Jaké dítě potřebuje knížku? Někteří odborníci tvrdí, že děti potřebují knihy hned po narození. Jiní navrhují počkat, až bude dítě trochu starší. Jaká je tedy správná odpověď?
Pravdou je, že na tuto otázku neexistuje jediná správná odpověď. Některá miminka budou mít zájem o knihy už od narození, jiná možná až v pár měsících věku.
Důležité je začít vystavovat své miminko knihám již od raného věku a po celou dobu jeho dětství mu dávat nové knihy.
Zde je několik důvodů, proč děti potřebují mít knihu:
-Knihy mohou pomoci stimulovat vývoj mozku dítěte.
– Děti, které čtou brzy, mívají lepší slovní zásobu a lepší čtenářské dovednosti, když dosáhnou školního věku.
-Knihy mohou pomoci naučit děti o světě kolem nich.
-Miminka, která jsou často čtena, mají tendenci být uvolněnější a méně vybíravá.
Pokud tedy přemýšlíte, zda vaše dítě potřebuje knihy, odpověď je ANO! Ale nebojte se, pokud vaše dítě nebude mít o knížky zájem hned – jen je časem vystavujte novým knížkám a nakonec se také chytne.
Co říkáte, když podepisujete knihu?
Při podepisování knihy můžete říci mnoho věcí, ale nejběžnější je „mému příteli“. Můžete také říci „bavit se“ nebo „číst pozorně“. Ať už se rozhodnete říci cokoli, ujistěte se, že je to něco, z čeho se dotyčný bude cítit dobře. Koneckonců, dělají si čas na čtení vaší práce!
Pokud se cítíte kreativní, možná budete chtít přijít se speciální zprávou pro každého jednotlivce, který vás požádá o autogram.
Zabere to trochu více času, ale může být opravdu obohacující vidět něčí výraz, když od vás obdrží jedinečný nápis. Jen se ujistěte, že tomu nevěnujte příliš mnoho času – koneckonců ve frontě čekají další lidé!
Pokud na nějaké akci podepisujete knihy, nezapomeňte poděkovat, když vás někdo požádá o autogram. Je vždy příjemné, když si fanoušci udělají čas, aby se zastavili a podívali se, co jsme v poslední době dělali.
Nikdy nevíte, kdo může být další na řadě… tak se ujistěte, že dostanou svou personalizovanou zprávu! Jestli existuje jedna věc, nesnáším lidi, kteří tam stojí a doufají, že někdo jiný přijde jako první…
Nejdůležitější součástí podepisování knihy je zajistit, aby to každého bavilo! Nebojte se dělat chyby nebo říkat něco hloupého; tato zkušenost by měla odrážet, jak moc si užili čtení vaší práce ~~ne-li ještě více – protože nyní to bude mít osobní význam od samotného autora!
Jaké jsou některé citáty o čtení?
„Pokud chcete, aby vaše děti byly inteligentní, čtěte jim pohádky. Pokud chcete, aby byly inteligentnější, čtěte jim více pohádek.“ – Albert Einstein
„Čtenář prožije tisíc životů, než zemře.“ . . Muž, který nikdy nečte, žije jen jeden.“ – George R. R. Martin.
„Svět byl její pro čtení.“ — Betty Smith ve filmu Strom roste v Brooklynu (1943)
„Jakmile se naučíš číst, budeš navždy svobodný.“ – Frederick Douglas (1817-1895). Bývalý vůdce otroků a abolicionistů; autor Narrative of the Life of Frederick Douglass: An American Slave (1845)
„Mimo psa je kniha nejlepším přítelem člověka. Uvnitř psa je příliš tma na čtení.“ – Groucho Marx (1890-1977), americký komik a herec. Plodný spisovatel, jeho nejznámější citáty jsou pravděpodobně „Odmítám vstoupit do jakéhokoli klubu, který by mě měl za člena“ a „Nemůžete věřit nikomu, kdo se nesměje.“
Čtení nám poskytuje místo, kam jít, když musíme zůstat tam, kde jsme. – Mason Cooley (1927-2002), americký básník a aforista. Mezi jeho knihy patří Život ve městě (1970) a Bad Advice & Jiné básně (1985).
