Komplexní průvodce, jak dlouhá je mateřská dovolená na Floridě

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak dlouhá je mateřská dovolená na Floridě

Časové období, po které je mateřská dovolená na Floridě, může být pro novou matku matoucí. Je důležité vědět, kolik času máte a jak toho využít! Zde je několik věcí, které vám mohou pomoci pochopit, jak dlouhá je mateřská dovolená na Floridě.

Florida je bezchybný stát. Co to znamená? Znamená to, že nemusíte dokazovat, jak a proč vaše těhotenství vzniklo, je to podle zákona prostě vaše! Mateřskou dovolenou na Floridě máte zaručenou po dobu invalidity a zotavení z porodu. Pokud pracujete pro zaměstnavatele, který má 50 zaměstnanců nebo více, pak jsou povinni vám poskytnout až čtyři týdny dovolené z důvodu vašeho postižení a zotavení. Pokud mají méně než 50 zaměstnanců, pak stát požaduje, aby vám po porodu nechali celkem šest týdnů dovolené v práci!

Známky toho, že jste připraveni začít s nákupem těhotenského oblečení:

– Vaše běžné oblečení už není dost velké a už vás nebaví je nosit.

– Všimnete si, že vaše břicho začíná růst vpředu, ale ještě vůbec ne vzadu.

– Některé kalhoty nebo košile si už nemůžete zapnout, zvláště pokud dříve byly pohodlné.

– Vaše běžné podprsenky se už nevejdou.

– Všimnete si, že se vám pupek stává stále více „in“.

Mám si koupit těhotenské oblečení nebo jen větší velikosti?

Existuje mnoho různých možností těhotenského oblečení. Možná budete chtít začít s větším oblečením, pokud vám běžné oblečení už nebude sedět, ale těhotenské oblečení si můžete koupit vždy později.

Kolik peněz mohu od své společnosti očekávat na mateřské dovolené v Kalifornii?

Bohužel neexistují žádné zákony, které by vyžadovaly, aby společnosti po celých Spojených státech nabízely placenou mateřskou dovolenou. V Kalifornii však zaměstnanci, kteří dosáhli určitého množství služeb u svého zaměstnavatele, mají nárok na až 12 týdnů dovolené s 55% platem.

Lze to nějak obejít? Neexistuje žádný zákon, který by vyžadoval, aby společnosti v celých Spojených státech nabízely placenou mateřskou dovolenou. V některých případech se však zaměstnavatelé rozhodnou poskytnout další výhody nad rámec toho, co bylo právně nařízeno státními a federálními předpisy. To může zahrnovat nabídku prodlouženého neplaceného volna nebo dokonce poskytnutí plné mzdy během nepřítomnosti zaměstnance v práci z důvodu nemoci související s těhotenstvím nebo potřeby obnovy porodu pro matky i otce.

Jak získám nárok na placenou mateřskou dovolenou v Texasu? Texas je jedním z mála států, které nepřijaly zákon vyžadující jakýkoli typ placené mateřské dovolené.

Jaké typy výhod mohu očekávat od svého zaměstnavatele? Existují určité federální a státní zákony, které musí všichni zaměstnavatelé dodržovat, například hlava VII (diskriminace na základě rasy, barvy pleti nebo národního původu), rovný Například zákon o výplatách a zákon o rodinné zdravotní dovolené (FMLA).

Je ještě něco, co bychom o tomto tématu měli vědět? V některých případech se však společnosti rozhodnou nabídnout svým zaměstnancům další výhody kromě toho, co bylo právně nařízeno státními a federálními předpisy – včetně nabídky rozšířených nezaplacené volno nebo dokonce plný plat během nepřítomnosti zaměstnance v práci z důvodu nemoci související s těhotenstvím nebo potřeby obnovy porodu pro oba.

Jaký je rozdíl mezi zákonem FMLA a státním právem, pokud jde o vyplácení mateřské dovolené?

FMLA z větší části chrání vaše právo na návrat po nástupu na mateřskou dovolenou bez sankcí nebo ztráty seniority.

Jaké další výhody mohou společnosti nabídnout svým zaměstnancům?

Státní právo týkající se této záležitosti se liší od jednoho místa k druhému, proto byste se měli obrátit na místního právního zástupce, aby vám pomohl porozumět tomu, co vyžadují zákony, ve kterých žijete. Kromě toho můžete požádat své oddělení lidských zdrojů o vysvětlení zásad mateřské dovolené společnosti.

Kdo nemá přístup k placené rodinné zdravotní dovolené, pokud má nárok podle zákona FMLA?

Musíte pracovat ve své práci dostatečně dlouho, abyste získali nárok podle federálních zákonů na výhody FMLA (Family Medical Leave Act). Pokud tento požadavek nesplníte, bude k dispozici pouze neplacená rodinná zdravotní dovolená, pokud ji jako alternativní možnost nabízí váš stát nebo zaměstnavatel.

Je v pořádku nosit těhotenský pás při spánku?

Ne. Nikdy se nedoporučuje nosit těhotenský pás během spánku, protože by mohlo dojít k poškození svalů a vazů.

Jak mohu zmenšit bříško po porodu?

Začněte cvičit co nejdříve, protože to pomůže vašemu tělu rychleji se zotavit. Jezte zdravě a pijte hodně vody.

Mohu si po doručení vzít vysoké podpatky?

Nesmíte začít nosit vysoké podpatky hned po porodu, protože děloha v tuto chvíli začala znovu růst na svém místě. Můžete také pociťovat určité nepohodlí v oblasti nohou, chodidel nebo boků; vyhněte se proto prozatím příliš těsné obuvi.

Jaké jsou některé věci, které zaměstnavatel nesmí dělat?

Někteří zaměstnavatelé se domnívají, že by měli být schopni zacházet s ženami jinak než s muži, pokud jde o placení a povýšení kvůli jejich víře v tradiční genderové role a stereotypy (například primární zodpovědností ženy je výchova dětí).

Mohou také povolit pracovní volno pouze zaměstnankyním během porodu, i když zaměstnanci mužského pohlaví potřebují nebo chtějí mít volno z jiných osobních důvodů, jako je nemoc člena rodiny. Zaměstnavatelé nemohou přijímat rozhodnutí na základě těhotenství, včetně odmítnutí pohovoru, protože jste těhotná. A konečně, společnosti vám nemohou oplatit za podání žaloby zahrnující diskriminaci související s vaší těhotenskou nepřítomností v práci.