, kde jsme.“ – Mason Cooley

„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře, řekl Jojen. Muž, který nikdy nečte, žije jen jeden.“ – George R. R. Martin, Tanec s draky.

„‚Čím více budete číst, tím více věcí budete vědět. Čím více se naučíte, tím více míst navštívíte.'“ – Dr Seuss, I Can Read With My Eyes Shut!

„Knihy pro miminka jsou jedinečné přenosné kouzlo.“ – Stephen king

„Čtení je pro mysl tím, čím je cvičení pro tělo.“ – Joseph Addison

„Není žádný přítel tak loajální jako kniha.“ – Ernest Hemingway

„Pokoj bez knih je jako tělo bez duše.“ – Marcus Tullius Cicero

„Tak prosím, ó PROSÍM, prosíme, modlíme se, Jdi zahodit svůj televizor, A na jeho místo si můžeš nainstalovat na zeď krásnou knihovnu.“ – Roald Dahl, Charlie a továrna na čokoládu.

„‚Víte, že jste četli dobrou knihu, když otočíte poslední stránku a máte trochu pocit, jako byste ztratili přítele.“ – Paul Sweeney

„Nemohu žít bez knih.“ – Thomas Jefferson.

Jaké jsou vaše oblíbené citáty o čtení? Dejte nám vědět v komentářích!