Kniha pro děti Když se dítě zraní? Průvodce

Kniha pro děti, když se zraní dítě? Jedním z nejlepších způsobů, jak utěšit dítě, které je zraněné, je kniha. Dobrá dětská knížka může pomoci vysvětlit, co se stalo a proč to bolí, a také poskytnout trochu rozptýlení od bolesti. Zde je pět našich oblíbených knih pro děti, které se potýkají se zraněním:

„The Hurt Foot“ od Margaret Wise Brown je klasický příběh o malém zajíčkovi, který si zraní nohu a musí jít k lékaři. Je ideální pro batolata, která se možná bojí sama jít k lékaři.

„Au!“ Shelley Rotner je fotografická obrázková kniha, která sleduje chlapce, jak se během dne různými způsoby zraňuje. Je to skvělé pro starší děti, které se dokážou vžít do všech neštěstí, které se dějí, a naučí je, jak se zdravě vypořádat s bolestí.

„Když jsem zraněn“ od Anne Sibley O’Brien je další skvělou volbou pro děti, které bojují se zraněním. Vypráví příběh mladé dívky, která se při hře venku zraní a musí do nemocnice. Během toho se dozvídá o všech různých způsobech, jak lékaři pomáhají lidem cítit se lépe.

Pokud se vaše dítě potýká s vážnějším zraněním, může být dobrou volbou „The Care & Keeping of You: The Body Book for Younger Girls“ od Valorie Schaefer. Je plná informací o tom, jak tělo funguje, od svalů a kostí po trávení a reprodukci.

Konečně, „Cítím se lépe“ od Nancy Carlsonové je skvělá kniha pro děti, které se zotavují ze zranění. Sleduje mladého chlapce, jak prochází procesem hojení, od bolesti po zlepšení a zpět ke hře.

Co píšete do knížky o miminku od babičky?

Existuje několik věcí, které je třeba mít na paměti, když píšete do knihy o miminku od babičky. Za prvé, toto je kniha pro nastávající babičku, takže nezapomeňte napsat něco, co ocení.

Za druhé, protože se jedná o dárek pro miminko, zkuste se zaměřit na rady a přání novorozence. A nakonec se u toho bavte! Koneckonců, knížka od babičky by měla být plná lásky a štěstí.

Zde je několik nápadů, jak začít:

„Jsem tak nadšený, že potkám své první vnouče! Nemůžu se dočkat, až je zkazím.“

„Vítejte v rodině! Jsem vděčný, že mám jako své vnouče.“

„Slibuji, že tu pro tebe vždy budu, ať se děje cokoliv.“

„Mému vnukovi: Doufám, že vyrosteš šťastný a zdravý.“

„Několik moudrých slov od vaší babičky: nikdy nechoďte spát naštvaní, vždy řekněte prosím a děkuji a važte si své rodiny.“

„Moje poslední přání pro tebe je jednoduché: doufám, že vždy víš, jak moc tě miluji.“

Ať už se rozhodnete napsat jednu větu nebo celý odstavec, ujistěte se, že vaše zpráva pochází od srdce. Prarodiče mají se svými vnoučaty zvláštní pouto, a proto by tato kniha neměla být naplněna ničím jiným než láskou. Hodně štěstí!

Co píšete do knihy o miminku?

Pokud si nejste jisti, co napsat do knihy o miminku, nebojte se! Připravili jsme pro vás několik tipů a nápadů.

Pro začátek přemýšlejte o tom, jaký druh zprávy chcete sdílet s novými rodiči. Nabízíte radu? Sdílíte vtipnou historku? Přejí jim dobře? Jakmile budete vědět, jaký druh tónu chcete nastavit, bude snazší začít psát.

Pokud se potýkáte s nápady, zkuste si vzpomenout na své dětství nebo rodičovské zážitky. Co by vám pomohlo nebo inspirovalo? Co tě rozesmálo nebo rozplakalo? Inspirovat se můžete i ve starých fotoalbech – někdy stačí sladká vzpomínka, aby slova plynula.

Nakonec je nejdůležitější být opravdový a autentický. Noví rodiče ocení vaše myšlenky a pocity, takže pište od srdce. Doufáme, že vám tyto tipy pomohou začít! Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do nové rodiny.

Pokud hledáte dárek, který budete dávat dál, proč nesestavit knihu o miminku? Tento promyšlený dárek může být naplněn radami, příběhy, přáními nebo čímkoli jiným, co by podle vás novopečení rodiče mohli ocenit. A na rozdíl od mnoha jiných dárků neskončí ve skříni, na které sedá prach – stane se drahocennou památkou, na kterou se mohou v průběhu let znovu a znovu vracet.

Co píšete do knihy s věnováním pro miminko?

Existuje mnoho různých věcí, které můžete napsat do knihy s věnováním pro miminko. Můžete si zapsat jména rodičů a prarodičů, ale i jméno miminka a datum narození. Můžete také napsat modlitbu nebo požehnání pro miminko.

Někteří rodiče se rozhodnou zapisovat vzpomínky z doby, kdy byli těhotná, nebo z doby, kdy se dítě narodilo. Jiní se rozhodnou zahrnout citáty o miminkách nebo rodičovství. Ať už se rozhodnete napsat cokoli, bude to cenná památka pro vaše dítě!