Kniha Jak si vyrobit vlastní dětskou výživu

Potřebujete vlastní knihu kojenecké výživy? Pokud jste jako většina nových rodičů, chcete udělat vše pro to, aby vaše dítě mělo ten nejlepší možný start do života.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vyrobit si vlastní dětskou výživu. Nejen, že je zdravější než potraviny z obchodu, ale je také mnohem levnější.

V tomto příspěvku na blogu vám ukážeme, jak si vyrobit vlastní knihu kojenecké výživy. Je to snadné a zábavné a vaše dítě bude milovat lahodná domácí jídla.

Jak si vyrobit vlastní knihu dětské výživy

Pokud jste jako já, chcete dát svému dítěti ten nejlepší možný start do života. A to znamená krmit je domácí dětskou výživou, kdykoli je to možné. Ale kde začít?

Jeden skvělý způsob, jak začít, je vytvořit si vlastní kuchařku pro dětskou výživu. Všechny své recepty tak budete mít na dosah ruky a můžete si je snadno přizpůsobit pro každou fázi vývoje vašeho miminka.

Chcete-li vytvořit svou vlastní kuchařku pro dětskou výživu, začněte shromažďováním receptů od přátel, rodiny a online zdrojů. Poté je seskupte do kategorií podle typu jídla (např. ovoce, zelenina, maso).

Jakmile budete mít dobrou sbírku receptů sestavenou, je čas začít je formátovat do knihy.

Typická kuchařka je rozdělena do sekcí podle toho, k čemu jsou recepty (např. snídaně, oběd, večeře). Každá sekce by měla mít svou vlastní titulní stránku s úvodem k danému konkrétnímu pokrmu nebo pokrmům a poté bude následovat každý recept.

Nová kapitola může začít pokaždé, když budete chtít věci trochu změnit! Pokud tedy něco nefunguje podle plánu, nedělejte si s tím starosti, protože poblíž vždy čeká další.

Stejný postup můžete použít i při výrobě své vlastní knihy o kojenecké výživě: stačí je rozdělit podle kategorií, nikoli podle typu jídla. Například: „Ovoce a zelenina“ by se staly dvěma kapitolami věnovanými výhradně ovoci, respektive zelenině.

Je důležité nezapomenout na použití obrázků v celé kuchařce, protože pomáhají čtenářům představit si, jak bude každé jídlo vypadat, než je sami vyzkouší.

To může být skvělý způsob, jak nalákat někoho, kdo se o vaření vůbec nemusí zajímat (navíc to vytváří opravdu roztomilé fotky).

Abychom se dostali ještě o krok dále: při tisku receptů používejte barevný papír, aby barvy na každé stránce vypadly a aby byly vizuálně přitažlivější. Může se to zdát hloupé, ale věřte mi – budete to chtít později.

První část by měla obsahovat úvod k vaší knize jako celku; zde můžete hovořit o tom, proč píšete tuto knihu a jak budou mít lidé užitek ze čtení nebo vlastnictví jejich vlastní kopie.

V této sekci můžete také poskytnout základní informace o sobě jako kuchaři – vždyť je vždy hezké dát tvář jménem.

Jakmile budete mít obsah v pořádku, začněte vyplňovat každou sekci svými recepty. Nezapomeňte pro každou uvést následující podrobnosti: název, ingredience, pokyny a případné dostupné varianty.

Pokud se cítíte opravdu ambiciózní (nebo jen chcete srazit dvě mouchy jednou ranou), pak pokračujte a napište nějaké anekdoty nebo příběhy související s jídlem, které připojíte ke každému receptu. Nemusí být ani pravdivé – nikdo se to nedozví.

Kuchařka pro dětskou výživu je nezbytnou pomůckou každého nového rodiče. Je to skvělý způsob, jak své dítě seznámit s novými chutěmi a texturami, a přitom přesně vědět, co do jejich jídla patří.

Nemluvě o tom, že to může být zábavný zážitek pro spojení pro celou rodinu! Pusťte se tedy do vaření a začněte plnit tyto stránky svými oblíbenými recepty. Vaše dítě vás za to bude milovat.

Je levnější vyrábět si vlastní kojeneckou výživu?

Krátká odpověď zní ano, vyrobit si vlastní dětskou výživu může být levnější. Při výrobě vlastního dětského jídla je však třeba mít na paměti několik věcí.

-Budete si muset zakoupit kuchyňský robot nebo mixér.

– Budete muset mít přístup k čerstvému ​​ovoci a zelenině.

-Budete muset vědět, jak vařit rýži, quinou a další obiloviny.

-Vyrobit si vlastní dětskou výživu vyžaduje čas a úsilí.

Pokud máte čas a energii, příprava vlastní dětské výživy vám může z dlouhodobého hlediska rozhodně ušetřit peníze. Pokud však máte málo času nebo se tím prostě nechcete zabývat, existuje spousta dostupných možností zakoupených v obchodě.

Můžete si vyrobit kojeneckou výživu sami?

Ano! S pomocí několika jednoduchých ingrediencí si můžete doma vyrobit vlastní dětskou výživu. Vše, co potřebujete, je mixér nebo kuchyňský robot a nějaké základní kuchyňské potřeby.

Zde je několik tipů pro domácí přípravu dětské stravy:

-Začněte vařením čerstvého ovoce nebo zeleniny v páře, dokud nezměknou. Usnadníte jim to mixování nebo zpracování.

-Pokud používáte čerstvé ovoce, před mixováním odstraňte slupku a semena. Pokud používáte vařenou zeleninu, před mixováním ji dobře rozmačkejte.

– V případě potřeby přidejte do jídla trochu vody, mateřského mléka nebo umělé výživy, abyste dosáhli požadované konzistence.

-Zmrazte všechny zbytky ve formách na led nebo malých nádobách. To pomůže udržet potraviny čerstvé a usnadní to rozmrazování podle potřeby.

-Když je vaše dítě připraveno, začněte mu krmit malým množstvím domácí dětské stravy. pomalu zvyšujte množství, dokud nebudou jíst pravidelná jídla.

Domácí dětská výživa může být skvělým způsobem, jak svému dítěti představit nové chutě a textury. Je to také skvělý způsob, jak ušetřit peníze a přesně víte, jaké přísady v něm jsou. Tak proč to nezkusit? Vaše maličkost vám za to poděkuje.

Jak dlouho děti jedí pyré?

Miminka jedí kaše zhruba do osmi měsíců. Poté začnou jíst pevnou stravu. Společnosti zabývající se dětskou výživou vyrábějí pyré pro děti všech věkových kategorií.

Existuje mnoho různých příchutí pyré dětské výživy. Někteří rodiče rádi připravují své vlastní dětské jídlo. Mohou to udělat tak, že si koupí ovoce a zeleninu a uvaří je v mixéru nebo kuchyňském robotu. Ostatní rodiče nakupují předem připravenou dětskou výživu z obchodu.

Ať tak či onak, je důležité, aby děti dostávaly živiny, které potřebují, z pyré. V těchto typech potravin lze nalézt vitamíny, minerály a další základní živiny.

Děti, které jedí pouze kaše, nemusí mít dostatek těchto životně důležitých látek. Proto je důležité zajistit, aby vaše dítě dostávalo správné množství vitamínů a minerálů.