Kolik měsíců si může dítě hrát v ohrádce? Nápady

Kolik měsíců si může dítě hrát v ohrádce? Dítě si může hrát v ohrádce až šest měsíců. Poté se doporučuje přesunout dítě do postýlky.

Dítě by nemělo být ponecháno v ohrádce déle než hodinu v kuse. Dbejte na to, abyste dítě vždy hlídali, když si hraje v ohrádce. Nikdy nevíte, co se může stát, když se byť jen na vteřinu otočíte zády! Miminka se mohou rychle dostat do problémů, proto je důležité být neustále ve střehu.

Pokud hledáte pro své miminko bezpečné místo na hraní, pak je ohrádka skvělou volbou. Ujistěte se, že přesně dodržujete bezpečnostní pokyny a doporučení týkající se dohledu. Vaše dítě bude v bezpečí a šťastné, pokud dodržíte nezbytná opatření.

Jsou ohrádky dobrý nápad pro miminka?

Na tuto otázku neexistuje správná nebo špatná odpověď, protože každá rodina je jiná a bude mít své preference. Při rozhodování, zda je ohrádka tou správnou volbou pro vaše dítě, je však třeba zvážit několik věcí.

Ohrádky mohou být skvělým způsobem, jak udržet vaše dítě v bezpečí, zatímco vy budete zaneprázdněni dělat jiné věci v domácnosti. Mohou také pomoci naučit vaše dítě, jak zůstat v hranicích a naučit se vztahy příčin a následků. Kromě toho poskytují dětem místo, kde mohou zdřímnout nebo relaxovat, aniž by je museli neustále držet.

Je však důležité si uvědomit, že ne všechna miminka jsou ráda zavřená v malém prostoru, a proto se vyplatí ohrádku před jejím pořízením vyzkoušet, abyste se ujistili, že je s ní vaše ratolest v pořádku.

Poslední věc, kterou byste měli mít na paměti při zvažování ohrádek je, že mohou být někdy bezpečnostním rizikem, pokud nejsou používány správně, takže se vždy řiďte pokyny výrobce, jak je používat, a nikdy nenechávejte své dítě bez dozoru, když je uvnitř jedné z těchto ohrádek.

Kdy byste měli přestat používat ohrádku?

Neexistuje žádný časový rámec, kdy byste měli přestat používat ohrádku. Záleží na konkrétním dítěti a jeho vývoji. Obecně platí, že jakmile vaše dítě dokáže vylézt z ohrádky nebo se začne pokoušet o útěk, je čas přejít k něčemu jinému.

Dobrým způsobem, jak zjistit, zda je vaše dítě připraveno, je sledovat jeho interakci s ohrádkou. Pokud tráví více času lezením nebo hraním po okrajích, než skutečným hraním uprostřed, možná je čas odložit ohrádku.

Někteří rodiče se rozhodnou držet své děti v ohrádce, dokud nebudou chodit samostatně; jiní přejdou, jakmile se jejich dítě dokáže posadit bez pomoci. Důležité je, že použijete svůj nejlepší úsudek a budete postupovat podle toho, co vyhovuje vám a vašemu dítěti.

Je bezpečné používat ohrádku pro starší dítě?

Odpověď je ne. Pokud chcete použít ohrádku pro starší dítě, nemusí to být bezpečné, protože může z většiny ohrádek vylézt a zranit se přitom.

Existují však bezpečnostní sítě, které jsou k těmto předmětům připevněny a které zabrání tomuto druhu nehody; pokud však vaše dítě ví, jak tento typ ochranné sítě snadno rozepnout (což někteří dělají), může se přesto zranit tím, že na ně přeleze nebo spadne při pokusu o útěk.

Ujistěte se tedy, že vaše batole nemůže vylézt z ohrádky, než si pořídíte ohrádku s nasazenou ochrannou sítí! Předejdete tak zraněním, jako je poranění hlavy nebo zlomeniny kostí v důsledku pádů. Je také důležité, abyste nenechávali děti bez dozoru v ohrádce, ať už má nebo nemá ochrannou síť. Buďte proto vždy poblíž, když si vaše dítě hraje v tomto typu prostředí, abyste zajistili jeho bezpečnost.

Jak mohu bezpečně nastavit a používat ohrádku?

Existují dva hlavní typy ohrádky: přenosná ohrádka s pevnou stranou, která se umisťuje do země nebo podlahy, nebo vyvýšená ohrádka z pletiva. Pro kojence mladší než čtyři měsíce se doporučuje používat ve spojení s pack n‘ play .

Jakmile se vaše dítě dokáže samo posadit, nemělo by v kotci trávit více času, než budete mimo dohled. Navíc, pokud jsou při používání tohoto produktu v dosahu nějaké hračky, umístěte dovnitř pouze měkké, abyste zabránili nebezpečí udušení pro malé děti.

Abyste ochránili své dítě před pády, zkuste je umístit mimo okna a schody, kdykoli je to možné. Bezpečnostní zábrany nahoře a dole pomáhají předcházet pádům při otevírání dveří a také pomáhají udržet zvědavá batolata v bezpečí! Při nastavování a používání ohrádky mějte na paměti tyto tipy.

V jakém věku by dítě mělo používat ohrádku?

Dětem do šesti měsíců se ohrádka obecně nedoporučuje. AAP navrhuje, aby se rodiče zcela vyvarovali jejich používání, dokud miminka nedosáhnou věku alespoň tří měsíců, protože mohou zvýšit riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

Kromě toho by kojenci měli být ve svých ohrádkách vždy pod dohledem a všechny hračky nebo jiné předměty, které s nimi jsou umístěny, by měly být dostatečně bezpečné, aby nepředstavovaly nebezpečí udušení. Hřiště jsou také vybavena podložkami na matrace, které musí z bezpečnostních důvodů těsně zapadnout do rámu kotce.

Zatímco někteří výrobci doporučují potahy, které lze prát v pračce, protože se tyto jednotky rychle zašpiní, jiní doporučují ponechat jeden boční panel po celou dobu používání dolů, protože pomáhá chránit vaše dítě před vypadnutím.