Nápady na to, kdy si nechat pořídit těhotenské fotky

Kdy fotit těhotenské fotky? Je důležité vědět, kdy byste se měli nechat fotit v těhotenství. Pokud se například dítě narodí dříve, než se očekávalo, a před datem porodu, nemusí to být možné.

Dalším důvodem, proč je nejlepší to udělat během 36.–38. týdne těhotenství, je, že tělo se v tomto časovém rámci plně vyvinulo, takže bezprostředně po porodu/porodu nenastávají žádné poporodní změny nebo překvapení.

Budete tak mít celou řadu snímků od těhotenského bříška až po mateřství!

Profesionální fotograf vám také může doporučit, jaké oblečení si obléknout pro každou fázi těhotenského focení v závislosti na tom, jak daleko jste v době těhotenství v době schůzky (to znamená nečekat na poslední chvíli!).

Vždy je lepší dříve než později, protože každý měsíc se počítá do vašeho těhotenství!

Musíte se po FMLA vrátit do práce?

Mnoho zaměstnanců se obává, že pokud si vezmou dovolenou z FMLA, jejich pracovní místa budou ztracena nebo ohrožena. To není případ většiny zaměstnavatelů a federálního práva.

Zaměstnanci se mohou vrátit do práce po nepřítomnosti způsobené vážným zdravotním stavem, pokud tak učiní do 12 týdnů, aniž by to ohrozilo jejich zaměstnanecký status podle zákona o Američanech se zdravotním postižením (ADA).

Zaměstnavatel musí ponechat otevřené jakékoli pracovní místo, pro které mohou kvalifikovaní uchazeči vykonávat základní funkce, dokud je jeden z nich nepřevezme nebo dokud neskončí nárok na dovolenou FMLA.

Pokud jste na prodloužené neplacené rodinné zdravotní dovolené a rozhodnete se po návratu z tohoto typu volna raději rezignovat, než znovu zaujmout svou pozici, musíte pochopit, jaká práva za těchto okolností máte.

Kdy svému zaměstnavateli sdělíte, že se nevrátíte z mateřské dovolené?

Kdy zaměstnavateli sdělíte, že se nevrátíte z mateřské dovolené? Neexistuje žádný konkrétní časový rámec, ale určitě by měla existovat nějaká komunikace o vašich záměrech.

Čím dříve, tím lépe a doporučuje se dát jim vědět před vaším oficiálním posledním dnem v práci. Pokud se vracíte zpět na částečný úvazek nebo měníte pozici v rámci společnosti, může to ovlivnit jejich rozhodnutí o vyplnění za vás v době, kdy to bude potřeba.

Nechcete žádná překvapení, pokud jde o to, kdo které dny pokrývá, aby vše běželo hladce bez přílišného narušení dynamiky kanceláře.

Pokud však není jiná možnost, než to, že budete muset kvůli nepředvídaným okolnostem (tj. zdravotním problémům) učinit náhlé oznámení ke konci těhotenství, udělejte to.

Co se stane, když se po FMLA nevrátíte do práce?

Pro začátek přijdete o práci a výhody. Důležitější než to je však skutečnost, že FMLA byla zavedena, aby pomohla chránit zaměstnance s vážnými zdravotními problémy nebo zaměstnance, kteří právě měli dítě; umožňuje jim volno, aniž by se museli bát, že přijdou o práci, zatímco se zotavují po operaci nebo se starají o nové miminko.

Tímto způsobem je to spíše pojistka než cokoli jiného, ​​protože neexistují žádné sankce, pokud se nevrátíte poté, co jste si vzali dovolenou podle FMLA, pokud využijete své čtyři týdny každý rok.

Pokud nevyužijete všech 12 týdnů najednou, bude to mít následky, ale jinak mohou zaměstnavatelé dát někomu výpověď z FMLA pouze kvůli nějakému pochybení, které nemá se samotnou dovolenou vůbec nic společného.

Na jaké dávky mám nárok, pokud se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

-Dvoutýdenní plat za každý celý týden mateřské dovolené, maximálně však šest týdnů.

-Máte nárok na dvoutýdenní mzdu za každý týden, kdy jste na mateřské dovolené, ale váš zaměstnavatel může tuto částku omezit na šest týdnů, pokud bude chtít.

Kdy musím dát zaměstnavateli výpověď?

Požadovanou výpovědní lhůtu poskytněte co nejdříve, nejpozději však do sedmi dnů po zapsání porodu nebo adopce do Mateřské akce (pokud neexistuje jiná dohoda).

Pro ženy, které otěhotní velmi brzy/pozdě, to však může být obtížné, proto se vždy před porodem poraďte se svým šéfem, jaké oznámení by nejlépe fungovalo. Pokud jste měli představu, že budete muset nastoupit na mateřskou dovolenou z práce, pak je dobré dát výpověď co nejdříve.

Kdy musím nastoupit na mateřskou?

Můžete si vybrat týden, ve kterém vaše mateřská dovolená začne, ale jakmile to zaměstnavatel potvrdí, musí do tohoto data dodržet. Je nezákonné, aby zaměstnavatel neumožnil zaměstnankyni její zákonná práva včetně data začátku a konce mateřské dovolené (pokud nenastanou výjimečné okolnosti).

Pokud nevíte, kdy se má miminko narodit, nebo je-li brzy/pozdě, zkuste alespoň vybrat týden do dvou týdnů na obě strany od termínu porodu; mnoho žen má volno, takže je nejlepší být připraven! Váš zaměstnavatel vám může nabídnout flexibilní termíny, pokud to vezme v úvahu při výběru týdne vaší mateřské dovolené.