Kniha Jak přestat kojit své miminko

Jak přestat kojit své miminko? Je čas přestat kojit svou dětskou knížku a začít žít přítomností.

Zde jsou čtyři tipy, jak začít:

 • Přestaňte srovnávat milníky svého dítěte s milníky ostatních dětí. Každé dítě se vyvíjí jinak a svým vlastním tempem.
 • Zaměřte se na to, abyste si užívali daný okamžik, místo toho, abyste se starali o to, co přijde.
 • Snažte se nepřemýšlet nad každým rozhodnutím. Důvěřujte svým instinktům a řiďte se svými vnitřnostmi.
 • A nakonec se nezapomeňte bavit! Miminka jsou malá jen krátce, tak si to užívejte, dokud můžete.
 • Tak tady to máte, čtyři tipy, které vám pomohou přestat s dětskou knížkou a začít žít přítomností. Pamatujte, že každé dítě je jiné a neexistuje jediný správný způsob, jak věci dělat. Takže se uvolněte, jděte s proudem a hlavně si užijte tento výjimečný čas se svým drobečkem.

Máte nějaké tipy na přidání? Rádi bychom od vás slyšeli v komentářích níže!

Kdy mohou děti vidět knihy s vysokým kontrastem?

Děti mohou vidět knihy s vysokým kontrastem od narození. Zaměřit se na ně však budou moci jen krátkou dobu. Kolem dvou až tří měsíců začnou miminka umět sledovat předměty očima.

Tehdy budou moci trávit více času prohlížením knih s vysokým kontrastem. Děti si v této fázi vývoje obvykle užívají prohlížení černobílých obrázků. Po třech měsících se miminka začnou zajímat i o jiné barvy a vzory.

Vysoce kontrastní knihy jsou skvělým způsobem, jak stimulovat rozvíjející se zrak vašeho dítěte. Jsou také zábavným způsobem, jak se pro vás a vaše dítě sblížit! Pokud si nejste jisti, kde začít, požádejte svého pediatra nebo místního knihovníka o doporučení.

Některé skvělé knihy s vysokým kontrastem pro začátek zahrnují:

 • The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea
 • Hnědý medvěd, hnědý medvěd, co vidíš? od Billa Martina Jr. a Erica Carle
 • Pat the Bunny od Dorothy Kunhardt
 • Kde je Baby’s Belly Button? od Karen Katz
 • Manšestrové Vánoce od Dona Freemana.
 • Mají děti raději černou a bílou?

  Některé studie naznačují, že děti mohou preferovat černobílé vzory před jinými barvami. Jedna studie zjistila, že novorozenci trávili více času pohledem na černobílý vzor než na červený a zelený.

  Jiná studie zjistila, že tříměsíční děti byly schopny lépe zaostřit na předměty na černém pozadí než na předměty na bílém pozadí. Není jasné, proč by to mohlo být, ale mohlo by to mít něco společného s tím, že černá a bílá jsou nejběžnější odstíny v přírodním světě. Děti mohou být přitahovány těmito barvami, protože jim pomáhají vidět věci jasněji.

  Další možností je, že miminka spojují černou a bílou se silnými kontrasty. To by mohlo usnadnit jejich vzájemné rozlišení, což by bylo užitečné pro novorozence, kteří se stále snaží pochopit svět kolem sebe.

  Ať už je důvod jakýkoli, je jasné, že miminka přitahují černobílé vzory. Pokud tedy hledáte způsob, jak své ratolesti zaujmout, zkuste jim ukázat nějaké černobílé obrázky. Možná budete překvapeni, jak moc je to baví!

  Jaký je rozdíl mezi deskovou knihou a pevnou vazbou?

  Desková kniha je typ dětské knihy, která je vázána kartonovými stránkami. Deskové knihy jsou obvykle menší a tlustší než jiné typy dětských knih a jsou oblíbené u kojenců a batolat, kteří stránky rádi žvýkají. Knihy s pevnou vazbou jsou knihy, které mají pevný obal vyrobený buď z papíru nebo látky.

  Jsou obecně dražší než brožované knihy, ale vydrží déle, protože je méně pravděpodobné, že se poškodí opotřebením. Pevné desky lze také odrazit, pokud se příliš opotřebují.

  Deskové knihy jsou často preferovány pro velmi malé děti, protože jsou odolné a relativně levné. Obvykle mají velký, jednoduchý text a ilustrace, na které se děti mohou dívat a dotýkat se jich, aniž by poškodily stránky. Knihy v pevné vazbě jsou dražší a vyžadují větší péči, ale mohou se předávat z generace na generaci.

  Knihy s pevnou vazbou jsou také vhodnější pro starší děti, které zvládnou číst delší texty a ocení detailnější ilustrace.

  Zda zvolíte deskovou knihu nebo pevnou vazbu, bude záležet na věku a zájmech vašeho dítěte a také na vašem rozpočtu. S tolika skvělými možnostmi, které jsou k dispozici, je snadné najít perfektní knihu pro vaše nejmenší!

  V jakém věku jsou černobílé knihy vhodné pro děti?

  Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože různá miminka budou na různé typy knih reagovat odlišně. Černobílé knihy jsou však obecně považovány za dobré pro malé děti, protože mohou pomoci stimulovat jejich rozvíjející se zrak.

  Děti ve věku kolem šesti měsíců bývají fascinovány především černobílými obrázky, takže je vhodná doba, abyste je s tímto typem knih seznámili.

  Každé miminko je samozřejmě jedinečné, a tak byste se při výběru knih pro ně měli nakonec nechat vést zájmy svého dítěte. Pokud se zdá, že se nudí nebo je nezajímá černobílá kniha, zkuste jim představit knihu s více barvami a uvidíte, zda to místo toho upoutá jejich pozornost.

  Na konci dne je nejlepším způsobem, jak zjistit, zda jsou černobílé knihy pro vaše dítě vhodné, trochu experimentovat. Vyzkoušejte různé typy knih a zjistěte, na které reagují nejlépe. S trochou pokusů a omylů budete schopni najít perfektní četbu pro vaše nejmenší.