Kdy začínáte potřebovat mateřské oblečení? Tipy a nápady

Pokračujte v čtení, abyste zjistili, kdy jsou, čtením našeho příspěvku na blogu, kdy začnete potřebovat těhotenské oblečení?

O těhotenském oblečení se často uvažuje, když je matka kolem šesti až sedmi měsíců těhotenství. Právě tehdy začne mnoho žen více ukazovat své těhotenství, což by u nich mohlo vyvolat pocit, že si uvědomují, jak vypadají v běžném oblečení.

Může to také být, když se žena začne cítit nepohodlně se svým běžným oblečením kvůli velikosti břicha a prsou. To však není, když potřebujete těhotenské oblečení! Existuje mnoho dalších příznaků, že je čas na těhotenské oblečení!

Komu mám říci o svém těhotenství?

Když jste těhotná, je důležité, aby to věděla vaše rodina, přátelé, kolegové z práce nebo sociální skupina, aby vám mohli v této vzrušující době pomoci! Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak oznámit vaše novinky – může to být tak jednoduché, jako říkat „čekáme dítě za ____ měsíců/roky“ NEBO pokud chcete být kreativní, pak se pusťte do práce s dorty, balónky & amp; další zábavné věci. Nezapomeňte také sdílet novinky na sociálních sítích pomocí hashtagů jako například #babynovelty!

Platíte daň v dny Kit?

Pokud jste na mateřské dovolené, můžete za tyto dny dostat zaplaceno a také se vám to strhne z výplaty, takže v rámci toho budou zdaněny.

Kdo platí za udržování kontaktních dní?

Platí je společnost, pro kterou pracujete, nikoli NHS.

Jsou dny sady povinné?

Ne, nejsou povinné. Mohou být sjednány a dohodnuty mezi vámi a vaším zaměstnavatelem, pokud je firma ochotná za ně zaplatit nebo jim v této rané fázi poskytne čas strávený mimo práci s novým dítětem.

Dostanu placenou mateřskou dovolenou?

Potřebovali byste smlouvu, která stanoví jinak, ale je nepravděpodobné, pokud tam nepracujete mnoho let. Na to byste se měli zeptat někoho na HR, protože se to může lišit společnost od společnosti v závislosti na tom, jak dlouho byla firma založena atd.

Pokud dostanete otcovskou dovolenou poté, co se vám narodí dítě, v těchto dnech se vám uvolní jakákoli roční dovolená, kterou jste si v té době nashromáždili, ale myslete moudře!

Co znamená „Kit days“?

Kit days je počet dní, kdy máte volno, když se vám narodí dítě. Pokud porodní asistentka nebo lékař řekne, že byste měli po porodu zůstat v nemocnici, budete mít povoleno Kit Days, pokud neexistuje žádný jiný důvod, proč by s vámi nemohli přijít rovnou domů.

Liší se to mezi nemocnicemi, ale obecně to znamená čas, kdy si vzal práci a zaplatil až do svých prvních narozenin (pokud k tomu vůbec dojde). V dnešní době však nedostanete mateřskou dovolenou!

Nepotřebuji informovat svého zaměstnavatele, než budu mít děti?

Vždy byste si měli promluvit se svým šéfem o tom, co se stane, když/když se rozhodnete založit rodinu brzy, i když to není nutné, protože plány se mohou velmi rychle změnit.

Mohu vydělávat peníze na mateřské dovolené?

To se opět liší v závislosti na zaměstnavateli a jejich politice mateřské dovolené.

Pokud na ni máte nárok, můžete od své společnosti získat až 39 týdnů zákonné platby v mateřství (SMP), nebo 90% průměrného týdenního výdělku, pokud jsou nižší než tato částka. Existuje také potenciální možnost vzít si místo toho sdílenou rodičovskou dovolenou, ale to předem vyžaduje diskusi se svým šéfem!

Co se stane, až budu zase v práci?

Jakmile se vrátíte do práce poté, co budete mít děti, nebude to žádný skutečný rozdíl, pokud nebudete pokračovat v práci na částečný úvazek a nerozhodnete se, že zatím nebudete chodit na plný úvazek – větší flexibilita všude kolem, v podstatě nesmyslný stres z toho, jaké hodiny/dny nejlépe vyhovují oběma rodičům. Návrat do práce však bude znamenat, že již nebudete mít nárok na SMP.

Co je třeba vzít v úvahu?

Oba rodiče mají možnost využít sdílenou rodičovskou dovolenou (SPL), což znamená, že mohou sdílet volno po porodu a rozhodnout, jak to mezi nimi funguje. Aby se SPL stalo, každý musel být nepřetržitě zaměstnán ve své společnosti před narozením svého dítěte – což znamená, že může existovat jistota zaměstnání v závislosti na tom, v jaké fázi své kariéry jste!

To má také své pády, protože během těchto týdnů nenabízí žádnou finanční podporu, takže v případě potřeby se na to bude muset dále podívat. Mateřská dovolená navíc končí nástupem otcovské dovolené, pokud váš zaměstnavatel nestanoví jinak nebo není dohodnuto mezi vámi a vaším partnerem.

Mohu získat druhé zaměstnání na mateřské dovolené?

Aby se SPL stalo, každý musel být nepřetržitě zaměstnán ve své společnosti před narozením svého dítěte – což znamená, že může existovat jistota zaměstnání v závislosti na tom, v jaké fázi své kariéry jste! To má také své pády, protože během těchto týdnů nenabízí žádnou finanční podporu, takže v případě potřeby se na to bude muset dále podívat. Mateřská dovolená navíc končí nástupem otcovské dovolené, pokud váš zaměstnavatel nestanoví jinak nebo není dohodnuto mezi vámi a vaším partnerem.