Kolik znovupoužitelných plen potřebuji? Přečti si tohle!

Kolik plen na opakované použití potřebuji? Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Někteří lidé zjišťují, že potřebují pouze 12 opakovaně použitelných plen, zatímco jiní mohou potřebovat až 24.

Nakonec záleží na tom, jak často se plenky perou a jak moc se zašpiní.

Nejlepší způsob, jak určit, kolik jich budete potřebovat, je začít s malou zásobou asi šesti nebo osmi plen a uvidíte, jak to půjde. Pokud zjistíte, že potřebujete více, přidejte další v krocích po šesti, dokud nedosáhnete požadovaného čísla.

Na druhou stranu, pokud zjistíte, že jich máte příliš mnoho, začněte odečítat v krocích po šesti, dokud nedosáhnete ideálního množství.

Nakonec je důležité si pamatovat, že látkové plenky nejsou vše, nebo nic. K látkovému plenkování můžete využít hybridní přístup, kdy máte v zásobě plenky na jedno i opakované použití.

Tímto způsobem, pokud vyřizujete pochůzky déle, než se očekávalo, nebo jedete na dovolenou bez přístupu k pračce, dítě bude stále moci nosit plenky, dokud nebude čas je znovu umýt doma.

Při zvažování, kolik plen na opakované použití stačí, zvažte následující:

-Jak často potřebují výměnu? Jak moc se špiní po nošení?

-Jde o více dětí (a tedy více prádla)?

-Jaký druh nastavení pračky/sušičky máte k dispozici (jak prostorově, tak strojně)?

Jakou velikost plen děti vydrží nejdéle?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože děti rostou a vyvíjejí se různým tempem. Většina miminek však nejdéle vydrží v plenkách velikosti tři nebo čtyři.

Je důležité sledovat růst a vývoj vašeho dítěte a konzultovat s pediatrem, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy. Lékař vašeho dítěte vám může pomoci určit, kdy je čas změnit velikost plenky.

Velikosti plen se u různých značek liší, proto si před nákupem nových plen nezapomeňte zkontrolovat informace o velikosti. Průměrný novorozenec bude potřebovat asi osm desítek plen měsíčně. Jak vaše dítě stárne, bude vyžadovat méně plen za měsíc. Nákup ve velkém vám může z dlouhodobého hlediska pomoci ušetřit peníze.

Průměrný novorozenec bude potřebovat asi osm desítek plen měsíčně. Jak vaše dítě stárne, bude vyžadovat méně plen za měsíc. Nákup ve velkém vám může z dlouhodobého hlediska pomoci ušetřit peníze.

Před provedením jakýchkoli změn v jídelníčku nebo velikosti plen vašeho dítěte byste se měli vždy poradit s lékařem. Velikosti plen se u různých značek liší, proto si před nákupem nových zkontrolujte informace o velikosti.

Průměrný novorozenec bude potřebovat asi osm desítek plen za měsíc, protože děti rostou a vyvíjejí se různou rychlostí. Je důležité sledovat růst a vývoj a nakupovat ve velkém, je-li to žádoucí, aby se časem ušetřilo. Váš lékař vám může pomoci určit, kdy je čas podle toho posunout velikost plenky nahoru.

Kdy byste měli velikost v plenkách?

Většina dětí bude potřebovat velikost v plenkách mezi devíti a dvanácti měsíci. Existují však určité výjimky. Pokud je vaše dítě na svůj věk obzvláště štíhlé nebo velké, může se stát, že se bude muset zvětšit dříve nebo později než průměrné dítě.

Chcete-li být v bezpečí, je vždy dobré se poradit se svým pediatrem, pokud máte nějaké obavy ohledně toho, kdy by vaše dítě mělo změnit velikost.

Nová velikost plen by měla poskytovat dostatečnou savost pro množství mokrých a špinavých plen, které vaše dítě produkuje. Nechcete, aby prosakovaly nebo praskly, takže se ujistěte, že plenka sedí těsně, ale ne příliš těsně kolem pasu a nohou vašeho dítěte.

Může být také užitečné koupit několik různých velikostí plen a střídat je, jak vaše dítě roste. To vám pomůže vyhnout se nutnosti neustále kupovat nové velikosti, protože se vaše dítě rychle zvětšuje nebo zmenšuje.

Kolik spánku rodiče ztratí v prvním roce?

Nedostatek spánku je častým problémem novopečených rodičů. Studie z University of Michigan zjistila, že rodiče ztratí v prvním roce v průměru šest hodin spánku. I když může být obtížné získat dostatek spánku, rodiče i dítě potřebují co nejvíce odpočívat. Zde je několik tipů, jak získat více spánku:

– Udělejte si během dne čas na spánek.

– Dejte své dítě spát brzy a nenechte je dlouho vzhůru.

– Stanovte si režim před spaním a držte se ho co nejpřesněji.

– Vyhněte se používání elektroniky nebo sledování televize v posteli.

– Získejte pomoc s domácími úkoly, abyste mohli v noci více relaxovat.

Rodiče se v prvním roce často potýkají s nedostatkem spánku. Je důležité co nejvíce odpočívat a snažit se každou noc spát alespoň šest hodin. Dodržováním režimu před spaním, poskytováním pomoci v domácnosti a vyhýbáním se elektronice před spaním můžete začít brzy znovu spát zdravěji!

Kolik plen každý měsíc potřebujete?

Při zodpovězení této otázky je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Pokud žijete na venkově, kde je hůře dostupné vybavení, nebo pokud máte více dětí v plenkách najednou kvůli věkovému rozdílu vaší rodiny (tj. jedno dítě, které právě začalo chodit na nočník, a druhé, které ještě plenky potřebuje), pak budete potřebovat více než standardní množství plen za měsíc.

Pro některé lidi může být dokonce nutné, aby si zakoupili jednorázové biologicky rozložitelné plenky z místa mimo provozovnu, jako je Thrive Market; tyto konkrétní produkty nemusí být místně dostupné v závislosti na individuálních preferencích a dostupnosti.

Některé rodiny upřednostňují používání látkových plen, ale vyžadovalo by to další práci s jejich praním každý týden, než jen vyhazovat špinavé, jako jsou jednorázové.

Pokud si nejste jisti počtem plen, které bude vaše rodina za měsíc potřebovat, je nejlepší to přecenit a koupit více, než si myslíte, že byste mohli potřebovat. Nebudete tak docházet uprostřed noci ani nebudete muset nouzově cestovat do obchodu, když není času nazbyt.

V konečném důsledku je však na každé rodině, aby se rozhodla, co je pro ni a jejich jedinečné podmínky nejlepší. Nikdo vám přesně neřekne, kolik plen za měsíc bude vaše domácnost vyžadovat – vše záleží na vaší situaci!