Kdy se mohu se svým dítětem vykoupat? Nápady

Kdy se mohu s dítětem koupat? Koupání miminka může být zábavnou a stmelující zkušeností pro rodiče i dítě. Je to také skvělý způsob, jak vyčistit vaše dítě.

Dítě byste však neměli koupat, dokud mu nebude alespoň šest měsíců. Příliš časté koupání novorozence může vysušit jeho pokožku a způsobit onemocnění. Dokud vaše dítě nezestárne, můžete je jednoduše vyčistit žínkou a teplou vodou.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně koupání miminka, určitě si promluvte se svým pediatrem. Budou vám schopni poskytnout ty nejlepší rady, jak udržet vaše dítě zdravé a čisté.

Kdy mohu na své dítě začít používat mýdlo?

Před použitím mýdla byste měli počkat, dokud vaše dítě nebude staré alespoň jeden měsíc. Pokud má vaše dítě ekzém nebo jiné kožní onemocnění, počkejte, až mu budou dva měsíce, než na něj použijete mýdlo.

Jaký druh koupele mám dát svému dítěti?

Existuje mnoho různých druhů koupelí, které můžete dát svému dítěti, ale nejdůležitější je ujistit se, že je to bezpečné pro jeho věk a vývojovou úroveň.

Novorozenec se například nemůže sám posadit ve vaně, takže je třeba ho při koupání držet. Šestiměsíční dítě může být schopné se posadit ve vaně, pokud je podepřete jednou rukou v podpaží a jednou rukou za zády/zadečkem (nebo použijete dětskou sedačku).

Starší batole, které dokáže samo stát, se může bez problémů vykoupat v umyvadle nebo vaně.

Jaký druh vody bych měl používat ke koupání svého dítěte?

Ke koupání dítěte byste měli vždy používat teplou (ne horkou) vodu, protože studená voda mu může způsobit nevolnost, pokud je vystaveno příliš dlouho. Chcete, aby teplota místnosti a/nebo vody ve vaně byla kolem 70 stupňů Fahrenheita, což je asi 21 stupňů Celsia.

Pokud nemáte teploměr, napusťte do vany nejprve trochu studené vody, než pustíte horkou vodu, aby nebyla příliš horká, když tam dáte své dítě! Nenechávejte je bez dozoru, když se koupou – i když jen krátce, protože to může být nebezpečné.

Jak často mám koupat své dítě?

Své dítě byste měli koupat pouze tehdy, když to potřebují nebo se zdá, že si pobyt ve vodě užívá! Nechcete, aby onemocněli z nadměrné expozice, a také nechcete, aby jejich kůže vysychala, protože to způsobí podráždění, svědění a odlupování odumřelých buněk, které by mohly vést k infekci, pokud by se neléčily (pokud se objeví nějaké známky zarudnutí, přestaňte pomocí mýdel).

Nejlepší na koupání je to, že i když miminka rostou velmi rychle, stále se do těch roztomilých vaniček vejdou! Mýdlo má tendenci vysušovat citlivá místa, jako jsou podpaží, kde je nechránilo mnoho chloupků, ale všechna miminka jsou jiná, takže budete muset trochu experimentovat.

Co když moje dítě nenávidí koupele?

Děti často pláčou, když se poprvé koupou, protože to může být docela šok, když jsou náhle ponořeny do studené vody! Mnohá ​​miminka si však koupele brzy užívají a považují je za uklidňující zážitek. Pokud vaše dítě nesnáší koupele, zkuste je dělat ráno nebo večer, kdy může být uvolněnější.

Můžete také zkusit přidat do vany nějaké hračky nebo bubliny, aby to pro ně bylo zábavnější. A konečně, nikdy své dítě nenuťte, aby se koupalo, pokud nechce – jen to bude nenávidět ještě víc!

Přečtěte si náš návod, jak dát miminko koupat v umyvadle, kde najdete návody a kroky, pokud chcete prozkoumat další způsoby koupání vašeho děťátka.

Jak dlouho by měla dívce sprchování trvat?

Průměrná délka sprchy pro obyvatele USA je osm minut. Zejména ženy věnují hygieně více času než muži. Důvodem mohou být jejich delší vlasy a nehty, o které se musí při koupeli starat.

Kromě toho ženy také častěji používají mýdlo a šampon s kondicionéry, stejně jako další tělové produkty, jako jsou mléka nebo krémy, které všechny vyžadují více času stráveného během sprchování ve srovnání s muži, kteří tyto typy předmětů obvykle nepoužívají pro hygienické účely (ačkoli někteří ano), takže při samotném koupání je s tím spojeno méně práce, než kdyby místo toho byla žena.

Nezáleží na tom, zda má tato osoba dlouhé vlasy nebo ne, protože tyto věci stejně zaberou část potřebného času bez ohledu na to, co.

Existuje také faktor, jak špinavý nebo zpocený člověk může být, když vstoupí do sprchy; pokud například pracovali venku na zahradě a jsou pokryti špínou a hlínou, pak bude trvat déle, než se očistí ze svého těla, než kdyby právě přišli z domu, kam se možná dostali jen trochu. trochu zaprášené.

Neexistuje tedy nutně jedna odpověď, která by se týkala každého, pokud jde o to, jak dlouho by sprchování mělo trvat, protože ve hře je mnoho individuálních proměnných – ale v průměru se osm minut zdá být správných.