Kolik plen v poctivém balení

Kolik plen v poctivém balení? Na trhu je mnoho různých typů plen, takže může být těžké zjistit, kolik jich potřebujete pro své zásoby.

Chcete dost, aby vám neustále nedocházelo, ale nechcete příliš mnoho, které vám doma zaberou spoustu místa.

Průměrné dítě projde asi šesti plenkami za den, takže dobrým pravidlem je mít v zásobě alespoň 20-30 plen. Pokud plánujete používat látkové plenky, budete jich potřebovat ještě více, protože je třeba je po každém použití vyprat. (Maminky s látkovými plenkami obvykle doporučují mít v zásobě asi 24–36 látkových plen.)

Ať už si vyberete jakýkoli typ plen, nezapomeňte si udělat průzkum, abyste zjistili správné množství pro vás. Pleny mohou být drahé, takže je důležité je správně pořídit!

Jak poznáte, že plenka správně sedí?

Správně nasazená plenka by neměla být příliš volná ani příliš těsná. Guma kolem nohou a pasu by měla být přiléhavá, ale dostatečně pohodlná, aby umožňovala pohyb bez přerušení krevního oběhu.

Pokud plenka dobře sedí, zabrání také prosakování a profouknutí tím, že bude obsahovat vše uvnitř, takže vaše dítě může zůstat suché a čisté po celý den. Používáním plen, které vašemu dítěti správně padnou, nakonec ušetříte peníze za praní, protože během noci nebude docházet k žádnému prosakování!

Je důležité si uvědomit, že někdy děti potřebují nové velikosti oblečení nebo plen, pokud rychle rostou (například po prořezání zoubků). Miminka, která jsou stále v oblečení jedné velikosti, je mohou před časem přerůst, což vede k menšímu opotřebení oblečení, nebudete se muset starat o jeho časté vyměňování a vaše miminko bude pohodlnější.

Jakým způsobem jdou záložky na plenku?

Záložky na plence jdou vpředu. To proto, abyste ji při přebalování snadno sundali z pasu miminka. Před nasazením plenky na dítě se ujistěte, že jsou poutka vždy bezpečně upevněna. Pokud by se uvolnily, mohlo by to způsobit nepořádek!

Navíc, pokud jsou poutka vzadu, je obtížné plenku dobře uchopit a stáhnout ji. Stejně jako u čehokoli jiného, ​​co souvisí s plenkami, cvičení dělá mistra! Brzy je budete měnit jako profík.

Pokud používáte jednorázové plenky poprvé, před použitím si pozorně přečtěte pokyny. Mohou existovat různé způsoby upevnění poutek podle značky.

Například některé jednorázové plenky mají lepivý proužek, který pomáhá ouška zůstat na místě. Jiné značky mohou vyžadovat, abyste je zapnuli tak, že je nejprve zacvaknete k sobě a poté je jedním zaklapnutím zajistíte v pase dítěte.

Většina výrobců plen doporučuje pokládat dítě čelem ke směru ven, dokud se samo nepřetočí. Tím je zajištěno, že se při přebalování nebudou skutálet z přebalovacího pultu a spadnout!

Jakmile bude vaše dítě schopné samostatně sedět (přibližně ve čtyřech měsících), ujistěte se, že ho otočíte, aby se to náhodou nestalo během výměny plenky.

Dokud budete mít na paměti tyto bezpečnostní rady při používání plen pro miminka, neměly by nastat žádné problémy!

Jak často byste měli koupat novorozence?

Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď, protože záleží na typu pokožky miminka a na tom, jak moc se špiní. Většině dětí stačí koupel jednou nebo dvakrát týdně, ale pokud se potí nebo mají vyrážku, možná je budete muset koupat častěji. Pokud si nejste jisti, co je pro vaše dítě nejlepší, poraďte se se svým pediatrem.

Při koupání miminka používejte vlažnou vodu a jemné mýdlo. Ujistěte se, že jste z pokožky opláchli všechno mýdlo a poté je osušte měkkým ručníkem. Nezapomeňte poté jejich pokožku hydratovat – pomůžete jí to udržet zdravou a hydratovanou.

Měli byste utírat dítě při každé výměně plenky?

Pokud jde o výměnu plen, zdá se, že existuje mnoho nejasností v tom, zda byste měli či neměli otřít zadeček svého dítěte. Někteří rodiče se domnívají, že byste měli používat ubrousky pouze v případě, že má dítě stolici, zatímco jiní si myslí, že každá výměna plenky vyžaduje dobré vytírání. Jaká je tedy správná odpověď?

Pravdou je, že záleží na vašem dítěti. Některá miminka budou velmi rozrušená, pokud je nechají špinavá, zatímco jiným to zřejmě vůbec nevadí. Pokud vaše dítě spadá do první kategorie, budete ho chtít otřít po každé výměně plenky.

Na druhou stranu, pokud se zdá, že se vaše děťátko tak či onak nezajímá, pak pravděpodobně můžete pokračovat a utírání pokaždé vynechat.

Pokud má vaše dítě potíže s přebalováním, může to být způsobeno tím, že musí chodit na nočník častěji než obvykle.

Pokud si všimnete, že během jednoho dne prochází několika plenkami, aniž by se vykašlaly, okamžitě si o tomto problému promluvte s jejich pediatrem. Nechcete, aby byly nepohodlné nebo nešťastné příliš dlouho.

Obě moje miminka plakala, kdybych je po každé výměně neotřela! Naštěstí jsme měli po ruce ubrousky pro každý případ – ale i tak byly chvíle, kdy jsem musela poslat manžela, aby si koupil další (proto máme rádi Amazon Prime – dvoudenní přeprava!).