Kolik měsíčně utratíte za plenky? Tipy

Kolik utratíte za plenky měsíčně? Množství peněz, které utratíte za plenky každý měsíc, se bude lišit v závislosti na značce plenky, velikosti plenky a na tom, jak často vaše dítě kaká.

Podle BabyCenter je však průměrná částka, kterou rodina utratí za jednorázové plenky, 70 dolarů měsíčně. Pokud hledáte způsoby, jak ušetřit za plenky, zkuste použít látkové plenky nebo nakupovat ve velkém.

Můžete také ušetřit peníze tím, že se přihlásíte k odběru služby, jako je Amazon Family, která členům Prime poskytuje slevy na vybrané značky plen a ubrousků.

Dalším způsobem, jak ušetřit, je vstoupit do družstva, jako je DiaperSwappers, kde můžete nakupovat a prodávat šetrně použité jednorázové a látkové plenky. Ať už si vyberete jakoukoli cestu, nezapomeňte si udělat průzkum, abyste získali tu nejlepší možnou nabídku.

Kolik plen bych si měl dát do registru

Existují tři různé typy plen, které byste měli zvážit přidání do registru dětí. To je zvláště důležité, pokud je to prvorodič nebo rodiče, kteří nakupují, protože nemusí vědět, jaký typ plen je pro jejich dítě nejlepší.

Následuje několik užitečných tipů, které je mohou poučit o výběru mezi jednorázovými a látkovými plenkami.

Řada matek vyjádřila znepokojení nad dopadem na životní prostředí spojeným s používáním jednorázových plen oproti plenkám vyrobeným z látkových materiálů.

Obě možnosti představují také potenciální zdravotní rizika, takže je důležité zvážit obě strany, než učiníte konečné rozhodnutí o tom, která z nich bude pro vaši rodinu fungovat lépe. Před vytvořením online registru dětí se určitě budete chtít podívat na tento blogový příspěvek, kde najdete další informace o těchto dvou.

-Látkové plenky: obvykle vyrobené z bavlny, před praním je lze opakovaně použít. Vyžadují kryt plen, aby je udržely na místě, a pro některé lidi je jejich použití obtížnější než u jednorázových plen.

-Jednorázové plenky: jedná se o nejběžněji používaný typ plen a lze je po použití vyhodit. Dodávají se v různých velikostech a savostí, takže se budete chtít ujistit, že vyberete ten správný pro vaše dítě.

-Hybridní plenky: také známé jako plenky vše v jednom, spojují výhody látkových a jednorázových plen do jednoho produktu. Snadno se používají, lze je prát a sušit v pračce a lze je použít jak pro novorozence, tak pro batolata.

Mám svému dítěti v noci vyměňovat pokakanou plenku?

To je těžká otázka, protože noční přebalování miminka může rušit jeho spánek. Pokud však pokakanou plenku nevyměníte, mohla by prosakovat a způsobit nepořádek pro všechny poblíž.

Někteří rodiče budou i nadále držet své dítě ve špinavé plence celou noc, zatímco jiní mají pocit, že by se o to měli postarat hned po probuzení z nočního krmení. Budete se muset rozhodnout, co je pro vaši rodinnou situaci nejlepší, ale zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

– Přebalování během zdřímnutí – Pokud víte, kdy vaše dítě potřebuje vyměnit, pokračujte a udělejte to dříve, než usne na čas spánku (nebo přes den), protože mnoho dětí má tendenci plakat více než obvykle, jakmile se probudí ze spánku špinavá plenka.

– Přebalování v noci – Pokud víte, kdy bude potřeba vaše dítě přebalit, udělejte to před spaním, protože mnoho dětí má tendenci spát lépe, pokud jsou v noci v čerstvém oblečení (což také znamená, že byste mohli dostat více odpočívej taky!).

Můžete zkusit vyměnit plenku hned po nebo během krmení, což je obvykle kolem 23:00 a poté znovu jednou za dvě hodiny, dokud nepřijde ráno.

Tímto způsobem se to udělá, ale nenaruší to žádný vzácný denní spánek, který by dítě mohlo dělat. Jen se ujistěte, že to s probuzením nepřeženete! Noční krmení by mělo probíhat maximálně třikrát denně, jinak riskujete vytvoření některých problémů, jako je nedostatek spánku.

– Velikost plenky – Pokud používáte novorozeneckou velikost, je pravděpodobné, že budete muset přebalovat dítě častěji, než kdybyste používali plenku větší velikosti. Je to proto, že se mohou rychleji naplnit a také mají děti v počátečních fázích života tendenci více čůrat.

– Moč vs. stolice – Pach moči je obvykle mnohem silnější než pach výkalů, takže pokud má vaše dítě na zadečku jen malé množství moči, může být lepší nechat je chvíli jít bez plenky. chvíli, než příště bude potřebovat.

Pokud je však přítomna nějaká stolice, je nejlepší ji ihned vyměnit, protože to může způsobit hrozný zápach, který se bude držet celé hodiny.

– Pláče po probuzení – Pokud vaše dítě pláče, když je přebalujete, je to pravděpodobně proto, že by se také chtělo přebalovat (nebo v to alespoň doufám!).

Pokud však dítě během tohoto procesu není rozrušené a jednoduše kňučí nebo mluví, možná nakonec nepotřebuje přebalování, pokud se s jeho tělem před usnutím něco nedělo, jako je kyselý reflux, který může způsobit nepohodlí u dětí.

V těchto případech, kdy se nic nezdá být v pořádku, pokračujte a zůstaňte konzistentní tím, že ho budete držet ve špinavých plenkách! Můžete zkusit položit další přikrývku přes horní část oblasti, abyste se vyhnuli dalšímu rozptýlení.