Kdy začnete nosit těhotenské kalhoty? Triky a nápady

Kdy začnete nosit těhotenské kalhoty? Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď. My vám však v tomto článku pomůžeme poskytnout nápady.

Mnoho nastávajících matek hledá přesné datum, ale žádné neexistuje. Čas potřebný k tomu, aby se vaše tělo začalo měnit, se může u každé ženy a v těhotenství obecně velmi lišit.

U některých žen se jejich bříško začne rozšiřovat bezprostředně po otěhotnění, zatímco jiné se nemusí projevit vůbec až do třetího trimestru.

Všechny tyto faktory budou hrát roli při rozhodování, kdy je čas přejít na těhotenské oblečení! Seznam s odrážkami Zde jsou různá znamení, která by mohla znamenat, že se blíží čas:

  • Běžné džíny se vám příliš obtáhnou kolem pasu
  • Potřebujete více místa v jiných oblastech, jako jsou boky, stehna a zadek
  • Už se nevejdete do svých oblíbených kalhot.

Mohu vydělávat peníze na mateřské dovolené?

Existuje několik různých způsobů, jak vydělat peníze na mateřské dovolené. Někteří lidé pracují z domova, někteří mohou přesunout své sídlo a jiní dojíždějí část dne nebo týdne. Mateřská není zdanitelná, takže se rychle sčítá, pokud si vyberete jednu z těchto možností!

Kromě toho existují i ​​jiné způsoby, kterými může někdo vydělávat peníze, když je na dovolené, například prodej věcí online, hlídání vašich neteří/synovců atd., Doučování nebo cokoli, co vyžaduje velmi málo času, ale platí poměrně dobře.

Pokud vám nic z toho nevyhovuje, zvažte kreativní práce, jako je psaní elektronických knih nebo návodů! Internet se stal úžasným zdrojem, kde kdokoli může prodat to, co ví – a klienti jsou vždy v nouzi!

Získáte zpět práci po mateřské dovolené?

Vždy je to okamžik, na který nikdo není připraven; vaší mateřské dovolené. Začínáte být nadšení, vše jste nastavili u zaměstnavatele a najednou je to v mžiku za námi. Vaše dítě dorazilo! Co teď?

Když jsem šla na mateřskou dovolenou, nevěděla jsem, co se stane, až přijde čas, abych se vrátil domů, takže jsme dnes shromáždili několik užitečných informací o návratu z neplaceného volna po porodu. Pokud se rozhodnete, že se nebudete vůbec vracet nebo pracovat na částečný úvazek, v současné době bohužel neexistuje žádná zákonná ochrana.

Doufejme, že více společností nabídne placené rodinné volno místo toho, aby bylo federálním zákonem požadováno, aby poskytlo novým rodičům až dvanáct týdnů neplacené rodinné dovolené. Ale do té doby máš tohle!

Je nelegální pracovat na mateřské dovolené?

Ve Spojených státech je nelegální pracovat na mateřské dovolené. Tento zákon platí bez ohledu na to, zda pracovník dostává mzdu nebo ne. Mnoho společností o tom však může vědět a pochopit, že těhotná zaměstnankyně například pravděpodobně nemůže zvedat těžké předměty, pokud jim to lékař svolí a během těchto měsíců je nechá místo toho pracovat na stole.

Některé ženy se rozhodnou pokračovat v práci během těhotenství, ale poté si po porodu vezmou také delší volno, aby se stýkaly se svým dítětem, což může trvat až šest týdnů, než se znovu vrátí do práce!

Volba závisí na tom, jak se každá žena cítí pohodlně, i když by to mohlo mít potenciální důsledky v závislosti na tom, jak daleko je při návratu z mateřské dovolené, například ukončení pracovního poměru nebo snížení úrovně, a proto se některé ženy rozhodnou věnovat si co nejvíce času vracející se.

Kdy mám nastoupit na mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená je období, kdy ženy mohou nastoupit do práce a přesto pobírat výplatu. Prvním krokem k pochopení, kdy byste měli nastoupit na mateřskou dovolenou, je znalost pravidel federálního zákona FMLA (Family Medical Leave Act Act) a státních zákonů, pokud v místě, kde žijete, nějaké existují.

Některé státy například požadují, aby zaměstnavatelé poskytli alespoň 12 týdnů neplacené mateřské nebo otcovské dovolené, zatímco jiné státy v tomto časovém rámci poskytují pouze částečnou mzdu.

Je však důležité si uvědomit, že i když mnoho společností nabízí placenou mateřskou dovolenou prostřednictvím svých plánů zdravotního pojištění – což znamená, že pokrývají část vašeho platu – tyto výhody se začnou objevovat až poté, co fyzicky odejdete na splatnost! To znamená, že v některých společnostech jsou k dispozici dva typy placené mateřské dovolené.

Jak dlouho většina společností poskytuje mateřskou dovolenou?

Na tuto otázku lze odpovědět zvážením země a státu, kde žijete. Například ženy v Kalifornii mají nárok až na šest týdnů mateřské dovolené před porodem a dalších osm týdnů poté, pokud se rozhodnou nečerpat žádné další volno – to dohromady představuje celkem 14 týdnů placené dovolené.

Tato částka se s postupem let mírně zvyšuje: Ženy mohou během prvního roku zaměstnání dostávat 16 z 52 možných týdenních hodin během prvního roku zaměstnání, což znamená, že jejich plat bude 50 procent místo 100 procent.

Naproti tomu federální zákon uvádí, že zaměstnanci mají 12 týdnů neplacené rodinné volno, ale je to nařízeno pouze ve společnostech s 50 a více zaměstnanci, což ponechává mnoho lidí bez ochrany před pracovní diskriminací nebo ukončením práce z důvodu využití jedné z nejzákladnějších lidských potřeb.