Nápady, jak dlouho může dítě sedět v autosedačce

Jak dlouho může dítě sedět v autosedačce? Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje používat autosedačky obrácené proti směru jízdy pro miminka, dokud nedosáhnou věku dvou let nebo dosáhnou požadavků na výšku a váhu podle jejich konkrétního sedadla.

Pokud je vaše dítě na 90. percentilu výšky nebo hmotnosti, pravděpodobně může bezpečně používat sedačku čelem ke směru jízdy, když dosáhne věku jednoho roku.

Jakmile vaše dítě vyroste z dětské autosedačky, máte několik možností, jak ho i nadále udržovat v bezpečí při cestování ve vozidle.

Může být 2leté dítě v dětské autosedačce?

Odpověď zní, ano mohou! Hlavním rozdílem mezi dětskou autosedačkou a konvertibilní autosedačkou by byla výška & omezení hmotnosti. Dětská autosedačka se musí vejít miminka až někde kolem 22-35 pou

Obvykle děti, které jsou v kojeneckém nosítku, mají tendenci z něj vyrůst během prvního roku života nebo asi do 12 měsíců. Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu při nákupu kteréhokoli typu autosedačky, je, že pokud/když vaše dítě dosáhne výšky 40 palců, pak s největší pravděpodobností nebude správně sedět v žádném stylu bez ohledu na jeho věk, takže na to také pamatujte.

Při nákupu dětské autosedačky je třeba věnovat pozornost následujícím věcem:

– zda je či není kompatibilní s vaším kočárkem

– pokud můžete mít více základen pro různá vozidla, do kterých lze autosedačku nainstalovat

– jak snadná je instalace a vyjmutí z každého vozidla

– zda jsou nebo nejsou vyjímatelné vložky, aby se vaše dítě nehrbilo, když se snaží samo posadit. Můžete také chtít konvertibilní autosedačku, která má něco, čemu se říká nastavitelný popruh, což pomáhá udržet vaše dítě pěkné a přiléhavé po celý den, protože roste a váží více.

Některé věci, které byste zde měli hledat, by byly: – snadná instalace (pokud to plánujete udělat sami) – hmotnostní limity – omezení výšky Takže podle toho, jaký typ autosedačky hledáte, nakonec určí, jaký typ funkcí potřebujete být ve střehu.

Vejde se jednoleté dítě do dětské autosedačky?

Ano, mohou! Důrazně se však doporučuje umístit dítě do schválené dětské autosedačky obrácené proti směru jízdy.

Pokud vaše dítě překročí jak hmotnostní, tak výškové požadavky na své přední otvory pro postroje, pak stačí odstranit horní popruh, aby bylo možné je umístit po směru jízdy, místo aby byla ohrožena bezpečnost tím, že vůbec nepoužíváte pětibodový popruh.

Potřebujete kočárek pro novorozence?

Nebojte se, kočárek pro novorozence nepotřebujete. Většina nemocnic zakazuje rodičům používat jeden s jejich novými dětmi z bezpečnostních důvodů.

Dobrá dětská autosedačka je v každém případě mnohem bezpečnější a snáze se používá než jakýkoli druh kočárku! Většina kojenců se dobře vejde do dětské autosedačky hned po narození, pokud byly sedačky správně namontovány podle pokynů výrobce.

Rodiče mohou své ratolesti v těchto autonosičích přepravovat i při nákupu potravin nebo jiných pochůzkách, pokud je to nutné, aniž by museli investovat do objemného cestovního systému, který si nemusí zvykat vůbec často.

Proč by tedy někdo chtěl kočárek plné velikosti? No, záleží jen na tom, na jaké aktivity plánujete vzít své dítě a jak rádi cestujete.

Kdy dát dítě do kočárku bez autosedačky

Pokud jde o použití autosedačky v kočárcích, neexistuje žádné pevné pravidlo. Obecně platí, že čím mladší je vaše dítě, tím menší bude jeho obvod hlavy, což znamená, že se může vejít do běžného kočárku bez další autosedačky po dobu nejméně šesti týdnů po narození nebo dokud nedosáhne 12 liber (pokud jeho hmotnost tuto hodnotu překročí, měli používat samostatnou dětskou autosedačku).

Každé dítě má ale jiné míry, proto se kvůli jeho velikosti nevzdávejte používání svého kočárku dříve, než je nutné.

Pokud se vašemu děťátku nelíbí, že je uvězněn v čemkoli jiném než v rukou nebo nohách, ale přesto váží méně než dvanáct liber, nemějte pocit viny, že je dáte do kočárku s ničím jiným připevněným, aby bylo v bezpečí.

Jak vezmu své 3měsíční dítě na výlet?

Nejprve vám blahopřejeme k rodinnému výletu! Vzít dítě na otevřenou cestu je vzrušující zážitek a mnoho rodičů to považuje za plné poučení o jejich dítěti. Ale se správnou přípravou a znalostmi pomůžete učinit tuto cestu ještě pozitivnější.

Jak dlouho může být novorozenec v autosedačce NHS?

Novorozené miminko může být v autosedačce až dvě hodiny. Pokud je však v něm potřebujete držet déle, měli by mít minimálně pětibodový pás.

Nejbezpečnějším způsobem nošení vašeho děťátka je používání dětské autosedačky nebo šátku, které nosíte vepředu s hlavou přes rameno a dostatečně blízko, abyste viděli, co se děje!

Kočárek, který nedoporučuji, protože novorozená miminka nejsou dost silná na to, aby se sama udržela až do věku tří měsíců!

Jaké jsou výškové a váhové limity pro dětskou autosedačku?

Dětské autosedačky jsou určeny pro děti, které váží do 40 liber a jsou vysoké méně než 30 palců. Horní část hlavy dítěte by měla být alespoň jeden palec pod horní částí skořepiny sedadla a jeho nohy by se měly přirozeně ohýbat v kolenou, když v něm sedí.

To je velmi důležité, abyste mohli v případě potřeby pevně sedět s popruhy! Pro většinu kojenců to znamená otočení proti směru jízdy až do věku kolem dvou let nebo i déle, protože těla kojenců ještě nejsou dostatečně vyvinutá, aby do té doby splňovala tyto pokyny.

V některých případech, kdy rodiče nebyli schopni zajistit dítě do malé konvertibilní autosedačky od narození kvůli obavám z výšky/hmotnosti, pomůže jejich výměna dříve zajistit bezpečnost v případě nehody.