Kdy vyměnit autosedačku pro batole? Triky a tipy

Kdy vyměnit autosedačky pro batolata? Bezpečnost je hlavním problémem, pokud jde o děti a používání autosedaček.

Když rodiče přivezou svého malého syna nebo dceru domů z nemocnice, mají tendenci spoléhat se na sedačku obrácenou proti směru jízdy, která z bezpečnostních důvodů pojme vyšší hmotnostní limity a větší rozměry.

To funguje dobře, dokud vaše dítě nedosáhne asi 20 liber, protože do té doby by mělo tento typ zádržného systému přerůst. Je důležité vědět, jak dlouho je musíte mít ve schválené autosedačce, protože každý stát má jiné zákony týkající se požadavků na věk pro používání těchto typů zařízení, takže se před jakýmkoli rozhodnutím poraďte s místním DMV.

Zde je několik bodů, které byste měli zvážit:

* Některá batolata mohou přejít na podsedáky o hmotnosti kolem 45 liber, zatímco jiná je budou potřebovat kolem 60 liber

* Když má vaše dítě asi 40-50 liber, může být připraveno na podsedák s vysokým opěradlem. Tento typ zádržného systému automobilu využívá vlastní hlavové opěrky vozidla k zajištění podpory a ochrany horní části těla v případě nehody.

* Ujistěte se, že investujete do konvertibilních nebo vícerežimových autosedaček, protože mohou vydržet až 50 liber, díky čemuž jsou v průběhu času nákladově efektivnější.

V jakém věku přestáváte potřebovat autosedačku?

Věk a velikost vašeho dítěte určí, kdy může přejít z autosedačky na pouhé používání bezpečnostního pásu. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) doporučuje, aby děti zůstávaly v poloze proti směru jízdy alespoň do dvou let věku nebo dosáhly výšky 20 liber a 28 palců, pokud používají dětské autosedačky.

Umístění zády ke směru jízdy je nejbezpečnější, protože rozděluje sílu přes zadní část sedadel vašeho vozidla spíše než přímo do citlivého těla vašeho dítěte. Pětibodový bezpečnostní pás by měl být používán vždy, když omezujete batolata nad 22 liber; tato omezení však mohou zůstat na místě až do hmotnosti 40-65 liber v závislosti na tom, jak dlouho a jak velké může vaše dítě vyrůst, než dosáhne dospělosti.

Děti, které přerostly autosedačky orientované po směru jízdy tím, že dosáhly buď výškových nebo hmotnostních limitů jejich konkrétního modelu, mohou přejít na podsedák.

Lze je používat od čtyř let a výše za předpokladu, že je vaše dítě dostatečně vyspělé, aby se během jízdy neodepnulo, a dostatečně vysoké na to, aby mu ramenní pás správně seděl na hrudi s oběma pažemi položenými dolů.

Bezpečnostní pásy jsou určeny pro dospělé, takže je důležité, aby zůstaly na svém místě, kdykoli je to možné, během dospívání až do věku 18–20 let, kdy děti dosáhnou plné zralosti a velikosti.

Jak vysoké musí být dítě, aby nepoužilo posilovač?

Neexistuje žádný doporučený věk, kdy by dítě mělo přejít z posilovače na bezpečnostní pás. Nejlepší čas pro to bude určen výškou a hmotností vašeho dítěte a také tím, jak těsně sedí v bezpečnostním zádržném systému automobilu.

Většina dětí je připravena ve věku od pěti do osmi let – pokud dokážou sedět vzpřímeně se zády opřenými o sedadlo vozidla, aniž by se hrbily nebo klouzaly na sedadle:

– Mít dobrou kontrolu nad hlavou, která jim umožňuje udržet si polohu v sedě a dívat se před sebe na okolí (asi jeden a půl stopy daleko); dosáhnout všech potřebných ovládacích prvků, jako je volant, pedály atd.

– Udržujte kolena mírně ohnutá přes přední okraj polštáře; zůstaňte pohodlně sedět, aniž byste se moc kroutili, a jsou dostatečně vyspělí, aby dodržovali bezpečnostní pravidla.

Mělo by moje 8leté dítě být na sedačce?

Jednou z nejčastějších debat mezi rodiči je, zda má být dítě v osmi letech v podsedáku.

Tato debata se točí kolem jedné otázky: zlepší se bezpečnost auta vašeho dítěte s posilovačem nebo bez něj? Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech, ale nakonec záleží na tom, jak moc důvěřujete jejich úsudku a úrovni vyspělosti a také na tom, zda jsou dostatečně vysocí, aby pás pro dospělé správně seděl.

Některé děti mohou mít například dobrý úsudek, ale přesto nebudou schopny pohodlně dosáhnout na všechny části bezpečnostního pásu pro dospělé, dokud nejsou starší než deset let.

Zatímco jiné děti mohou použít rozumné uvažování, když se jich zeptají, proč již nepotřebují posilovače v pouhých osmi letech, tím, že řekly, že mladší sourozenci všech přátel sedí dobře v bezpečnostních pásech pro dospělé.

Mělo by 9leté dítě být na podsedáku?

Zákon říká, že děti do 40 liber by měly být na sedačce. Pokud je vašemu dítěti mezi osmi a 12 lety, bude pravděpodobně muset pokračovat v používání tohoto základního bezpečnostního vybavení, dokud nebude vysoké alespoň 145 centimetrů (asi čtyři stopy a devět palců).

Po 12 letech bezpečnostní pás správně sedí bez použití podsedáku. Děti, které váží méně než 36 kilogramů (přibližně 80 liber), musí stále jezdit v posilovači pro polohování pásu, dokud nedosáhnou své velikosti pro dospělé, což se obvykle nestává před dosažením věku 18 let.

V jaké autosedačce by mělo být 40lb dítě?

Doporučil bych konvertibilní autosedačku. Dítě ji může používat zády ke směru jízdy až do 40 liber a poté, co dosáhne 40 liber, přepne sedadlo tak, aby záda směřovala dopředu.

Například, pokud máte 30 lb dítě staré jeden rok nebo starší (podle jeho výšky), měli byste s dítětem používat dětskou autosedačku, dokud nepřeroste její nosnost (což se může stát před jeho prvními narozeninami). .

Až bude větší, přemístěte ho do konvertibilní autosedačky s vyššími váhovými limity pro sedačky po směru jízdy; tímto způsobem nebudete potřebovat více sedadel v průběhu času, jak vaše dítě roste!