Kdy zvýšit velikost plen? Tipy a triky

Kdy zvýšit velikost plen je jedna z věcí, na kterou noví i staří rodiče nutně nevědí odpověď.

Zde je několik tipů, kdy byste měli zvážit zvýšení velikosti plen pro vaše dítě:

– Když se namočí více než obvykle nebo se méně často kakají -Pokud se jim zdá jejich oblečení těsnější kolem pasu -Vašemu dítěti je nošení nepohodlné (možná příliš těsné) -Jejich kalhoty začnou zanechávat stopy kolem pasu a nohou Možná je čas jít nahoru pokud nastane některý z těchto problémů.

Váš pediatr vás také povede, protože to může také znamenat, že jsem vyrostl do další velikosti! Nezapomeňte, že většina značek nabízí velikosti od malých, středních, velkých až po XXL.

Mohou 3měsíční měsíce spát celou noc bez výměny plenky?

Většina dětí v tomto věku vydrží šest až osm hodin bez výměny plenky. Některá miminka mohou vydržet až 12 hodin bez mokré plenky. Každé miminko je samozřejmě jiné a vy budete chtít věnovat pozornost narážkám svého vlastního miminka.

Pokud vaše dítě začne vykazovat známky nepohodlnosti nebo pokud jsou jeho plenky znatelně vlhčí než normálně, pak je pravděpodobně čas na výměnu plenky. Budete se také chtít ujistit, že vaše dítě během dne pilo dostatek tekutin, aby nemělo přílišnou zácpu nebo dehydrataci.

Nakonec je na vás jako na rodičích, abyste rozhodli, kdy a jak často vaše dítě potřebuje přebalovat. Použijte svůj nejlepší úsudek a důvěřujte svému nitru.

Jako celek bych řekl, že většina miminek v tomto věku vydrží šest až osm hodin bez přebalování. Některá miminka mohou vydržet až 12 hodin bez mokré plenky. Každé miminko je samozřejmě jiné a vy budete chtít věnovat pozornost narážkám svého vlastního miminka.

Pokud vaše dítě začne vykazovat známky nepohodlnosti nebo pokud jsou jeho plenky znatelně vlhčí než normálně, pak je pravděpodobně čas na výměnu plenky, jinak použijte svůj nejlepší úsudek a důvěřujte svému vnitřnostem.

Kolik špinavých plen by mělo mít 4měsíční dítě?

Stravovací návyky dítěte se změní, jakmile začnou jíst pevnou stravu. Ve věku čtyř měsíců by dítě mělo mít jednu špinavou plenku za 24 hodin a dvě mokré plenky každý den pro optimální zdraví.

To neznamená, že vaše dítě má zácpu nebo průjem; znamená to jednoduše, že se změnil jeho jídelníček a potřebuje jiné množství vody a vlákniny než dříve.

Pokud v tomto věku zaznamenáte krev ve stolici, okamžitě kontaktujte svého pediatra, protože by mohlo jít o základní problém, jako je alergie nebo infekce. Když se ptáte na změny ve vyprazdňování, nezapomeňte uvést, zda vaše dítě pije dostatek tekutin!

Kdy bych se měl obávat mokrých plen?

Pokud má vaše dítě každých pár hodin mokrou plenku, nemusíte se znepokojovat. Pokud však mají méně stolice nebo mají zašpiněné plenky déle než 24 hodin, ihned se poraďte se svým lékařem.

Vzhledem k tomu, že každé dítě je jiné a roste různým tempem, některá miminka mohou s přibývajícím věkem produkovat méně moči. Pokud se zdá, že přírůstek hmotnosti vašeho dítěte je konzistentní, ale počet pohybů střev se v průběhu času snižuje, může to znamenat, že existuje další problém, který se netýká pouhého kojení nebo umělé výživy. Poraďte se se svým lékařem o všech obavách, které byste mohli mít ohledně frekvence močení u kojenců.

Vaše miminko by mělo mít na sobě vždy jen o jednu vrstvu více, než jaké by nosilo doma. To jim pomůže udržet rovnoměrnou tělesnou teplotu a vyhnout se plenkové vyrážce.

Pokud používáte jednorázové plenky, je důležité vyměnit plenky vašeho dítěte, jakmile se namočí nebo ušpiní. Ponechání špinavé pleny na dítěti příliš dlouho může způsobit podráždění pokožky a/nebo infekci močových cest (UTI).

Pokud používáte látkové plenky, musíte se ujistit, že jsou vyměňovány dostatečně často, aby se zabránilo hromadění čpavku, který může také způsobit podráždění pokožky. V každém případě, pokud v oblasti genitálií svého dítěte uvidíte jakékoli známky zarudnutí nebo otoku, okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Při přebalování dítěte je také důležité dávat pozor na jakékoli známky kvasinkové infekce. Ty mohou zahrnovat skvrny červené kůže, bílý výtok v oblasti plen a extrémní svědění. Pokud si myslíte, že by vaše dítě mohlo mít kvasinkovou infekci, kontaktujte svého lékaře a požádejte o léčbu.

Kolik plen dítě používá podle velikosti?

Dítě bude v prvním měsíci používat přibližně 12 plen denně a v devíti měsících věku dítěte se tento počet sníží na přibližně šest denně. Do jednoho roku věku potřebuje většina dětí pouze dvě nebo tři výměny plenek denně.

Velikost plenky, kterou vaše dítě potřebuje, se časem také zmenšuje; novorozenci a kojenci obvykle nosí velikost premie až velikost jedna, batolata velikost dvě a tak dále. Jak vaše dítě stárne a jeho močový měchýř se stává silnějším, může být schopno přejít na spodní prádlo během dne.

Poraďte se se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy ohledně toho, kdy začít s přebalováním dítěte. Pleny jsou důležitou součástí péče o nové miminko – ujistěte se, že víte to podstatné, například kolik plen dítě používá podle velikosti.