Kniha pro batolata Odkud pochází dítě? Nápady

Odkud pochází dítě z knihy pro batolata? Na tuto otázku lze odpovědět mnoha různými způsoby a neexistuje jediná „správná“ odpověď.

Někteří rodiče se rozhodli číst knihy o tom, odkud miminka pocházejí se svými batolaty, zatímco jiní dávají přednost otevřenější konverzaci.

Existuje mnoho skvělých knih, které mohou pomoci naučit vaše dítě o tom, odkud děti pocházejí, vývojově vhodným způsobem. Zde je několik našich oblíbených:

„Odkud jsem přišel?“ Peter Mayle: Tato klasická kniha používá jednoduchý jazyk odpovídající věku k vysvětlení základů lidské reprodukce. Obsahuje také ilustrace různých rodin a toho, jak by mohly mít dítě.

„It’s Not the Stork!: A Book About Girls, Boys, Babys, Body, Families and Friends“ od Robie Harris: Tato kniha je zaměřena na mírně starší děti a pokrývá širší škálu témat souvisejících s lidskou reprodukcí, včetně anatomie, puberty. a ‚sex‘.

„Pojďme si promluvit o tom, odkud miminka pocházejí“ od Ivora Baddiela: Tato kniha je navržena tak, aby pomohla zahájit rozhovor mezi rodiči a dětmi o tom, odkud miminka pocházejí. Obsahuje otázky, na které by se děti mohly ptát, a také tipy pro rodiče, jak na toto téma hovořit.

Bez ohledu na to, jaký přístup zvolíte, důležité je, že svému dítěti poskytujete přesné informace způsobem, který je pohodlný pro vás oba. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, neváhejte se obrátit na dětského lékaře vašeho dítěte.

Jak vyplním měsíční dětskou knížku?

Měsíční dětské knihy jsou skvělým způsobem, jak zdokumentovat růst a vývoj vašeho dítěte. Mohou být také velkou zábavou pro rodiče i děti. Existuje mnoho různých způsobů, jak vyplnit měsíční dětskou knížku, ale zde je jeden způsob, který by pro vás mohl fungovat.

– Začněte kreslením nebo psaním měsíce a roku do levého horního rohu stránky.

– Dále uveďte seznam všech hlavních událostí, které se v daném měsíci odehrály. Mohou to být věci jako první slova, první kroky, slavené svátky a tak dále.

– Pod každou událost zapište několik podrobností o tom, co se stalo. To může zahrnovat cokoli od toho, jak vaše dítě reagovalo na událost, až po to, co mělo ten den na sobě.

– Pokud máte nějaké fotografie nebo videa z měsíce, nezapomeňte je zahrnout do své knihy!

Jak si uděláte domácí knížku pro miminko?

K výrobě domácí dětské knihy budete potřebovat nějaké zásoby, včetně:

  • Papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Fotky nebo obrázky vystřižené z časopisů, novin atd.
  • Při vytváření stránek se zapisují vzpomínky nebo milníky.

– Nejprve vyberte typ papíru, který chcete pro svou knihu použít. Prázdné knihy můžete najít ve většině obchodů nebo online, nebo můžete své stránky vytvořit pomocí kartonu nebo scrapbookového papíru. Pokud vytváříte své stránky, nezapomeňte na každé ponechat dostatek místa pro psaní a přidávání fotografií.

– Dále vystřihněte obrázky z časopisů, novin nebo rodinných fotoalb a přidejte je do své knihy. Nalepte obrázky na vyhrazená místa v knize. Na prázdné stránky můžete také zapisovat vzpomínky nebo milníky z prvního roku vašeho dítěte.

Až budete hotovi, vaše domácí knížka pro miminko bude cennou památkou, na kterou se můžete v nadcházejících letech dívat. Je to skvělý způsob, jak zdokumentovat všechny úžasné okamžiky a změny, ke kterým dojde během prvního roku vašeho dítěte!

Co je obvykle v dětské knížce?

Dětská kniha obvykle obsahuje fotografie, nemocniční náramky a otisky nohou dítěte. Obvykle také obsahuje pramínek vlasů z prvního stříhání miminka a certifikáty jako rodný list a křestní záznam.

Kniha může také obsahovat náboženské předměty, pokud je rodina věřící. Existuje mnoho různých verzí dětské knihy, takže je důležité najít takovou, která vyhovuje potřebám rodiny.

Některé rodiny se rozhodnou vytvořit své dětské knihy, zatímco jiné používají předem vyrobené. Ať už si rodiče vyberou kteroukoli cestu, zachycení raného věku jejich dítěte v nějaké formě je drahou vzpomínkou.

Kdy byste měli svému dítěti začít číst knihy?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože různá miminka se vyvíjejí různou rychlostí. Většina pediatrů však doporučuje začít někdy mezi šestým a osmým měsícem.

Někteří rodiče se rozhodnou začít ještě dříve a číst deskové knihy s dítětem ještě v děloze. To může pomoci vašemu dítěti seznámit se se zvukem vašeho hlasu a rytmem vašeho jazyka.

Pokud počkáte, až vaše dítě trochu povyroste, bude moci sledovat složitější příběhy a komunikovat s vámi prostřednictvím textu. Deskové knihy jsou skvělý způsob, jak začít, protože jsou obvykle krátké a jednoduché pro mladší čtenáře, ale také dostatečně poutavé, aby zabavily starší děti.

Jak vaše miminko roste, můžete mu postupně představovat delší romány a složitější příběhy. Jen nezapomeňte sledovat jejich vývoj, protože některé děti nemusí být připraveny na kapitolové knihy, dokud nebudou mnohem starší.

Ať děláte cokoli, nenuťte své dítě do čtení, pokud nemá zájem. Vše, na čem záleží, je vytvořit příznivé prostředí, kde je čtení podporováno a milováno. Nechte své dítě převzít vedení a jít svým vlastním tempem.

Jaké knihy jsou vhodné pro kojence?

Existuje několik různých typů knih, které jsou obvykle vhodné pro kojence. Deskové knihy jsou obvykle jednoduché, s tlustými stránkami, které se jen tak neroztrhnou.

Často jsou pestře barevné a tematicky zaměřené na věci, jako jsou zvířata nebo říkanky. Obrázkové knihy také bývají zaměřeny na mladší děti, s ilustracemi na každé stránce. Některé obrázkové knihy dokonce obsahují chlopně pro zvednutí nebo vyskakovací prvky, které mohou děti zabavit.

Konečně jsou tu knihy o abecedě a počítání, které seznamují se základními pojmy velmi malé čtenáře. Kterákoli z těchto knih může být skvělou volbou pro dětskou knihovnu! Možná se vám budou líbit i další související články, jako je How smart is your baby book a How I start scrapbooking for more.