Na co se zeptat na prohlídce porodnice? Tipy a triky

Na co se zeptat na prohlídce porodnice? Když jste na prohlídce nemocnice, nebojte se ptát na zásady a postupy. Chcete se ujistit, že je vše pokryto pro případ, že by se během porodu něco pokazilo.

Například potřebujete vědět, na které straně postele je poblíž nouzové tlačítko, pokud bude potřeba.

Řekněme také, že někdo z rodiny chce pomoci, ale možná ještě nemá zkušenosti s miminky? Zeptejte se jich, za kolik dní se mohou návštěvníci vrátit po skončení návštěvní doby, aby se všichni cítili dobře jako doma!

Ujistěte se, že jsou připraveny tiché místnosti pro kojící maminky, které potřebují odpočinek i mezi sezeními! Pokud se během porodu vyskytnou neočekávané problémy, zjistěte, zda existuje konkrétní místnost navržená právě pro tento účel, protože některé nemocnice tyto místnosti stále nemají nebo je ve výstavbě.

Mohu požádat o krátkodobou neschopnost, pokud jsem již těhotná?

O krátkodobou neschopenku můžete požádat, pokud jste již těhotná. Je to skvělý způsob, jak při péči o vaše novorozené miminko pomoci zvládnout těhotenství i následné poporodní období.

Jakmile však zažádáte o tento typ pojištění, bude na pojistiteli, zda krytí schválí nebo odmítne. Krátkodobé smlouvy o invaliditě obvykle pokrývají přibližně 50 % obvyklého výdělku zaměstnance každý měsíc, když je mimo práci kvůli svému zdravotnímu stavu (včetně těhotenství).

Zatímco mnoho zaměstnanců se domnívá, že jim zaměstnavatel během prvních měsíců po narození dítěte poskytuje nějakou formu placené mateřské dovolené, neplatí to vždy, zejména v menších společnostech, kde může v HR pracovat pouze jedna osoba.

Kdy mohu požádat o krátkodobou neschopnost kvůli těhotenství?

Žena, která je těhotná, může požádat o krátkodobou pracovní neschopnost, jakmile získá nárok. To znamená, že pokud si žena vezme dovolenou z důvodu těhotenství, může poté, co se vrátí do zaměstnání a jeden rok u tohoto zaměstnavatele pracovala, požádat o krátkodobé dávky v invaliditě.

Totéž platí, pokud si žena před odpočinkem na lůžku nebo před hospitalizací nečerpá volno z důvodu mateřské nebo prenatální péče. V těchto případech začíná nárok na 12 měsíců namísto jednoho roku.

Poté, co matka porodí, bude mnohem snazší se kvalifikovat, protože nejsou vyžadovány žádné minimální hodiny týdně; vše, co je potřeba, je důkaz, že se dítě narodilo živé a zdravé během předchozích 60 dnů (nebo déle, pokud byla matka hospitalizována).

Vyplatí se krátkodobá invalidita za mateřskou dovolenou?

Krátkodobá invalidita je rozšířením vašeho stávajícího zdravotního pojištění pro všechny zaměstnance, nejen pro rodiče. Pokrývá příjem v případě pracovní neschopnosti z důvodu nemoci nebo úrazu a lze jej použít jako doplatek během mateřské dovolené.

Zaměstnanci mohou dostávat až 60 % svého platu s krátkodobým zdravotním postižením, když jsou na zdravotní dovolené podle federálního zákona o rodinné zdravotní dovolené (FMLA).

Toto procento se liší v závislosti na politice zaměstnavatele a dalších faktorech. Dávka začíná po čekací době od jednoho dne do dvou týdnů od okamžiku, kdy poprvé onemocníte nebo se zraníte – to se bude lišit také podle společnosti.

Pokud jste byli zaměstnáni alespoň 12 měsíců, vypláceli jste dávky FMLA prostřednictvím srážek ze mzdy, pracovali jste alespoň 30 hodin týdně a jste nemocní nebo zranění déle než tři po sobě jdoucí dny.

Kolik stojí těhotenské focení?

Těhotenské focení může být kdekoli od 200 do 500 USD. To vše závisí na fotografovi, vaší poloze a na tom, jak dlouho je chcete nechat fotit.

Někteří fotografové poskytnou slevu, pokud je to jen jeden den místo dvou. Některé také nabízejí balíčky, které zahrnují i ​​těhotenské fotografie! Pokud se chystáte na focení v těhotenství, ozvěte se včas, protože skvrny rychle mizí!

Co by měl můj manžel nosit na těhotenské fotky?

Váš manžel by měl nosit pohodlné oblečení, které dobře sedí. Vyhněte se nošení věcí se zipy, velkými knoflíky nebo jinými věcmi, které mohou poškodit film, pokud nejsou před začátkem natáčení řádně namazány.

Ani si nezkoušejte nové oblečení těsně před focením – můžete si nepohodlně natáhnout košili nebo roztrhat švy! Nejlepší je oblékat se pohodlně, ale vypadat hezky a přitom se snažit ukázat, jak daleko jste v těhotenství.

Jak dlouho dopředu byste si měli naplánovat těhotenské focení?

Těhotenské fotografie jsou skvělým způsobem, jak nastávající maminky zachytit tyto zvláštní okamžiky svého těhotenství, když jsou ještě těhotné. Mohou vám umožnit získat skvělé záběry a mít možnost si tuto dobu zapamatovat navždy.

Pokud je však chcete udělat v ideálním prostředí, měli byste si těhotenské focení naplánovat alespoň dva měsíce před termínem porodu, abyste měli dostatek času na úpravy a zpracování snímků.

Měli byste však mít na paměti, že i při více než dostatečném předstihu může trvat asi šest týdnů po porodu, než získáte všechny vysoce kvalitní snímky zpět od svého fotografa, který je pořídí na místě nebo použije studiové osvětlení.

To znamená naplánovat je na 37 týdnů těhotenství, což dává vašemu tělu nějaký čas na zotavení po porodu.