Kdy vyměnit autosedačky pro miminka a děti? Tipy a triky

Kdy vyměnit autosedačky pro kojence a děti? Jak vaše dítě roste, je čas, aby přešlo ze sedačky zády ke směru jízdy na sedačku otočenou dopředu. K tomu obvykle dochází kolem věku dvou let nebo když dosáhnou požadované výšky/hmotnosti na sedadle.

K dispozici jsou také konvertibilní autosedačky, které vám umožňují přepínat mezi otočením dozadu a dopředu, stejně jako možnosti posilovače, které lze použít, dokud nedosáhnou hmotnosti 100 liber.

Stejně jako u všech ostatních bezpečnostních zařízení ve vašem vozidle se před vyjetím na silnici ujistěte, že jsou tato zařízení správně nainstalována podle pokynů výrobce! Pamatujte: Pokud se vám na tom, jak je vaše autosedačka namontována, něco nezdá, vraťte ji co nejdříve, místo abyste čekali na později, protože by to mohlo vést k nehodě, kde žádná potřeba nebyla!

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se obrátit na místní policejní oddělení nebo hasičskou stanici. Jsou vyškoleni v instalaci dětských autosedaček a mohou vám pomoci provést to správně hned napoprvé!

Kdy si pořídit konvertibilní autosedačku

Kdy pořídit konvertibilní autosedačku, měli byste vzít v úvahu věk a váhu vašeho dítěte. To pomůže rodičům zjistit, zda potřebují model kojence nebo batolete.

Můžete také zvážit, jak dlouho ho plánujete používat, protože některé modely lze používat od narození až do začátku školní docházky od pěti let, kdy ve většině států Ameriky zcela zmizí orientace proti směru jízdy.

Rodiče musí zkontrolovat své státní zákony, aby se nikdo nestal přistiženou autosedačkou, která nesplňuje normy nebo byla nesprávně nainstalována, což by mohlo vést k pokutám a možným zraněním dětí jedoucích na zadním sedadle.

Kdy mohu převrátit autosedačku svého batolete?

Když je vaše batole připraveno na autosedačku po směru jízdy. V některých státech můžete sedadlo otočit již ve věku jednoho roku, zatímco jiné státy říkají, že pro změnu ze sedadel obrácených proti směru jízdy musí být alespoň 20 liber nebo 30 palců vysoké.

Otáčení autosedačky má své klady i zápory, takže pokud máte pochybnosti, poraďte se se svým dětským lékařem, než provedete jakékoli změny. Pokud se jim zdají na novou pozici příliš malí/mladí, poraďte se s odborníkem (nejlépe by fungoval lékař, který se specializuje na děti).

Budou vám schopni říct, kdy je čas, i když to znamená čekat déle, než se očekávalo! Nedělejte si starosti s tím, že je přehodíte dříve, protože vždy existuje šance, že přerostou tuto věkovou kategorii, aniž by kdy potřebovaly sedadla směřující dopředu.

Jak dlouho zůstávají děti v dětských autosedačkách?

Dítě obvykle tráví šest až dvanáct měsíců v dětské autosedačce, takže musíte mít pevnou a spolehlivou. Předejdete tak případným zraněním při nehodách.

Kdy mám převést své dítě na konvertibilní autosedačku?

Jakmile vaše dítě dosáhne výškového a váhového limitu své autosedačky, je čas změnit. Většina konvertibilních sedadel začíná na přibližně 20 librách a je dlouhá 28 palců.

Vaše dítě pravděpodobně dosáhne těchto milníků ve věku šesti měsíců nebo dříve, pokud jsou na větší straně. Jakmile u svého prvního dítěte dosáhnete tohoto bodu, můžete je bezpečně přesunout do nového sedadla, i když ještě nespí celou noc!

Na bezpečnost velkých dětí není nikdy příliš brzy, ale není třeba nic uspěchat – někteří rodiče nechávají své děti v autosedačce až do jejich druhých narozenin!

Obecně doporučujeme přejít z dětské autosedačky, jakmile vaše děťátko dosáhne dvou let, pokud ještě není pod hranicí výšky a hmotnosti své dětské autosedačky. Doporučujeme také přejít z autosedačky pro batolata, jakmile vaše dítě dosáhne čtyř let věku nebo 40 liber (podle toho, co nastane dříve).

Kdy může hlídat dítě déle než 30 minut?

Když jsou dítěti asi čtyři měsíce, může dítě sedět déle než 30 minut. K udržení hlavičky novorozence je zapotřebí silný krk a pevné zádové svaly, ale po šesti týdnech věku se u dětí tyto schopnosti začínají rozvíjet. V tomto okamžiku by měli být schopni udržet téměř vzpřímenou pozici s boky ohnutými o 90 stupňů (vsedě se zkříženýma nohama).

Přibližně ve čtyřech měsících věku bude mít většina kojenců také dostatečnou sílu v břiše, aby se mohla podepřít na všech čtyřech při houpání ze strany na stranu nebo zepředu dozadu, aniž by se příliš prohýbala spodní část zad.

Když si všimnete, že vaše hlídání takto hlídáte alespoň 20 sekund nebo více po sobě, dosáhla správného věku na sezení na vysoké židli.

Jaká je další autosedačka po kojenci?

Další autosedačka po kojenci je batole nebo kabriolet. Miminko musí používat polohu proti směru jízdy až do svých dvou let, protože jeho kosti a svaly ještě nejsou dostatečně silné na otočení dopředu. Jakmile z toho děti vyrostou, přesunou se do autosedačky umístěné po směru jízdy, aby se i nadále dobře chránily při nehodách.

Od 18 měsíců – čtyřletá batolata mohou být v připoutané autosedačce a zároveň mít v případě potřeby podsedák pro polohování pásu bez zad pro děti od osmi do dvanácti let.

V poslední fázi dětství před přechodem na bezpečnostní pásy pro dospělé budou děti používat posilovače zad od čtyř do sedmi let, přičemž od jedenácti do třinácti budou používány pouze břišní pásy spolu s dospělými, kteří budou mít ramenní a břišní pásy.

Jak dlouho zůstávají děti v dětských autosedačkách?

Někteří rodiče jsou v pokušení nechat své dítě v autosedačce, dokud se neumí samo posadit. Musíte však pochopit, že Americká akademie pediatrů doporučuje držet své dítě otočené proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné – alespoň do věku dvou let nebo možná i déle, pokud neexistuje způsob, jak je snadno otočit.

A nikdy nenechávejte dítě otočené dopředu po dosažení věku tří let, protože to ho vystavuje riziku zranění během nehody.

To se nyní bude stávat ještě častěji, protože někteří výrobci začali vyrábět konvertibilní autosedačky se zabudovanými sedmibodovými pásy, které nejsou určeny pro děti do 40 liber a obvykle vyžadují otočení sedadla dopředu, aby bylo možné popruh přezky uvolnit.