Kdy vyměnit autosedačky? Odpovědi!

Kdy vyměnit autosedačky? Bezpečnost autosedačky je důležitá pro zajištění života vašeho dítěte. Je dokázáno, že autosedačky obrácené proti směru jízdy jsou nejbezpečnější pro děti do dvou let a autosedačky po směru jízdy lze používat, dokud nedosáhnou hmotnosti 40 liber.

Podsedáky by měly být používány pouze tehdy, když dítě váží alespoň 40 liber nebo dosahuje výšky 4 stop devět palců (což se obvykle stává kolem deseti let).

Ačkoli mnoho rodičů považuje za prospěšné držet své děti ve stejném typu autosedačky co nejdéle, přijde čas, kdy budete muset vyměnit jeden druh autosedačky za jiný.

Zde je několik tipů, jaké faktory mohou vést k této době:

– Nastalo datum expirace autosedačky

-Vaše dítě pociťuje špatné držení těla nebo pohodlí ve své současné autosedačce kvůli prudkým růstům, změnám fyzického vývoje a tak dále.

– Výrobce doporučuje upgrade z bezpečnostních důvodů (např. bylo dosaženo hmotnostního limitu). Když nastane jedna z těchto situací, budete muset svému dítěti co nejdříve vyměnit autosedačky. Naštěstí se však většina rodičů nikdy nebude muset tímto problémem obávat: mnoho dětských a konvertibilních sedaček lze používat až do věku čtyř let!

Jedinou výjimkou by bylo, kdyby dítě utrpělo při nehodě vážná zranění; pak může být nutné provést nějaké rychlé úpravy týkající se umístění autosedačky.

Kdy může dítě používat podsedák ve Velké Británii bez opěradel?

Když dítě dokáže sedět se správným postojem k autosedačce alespoň hodinu. To se obvykle děje poté, co jsou čtyři roky staré a váží 40 liber. Předtím mohou používat autosedačku po směru jízdy nebo konvertibilní.

Posilovač bez zad jim umožní bezpečně jezdit, dokud nebudou vážit 100 liber, protože jejich tělo umístí správně tak, aby ramenní pás těsně přiléhal přes klíční kost a hrudník, místo aby byl příliš vysoko v pase, kde by mohl způsobit poškození vnitřních orgánů, pokud by došlo srážka.

Zde je návod, jak poznáte, že vaše dítě přerostlo své autosedačky obrácené proti směru jízdy:

-Když dokážou sedět se správným postojem k autosedačce alespoň hodinu.

-Když váží 40 liber nebo jsou staré čtyři roky, podle toho, co nastane dříve.

-Předtím by potřebovali autosedačku nebo konvertibilní autosedačku po směru jízdy.

Potřebuje moje 5leté dítě posilovač zad?

Vysoký posilovač zad je nejlepší volbou pro vaše dítě, pokud je stále příliš malé na to, aby se správně vešlo do běžného posilovače pro polohování pásu. Tyto posilovače také nabízejí větší podporu horní části těla než jiné typy pásů, což může být zvláště důležité při vážných nehodách, které zahrnují rychlé zpomalení nebo boční nárazy.

Mnoho rodičů chce, aby je jejich děti používaly, protože nabízejí lepší ochranu hlavy a krku a také lepší umístění ramenního/břišního pásu ve srovnání se sedadlem bez opěradel.

Mějte na paměti, že tento typ postroje vyžaduje od vašeho dítěte určitý stupeň vyspělosti, protože musíte ručně nastavit, jak těsně jim padne – ale mnoho dětí bude mít radost z toho, že to budou moci dělat samy utažením a uvolněním každého ramenního popruhu. v různých časech!

Kromě toho mnoho vysokých opěrek zad umožňuje dětem používat stejnou polohu pásu, když jsou v podsedáku, než by použily, kdybyste stále používali pás. Některé z těchto modelů dokonce nabízejí odnímatelné područky, takže si přes ně vaše dítě může zkřížit ruce pro extra podporu při sezení!

Mělo by moje 6leté dítě sedět na autosedačce bez opěradel?

Ano, vaše dítě by mělo i nadále používat dětskou autosedačku, dokud nebude dostatečně vysoké, aby mu bezpečnostní pás pro dospělé správně seděl. Podle Car Seat Sanity nechcete mít na těle vozidla více než jeden palec bezpečnostního pásu, protože by mohl způsobit značné poškození v případě nehody.

Když vyjmete své dítě z autosedačky nebo vyroste z konvertibilní/dětské sedačky obrácené po směru jízdy, doporučuje se, aby bylo umístěno do posilovače pro polohování pásu.

To je může pomoci chránit před zraněním a snížit poranění míchy*. Vysoký váhový limit, aby se vaše děti nemusely neustále hýbat, také přispívá k pohodlí!

Jak připoutáte dítě v autosedačce?

Aby bylo možné připoutat dítě na autosedačce, měl by být ramenní pás veden přes zadní část autosedačky a poté přes hrudník. Pánevní pás by pak měl spočívat nízko na bocích nebo stehnech vašeho dítěte v závislosti na jeho výšce.

Jakmile jsou oba pásy správně umístěny, utáhněte je tak, aby mezi klíční kostí a popruhem dítěte byla šířka pouze jednoho prstu, když je těsně přitažen k tělu.

Možná to budete muset upravit, protože časem roste do výšky! Podrobnější pokyny specifické pro váš model autosedaček a vozidel naleznete v uživatelské příručce vašeho vozidla.

Pamatujte, že i když se vám podaří správně zapnout všechny tři body, nemůže se dostat dvěma prsty mezi popruh a klíční kost nebo hrudník vašeho dítěte, je příliš volný.