Kolik si vydělávají porodní sestry? Průvodce

Kolik vydělávají porodní sestry? To je častá otázka mnoha lidí. V tomto návodu si však probereme vše, co potřebujete vědět o platu mateřských sester.

Porodní sestry umí vydělat pěkné peníze. Ve skutečnosti mnoho z nich vydělává více peněz než průměrný člověk. Sestry, které pracují v této oblasti, mohou očekávat hodinovou mzdu 30-40 $.

To znamená, že mohou vydělat 60 000 – 80 000 $ ročně! Samozřejmě je to jen průměr. Některé sestry vydělávají více peněz a některé méně. Vše závisí na zkušenostech, geografické poloze a typu zařízení, kde pracují.

Pokud se chcete stát mateřskou sestrou, musíte mít silnou vášeň pro pomoc čerstvým matkám a jejich dětem.

Budete také muset být schopni pracovat dlouhé hodiny, protože mnoho z těchto sester pracuje přes noc. Pokud si myslíte, že máte na to stát se mateřskou sestrou, začněte se poohlížet po školách, které tento typ ošetřovatelského programu nabízejí. Můžete být na cestě k velmi obohacující kariéře!

Jak se vypočítá 105denní peněžitá pomoc v mateřství?

Peněžitá pomoc v mateřství 105 dnů se vypočítá tak, že se sečte počet dnů, které zaměstnankyně odpracovala před nástupem na dovolenou, a počet dnů, které zaměstnankyně odpracovala po návratu z dovolené.

Celková částka se pak vydělí počtem dní v roce, aby se získala částka dávky.

Pokud by například zaměstnanec před nástupem na dovolenou pracoval 200 dní a poté se vrátil do práce na 50 dní, jeho výhoda by byla (200 + 50) / 365 = 0,54. To znamená, že by na mateřské dovolené dostávaly 54 % svého platu.

Je důležité si uvědomit, že ne všichni zaměstnanci mají na tento benefit nárok. Aby byli zaměstnanci způsobilí, musí být zaměstnáni alespoň jeden rok a musí odvádět příspěvky do systému sociálního zabezpečení po dobu alespoň šesti měsíců.

Zaměstnanci navíc musí mít odpracováno alespoň 180 dní v roce před nástupem na dovolenou. Pokud zaměstnankyně nesplňuje všechny tyto požadavky, nebude mít nárok na 105denní peněžitou pomoc v mateřství.

Pokud jste těhotná a plánujete nastoupit na mateřskou dovolenou, nezapomeňte se u svého zaměstnavatele informovat, zda máte na tuto dávku nárok. Může to znamenat velký rozdíl v tom, jaký máte příjem, když jste na dovolené.

A pokud máte nějaké dotazy ohledně způsobu výpočtu dávky, neváhejte se zeptat na personální oddělení nebo přímo na Správu sociálního zabezpečení. Rádi vám pomohou.

Kdo má nárok na peněžitou pomoc v mateřství?

Existuje několik podmínek pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Musíte být zaměstnáni u svého současného zaměstnavatele alespoň 13 týdnů a v posledních čtyřech týdnech před datem splatnosti musíte vydělat minimálně 600 USD.

Pokud jste OSVČ, musíte v předchozím roce vydělat minimálně 6000 $. Nakonec musíte svému zaměstnavateli předložit potvrzení o těhotenství.

Pokud splňujete všechny tyto požadavky, měli byste začít pobírat dávky do osmi týdnů po narození dítěte.

Tyto dávky budou vypláceny do 18 měsíců věku vašeho dítěte a lze je použít na pokrytí nákladů na věci, jako je péče o dítě, kojení a dokonce i některé náklady na rodičovskou dovolenou.

Jak se vypočítá porodné?

Pokud jste zaměstnanec, budete prvních šest týdnů dostávat 90 % svého průměrného týdenního výdělku před zdaněním. Poté budete dostávat buď 148,68 GBP týdně nebo 90 % vašeho průměrného týdenního výdělku (podle toho, co je nižší) po dobu následujících 33 týdnů.

Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, můžete žádat o peněžitou pomoc v mateřství 11 týdnů před termínem porodu. Dostanete 148,68 GBP týdně nebo 90 % vašeho průměrného týdenního výdělku (podle toho, co je nižší) po dobu až 39 týdnů.

Možná budete moci získat další pomoc, pokud nemůžete pracovat kvůli těhotenským komplikacím nebo si potřebujete vzít volno na předporodní schůzky. Pokud ano, můžete mít nárok na zákonnou mateřskou, peněžitou pomoc v mateřství nebo zaměstnanecký a podpůrný příspěvek.

Pokud máte nízký příjem nebo žádáte o určité dávky, můžete mít také nárok na pomoc se zdravotními náklady, jako jsou potvrzení o výjimce z mateřství, bezplatné předpisy a zubní ošetření. Více o tom můžete zjistit kontaktováním místní kanceláře Jobcentre Plus.

Je mateřská dovolená zahrnuta do 13. měsíční mzdy?

Odpověď je ne. Mateřská dovolená se nezapočítává do 13. měsíčního platu. Tato dávka se připočítává ke 13. měsíčnímu platu. Pokud tedy plánujete miminko, nezapomeňte při plánování výdajů zohlednit mateřskou dovolenou.

Mateřská dovolená obvykle trvá kolem 60 dnů. Během této doby nebudete pobírat svůj pravidelný plat. Místo toho vám vaše společnost bude vyplácet denní dávku.

Výše příspěvku se liší v závislosti na politice společnosti. Některé společnosti nabízejí při mateřské dovolené i další dávku nemocenského pojištění.

Pokud jste těhotná a plánujete nastoupit na mateřskou dovolenou, nezapomeňte si s personálním oddělením promluvit o svých výhodách a nárocích. Tímto způsobem si můžete rozpočítat své výdaje a naplánovat si volno v práci.