Čtení dobrých knih nic nenahradí. – Winston Churchill (1874-1965), britský premiér během druhé světové války, laureát Nobelovy ceny za literaturu (1953). Mezi jeho četná díla patří Druhá světová válka (šest dílů, 1948-1954) a Historie anglicky mluvících národů (čtyři díly, 1956-1958).
Čtení je rozhovor s nejlepšími mozky historie. – Voltaire (1694-1778), francouzský osvícenský spisovatel, filozof a kritik. Jeho nejznámějším dílem je Candide: aneb optimismus (1759).
Čím více budete číst, tím více věcí budete vědět. Čím více se naučíte, tím více míst navštívíte. – Dr Seuss (Theodor Seuss Geisel, 1904-1991), americký spisovatel a ilustrátor. Mezi jeho dětské knihy patří Kočka v klobouku (1957) a Zelená vejce a šunka (1960).
Čtěte, abyste si neodporovali nebo nevyvraceli, ani abyste nevěřili nebo nebrali jako samozřejmost; ani najít řeč nebo diskurz, ale zvážit a zvážit. – Francis Bacon (1561-1626), anglický filozof, esejista, státník. Jeho Essays: Of Truth je sbírka esejů vydaných v roce 1601 anglickým filozofem Francisem Baconem.
Už nečtu tolik, kolik bych měl, protože jsem zaneprázdněn prací, dvěma dětmi do tří let a mojí ženou – ale kdyby měl den víc hodin! Pokud se mě ptáte, co bych dělal, kdybych měl více času, bylo by to čtení. – Alec Baldwin (1958-), americký herec a producent.
Čtení všech dobrých knih je jako rozhovor s nejlepšími muži minulých staletí. – René Descartes (1596-1650), francouzský matematik, filozof, spisovatel; někdy nazývaný „otec moderní filozofie“. Jeho nejznámějším dílem je Rozprava o metodě (1637).
Celý život miluji knihy pro jejich krásu a sílu, že jsou pro mě útěchou, a pro to, co mě učí o lidech, kteří byli jiní než já: jiné rasy, jiné jazyky nebo dialekty, jiné kultury než moje.
Maya Angelou (1928-2014) afroamerická spisovatelka, básnířka a bojovnice za občanská práva. Vítěz Pulitzerovy ceny (1971) a několika cen Grammy.
Čtení je základním nástrojem pro dobrý život. – Marcus Tullius Cicero (106-43 př. n. l.), římský státník, právník, řečník; byl jedním z nejvlivnějších spisovatelů latinské historie.
Knihy, které vám nejvíce pomohou, vás nejvíce donutí přemýšlet. Nejtěžší způsob, jak se učit, je z jednoduchých knih. – Mark Twain (1835-1921), americký humorista, spisovatel a podnikatel. Mezi jeho slavná díla patří Dobrodružství Toma Sawyera (1876) a Dobrodružství Huckleberryho Finna (1885).
To, co leží za námi a co leží před námi, jsou nepatrné záležitosti ve srovnání s tím, co leží v nás. A když vynesete do světa to, co je uvnitř, dějí se zázraky. – Henry David Thoreau (1817-1862), americký esejista, básník, filozof a přírodovědec, mezi jehož knihy patří Walden (vyprávění o jeho prostém životě u Walden Pond) a Občanská neposlušnost.
Číst bez přemýšlení je jako jíst bez trávení. – Edmund Burke (1729-1797), britský filozof; autor a státník, který hrál vůdčí roli v politických debatách o katolické emancipaci.
Zrušení otroctví v Britském impériu a ekonomické reformy v Indii během jeho kariéry poslance irských whigů z Dublinské univerzity od roku 1765, dokud nebyl začátkem roku 1774 zvolen do Bristolu.