Kolik stojí roční zásoba plen? Průvodce

Kolik stojí roční zásoba plen? Roční dodávka plen může stát kdekoli od 60 do 240 USD, v závislosti na značce a velikosti plen.

Je důležité zvážit, jak často budete muset plenky nakupovat, abyste získali přesný odhad celkových nákladů. Nákup ve velkém může pomoci snížit celkové náklady na jednu plenku.

Je však také důležité dbát na to, abyste měli dostatek úložného prostoru pro plenky na rok! Pokud si myslíte, že je všechny nevyužijete, než vyprší, zvažte darování nebo prodej nepoužitých plen.

Někteří rodiče volí látkové plenky pro své dítě, což může být z dlouhodobého hlediska cenově dostupnější varianta. Látkové plenkování však vyžaduje větší počáteční investici, protože plenky, obaly a doplňky si musíte koupit. Potřebujete také pračku, která si poradí s látkovými plenkami, nebo budete muset zaplatit někomu jinému, aby je vyčistil.

Jak zabráním převalování dítěte při výměně plenky?

Jedním ze způsobů, jak zabránit převalování dítěte během výměny plenky, je umístit je do polohy, kde se nemůže hýbat. Můžete to udělat tak, že je položíte na záda na přebalovací podložku a jemně jim zastrčíte ruce a nohy tak, aby byly připoutané.

Pokud máte pomocníka, může také držet ruku na hrudi vašeho dítěte, aby bylo zajištěno, že zůstane na místě. Dalším způsobem, jak zabránit převalování dítěte, je použití přebalovacího pultu s popruhy. To zajistí vaše dítě na místě, když mu přebalujete. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, vždy se ujistěte, že během výměny plenky budete na své dítě pečlivě dohlížet.

Pokud zjistíte, že se vaše dítě během přebalování stále převrací, možná budete muset přebalovat své dítě v postýlce nebo na podlaze.

Které plenky jsou lepší jednorázové nebo látkové?

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění volí většina rodičů jednorázové plenky. Ve skutečnosti jsou látkové plenky mnohem šetrnější k životnímu prostředí a mohou být z dlouhodobého hlediska nákladově efektivnější. Společnosti vyrábějící jednorázové plenky vydělávají peníze tím, že vás prodávají pohodlně, ale to přichází za vysokou cenu pro vaše zdraví a zdraví naší planety.

I když látkové pleny vyžadují určitou práci navíc, nevyžaduje žádné speciální vybavení nebo nástroje; vše, co potřebujete, je staré tričko (vyrobené ze 100% bavlny), které můžete použít jako vložku mezi dětskou pokožku a mokrou/špinavou plenu, dokud nepřijde den praní! Látkové plenky také ušetří tisíce dolarů oproti používání jednorázových, což může rozhodně pomoci kompenzovat náklady na brzké narození dalšího dítěte.

Co se stane, když je plenka plná?

Když je plenka plná, může uvolňovat fekální bakterie a moč do okolního prostředí. To může vytvořit nehygienický stav jak pro dítě, tak pro kohokoli, kdo s dítětem přijde do kontaktu. Je důležité vyměnit plenku, jakmile se namočí nebo ušpiní, aby se předešlo zdravotním rizikům.

Navíc plenky, které se pravidelně nemění, mohou způsobit podráždění pokožky na zadečku miminka. Vlhkost z moči a stolice může prosakovat do pokožky a způsobit nepohodlí. Pro podporu hojení je důležité udržovat oblast suchou a čistou.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně přebalování, obraťte se na svého dětského lékaře. Budou vám schopni poskytnout další pokyny, jak pečovat o vaše dítě.

Jak přimět své batole, aby zůstalo v klidu s výměnou plen?

Jedním ze způsobů, jak přimět vaše batole, aby zůstalo v klidu během přebalování, je mluvit s ním tichým hlasem a říct mu, co děláte. Můžete jim také zpívat písničku nebo jim číst příběh, když jim přebalujete. Dalším trikem je, že po výměně plenek na ně čeká speciální lahůdka.

Ať už použijete jakoukoli metodu, buďte trpěliví a důslední, aby vaše batole pokaždé vědělo, co může očekávat. brzy zjistí, že výměna plenky je jen součástí přípravy na zábavné věci, jako je jít ven nebo se koupat!

Pokud vše ostatní selže, úplatky by mohly fungovat! Zkuste svému malému nabídnout něco, co opravdu chce, pokud spolupracuje při výměně plenky. Některá batolata mohou reagovat na oblíbenou hračku, zatímco jiná si chtějí hrát se svými rodiči. Můžete je také zkusit položit na podlahu nebo do exersauceru, pokud mají problém sedět v klidu kvůli výměně plenky.

Ujistěte se, že během těchto frustrujících okamžiků zůstanete trpěliví a klidní! Vaše batole se opravdu moc snaží být nezávislé, ale chvíli potrvá, než se naučí, jak zábavná může být spolupráce během plenek!

Jaký typ plen byste měli používat?

Na dnešním trhu jsou dostupné různé druhy plen. Budete se muset rozhodnout, který typ je pro vaše dítě nejlepší.

– Látkové plenky: Jsou vyrobeny z látky a musí se po každém použití vyprat.

– Jednorázové plenky: Jsou vyrobeny z papíru a lze je po použití vyhodit.

– Hybridní plenky: Jedná se o kombinaci látkových a jednorázových plen. Lze je použít jednou a poté zlikvidovat nebo vyprat a znovu použít.