Komplexní průvodce, jak dlouho trvá mateřská dovolená v AZ

V této příručce zdůrazníme a probereme Jak dlouhá je mateřská dovolená v AZ. V Arizoně mají matky po porodu nárok na maximálně 12 týdnů dovolené z práce. Spojené státy jsou jediným industrializovaným národem, který nenabízí placenou mateřskou dovolenou pro nové matky – a je na čase to změnit.

Podle výzkumu doktora Randyho Kamenira jménem společnosti Dove Healthcare mají ženy, které čerpají mateřskou dovolenou, lepší zdravotní výsledky než ty, které ji nemají: rychleji se zotavují z porodu s menší pravděpodobností vzniku poporodní deprese nebo problémů s úzkostí během jejich života první rok jako rodiče.

Věříme, že všechny matky si zaslouží kvalitní prenatální péči před zahájením těhotenství a aktuální lékařskou péči po celou dobu těhotenství-mnoho žen však nedostává to, co potřebuje, aby sobě a svým novorozencům poskytlo nejlepší možný začátek života.

Co mám zahrnout?

Možná budete také muset prodiskutovat, co od jejich odpovědi očekáváte a zda by mohli poskytnout datum, kdy k tomu dojde, protože by mohlo být výhodné pro obě strany, kdyby byl předem stanoven nějaký časový rámec, aby každý věděl, co společně pracují!

Znovu udržujte veškerou korespondenci zdvořilou, i když se cítíte frustrovaní, protože vedení někdy věnuje pozornost pouze při formální stížnosti.

Mohu si zkrátit hodiny po mateřské dovolené?

Možná byste měli zvážit zkrácení pracovního plánu jako součást plánu návratu do práce.

Co mohu dělat, pokud můj zaměstnavatel není s dobou dovolené flexibilní?

Dejte jim vědět, že máte práva a že flexibilita pomůže jejich podnikání uspět v udržení hodnotných zaměstnanců.

Mohu požádat o dávky v uživatelském rozhraní před odchodem na mateřskou dovolenou?

Ne, musíte aktivně pracovat na pojištěném místě a vydělávat mzdu nebo plat každý týden, kdy žádáte o dávky v nezaměstnanosti. Měli byste se také ujistit, že vaše celkové výdělky splňují určitá minima – která se liší stát od státu – aniž by byla překročena maxima stanovená federálními předpisy. Pokud jsou tyto požadavky splněny, pak nezáleží na tom, kdy začnete nebo přestanete pracovat.

Kdy začne moje nárok na dávky?

Aby měl váš zaměstnavatel podle federálních zákonů nabídku mateřské dovolené, musí mít obvykle více než 50 zaměstnanců. Ale pokud ano, vaše nárok na dávky obvykle začíná v okamžiku, kdy přestanete pracovat – ať už je to před nebo po porodu.

Dokud budete mít po porodu nárok na UI, pak délka vaší dovolené nebude mít vliv na to, kolik peněz každý týden dostanete na pojištění v nezaměstnanosti.

Některé státy však mají své zákony určující, kdy může čerstvá matka začít pobírat dávky financované státem prostřednictvím plánu zdravotního postižení zaměstnavatele.

Pokud splňuje tato pravidla místo toho, aby byla pojištěna podle pravidel pravidel pojištění v nezaměstnanosti, pak může vybírat pouze do šesti týdnů před očekávaným datem splatnosti a tři týdny po dni doručení. Než si tedy vezmete dovolenou, poraďte se se svým úřadem pro lidské zdroje nebo státním úřadem pro nezaměstnanost.

Samozřejmě vždy existuje možnost vzít si neplacené volno z práce. To znamená, že pokud máte zaplacené dny nemoci nebo dovolené, které máte k dispozici ve své společnosti, můžete po tyto dny nadále pobírat výplatu a zároveň ušetřit veškeré nabyté, ale nevyužité dávky v invaliditě po návratu z mateřské dovolené.

Dokonce můžete být schopni vyjednat se svým zaměstnavatelem o využití některých z jejich krátkodobých pokrytí zdravotním postižením během týdnů předcházejících dni doručení a bezprostředně poté.

Rostou s vámi těhotenské podprsenky?

Ano, těhotenské podprsenky jsou navrženy tak, aby rostly s vámi! V závislosti na vašem těle možná budete muset velikost zvětšit nebo zmenšit.

Kdy mám požádat o dávky v mateřství?

Požádejte o dávky v mateřství, jakmile vám bude schváleno, a jakmile se vám narodí dítě. Přihlásit se můžete online nebo telefonicky!

Jak se vypočítává měsíční kredit na mateřskou?

Měsíční zápočet mateřské se vypočítá na základě počtu odpracovaných hodin za měsíc.

Existuje horní věková hranice pro otěhotnění?

Neexistují žádné zákony ani zásady, které by vám bránily v otěhotnění v jakémkoli věku!

Co to znamená pro mou práci, pokud jsem v pátém měsíci těhotenství a nepracuji na plný úvazek?

Pokud pracujete méně než 30 hodin týdně, váš zaměstnavatel nemusí hradit těhotenskou dovolenou. Po porodu můžete požádat o sociální zabezpečení, které vám během přechodného období do návratu do práce zajistí určitý příjem. Ale ujistěte se, že nezmeškáte šest týdnů po doručení!

Co se stane po porodu?

Jakmile dítě přijde, bude mít nějaký čas na odpočinek a zotavení, než se vrátí do práce! Pokud se z finančních důvodů vrátíte brzy, ujistěte se, že si vezmete všech šest týdnů volna, protože jsou zásadní pro pomoc při fyzickém i emocionálním zotavení po porodu. Můžete také požádat o porodné, které trvá zhruba čtyři měsíce po porodu!