Kdy se fotí těhotenské fotky? Nejlepší načasování!

Kdy se fotí těhotenské fotky? Těhotenské fotografie se pořizují v první polovině těhotenství. To je obvykle kolem 18-24 týdne těhotenství, ale někdy o něco dříve nebo později v závislosti na vašich preferencích a na tom, co vám lékař dovolí.

Můžete se také zeptat, zda chcete, aby o tom byli diskrétní, aby to zatím nikdo nevěděl! Vaše miminko bude v tomto okamžiku stále velmi malé, což znamená, že ani na žádném obrázku nezabere mnoho místa.

Těhotenské focení však obvykle zahrnuje mnohem více než jen obrázky – některé mohou zahrnovat také videozáznamy a také snímky životního stylu s věcmi, jako jsou šálky čaje atd.

Tyto snímky životního stylu jsou skvělé pro zachycení vzpomínek z každodenního života právě teď, protože nelze popřít, že když jste těhotná, všechno je nové!

Je zde také možnost, že budete natáčeni s vaším nárazem v pohybu, což je skvělé pro ukázku toho, jak postupuje jejich vývoj.

Co se stane, když se po mateřské dovolené nevrátím do práce?

Existují okolnosti, kdy se žena nemusí být schopna vrátit do stejné práce nebo může chtít více flexibility ve svém pracovním životě. V těchto případech musí mít ženy a zaměstnavatelé jasnou komunikaci o tom, co se děje, aby každý mohl podle toho plánovat.

Pokud jste nebyli na pracovišti z důvodu nemoci, měli byste požádat o zákonnou nemocenskou (SSP) co nejdříve do sedmi dnů po návratu do práce.

SSP vyplácí váš zaměstnavatel, ale bude vám částečně vypláceno ve výši 90 % pouze během prvních 28 týdnů nepřítomnosti z důvodu nemoci nebo úrazu, poté ne déle než šest měsíců – pokud tento limit vypršel, musíte požádat o zaměstnanecký a podpůrný příspěvek (ESA) . Pokud nesplňujete podmínky pro ESA nebo SSP, měli byste si o nemocenské promluvit se svým zaměstnavatelem.

Váš zaměstnavatel může nabídnout štědřejší podmínky, než jsou minimální zákonné nároky – je na něm, kolik dá, ale jakákoli sazba nad zákonné minimum musí být vyplácena alespoň jednou týdně.

Částka peněz, kterou jsou zaměstnavatelé ze zákona povinni vyplácet pracovníkům, se liší v závislosti na tom, zda jsou zaměstnanci na plný nebo částečný úvazek, mladí nebo staří.

Jak dlouho je vaše zaměstnání chráněno po mateřské dovolené?

Jakmile se vrátíte do práce, vaše práce bude chráněna po dobu devíti měsíců. Pokud se během této doby zaměstnavatel rozhodne někoho nezaměstnávat, protože je těhotná nebo kojí (i během ochranné doby), je to považováno za diskriminaci v těhotenství a je to v rozporu s federálním zákonem.

Pokud budete mít nějaké problémy se zaměstnáním ještě na mateřské dovolené, kontaktujte personální oddělení vaší společnosti nebo příslušné úřady.

Může vám být odepřena mateřská dovolená?

Ne. Podle federálního zákona o diskriminaci v těhotenství nemůže zaměstnavatel ženě odepřít mateřskou dovolenou, pokud je jinak kvalifikovaná pracovat a pracovala pro svého zaměstnavatele dostatečně dlouho, aby na ni měla nárok. Také podle zákona FMLA (Family Medical Leave Act) vás váš šéf nemůže vyhodit z důvodu těhotenství ani proti vám podniknout jakákoli nepříznivá opatření v důsledku čerpání takové dovolené.

To platí i v případech, kdy společnost dává výpověď dalším zaměstnancům, kteří vyčerpali nárok na 12 týdnů neplacené rodinné zdravotní dovolené; to však neznamená, že váš šéf nemůže tyto propuštěné zaměstnance po návratu z mateřské/otcovské dovolené znovu přijmout, aniž by to pro ně mělo negativní důsledky.

Jednoduše to znamená, že on nebo ona musí být důslední v tom, jak jsou v budoucnu přijímána rozhodnutí o zaměstnání.

Kolik peněz dostáváte na mateřské dovolené? Nebo jaká je průměrná délka mateřské dovolené?

To jsou některé běžné otázky, které se kladou, když se někdo připravuje na založení rodiny.

V dnešní době většina společností nabízí placené volno po porodu nebo adopci dítěte. Mohou však existovat nesrovnalosti v tom, kolik a jak dlouho tuto dovolenou umožňují.

V závislosti na politice vaší společnosti a na tom, kde žijete, mohou matky během své mateřské dovolené dostávat od 0 % do 100 %. A v závislosti na tom, kde na světě žijete, se toto číslo může drasticky změnit!

Mateřství s sebou přináší mnoho výzev, takže víme, že se může zdát jako nemožný úkol zjistit, zda byste se měli vrátit domů s mámou a tátou, dokud se to finančně nezlepší, ale naším dnešním cílem nejsou peníze, ale zajímavé globální trendy. mateřské dovolené.

Začněme tím, kde je vaše společnost ohledně placeného volna pro čerstvé maminky!

Který týden je nejlepší pro mateřskou dovolenou?

Odpověď na tuto otázku se bude velmi lišit v závislosti na vaší pozici ve společnosti a na tom, jak dlouho ve společnosti jste.

Týden před Svátkem práce je často, kdy společnosti začínají přemýšlet o svých procesech na konci roku, včetně dávek mateřské dovolené, takže to může pro některé ženy fungovat dobře.

Za zmínku také stojí, že mnoho lidí, kteří využívají PTO nebo nemocenskou v kanceláři, využije obojí během mateřské dovolené, takže pokud to neplánují, mohou nastat problémy s placením během tohoto období (a mít naspořeno dost peněz by se mohlo stát problém).

Pokud si však plánujete vzít 12 týdnů volna z práce, doporučujeme počkat až po daňovém dni, protože do 15. dubna by většina lékařských ordinací měla vědět, jaké jsou nové daňové pokuty za neexistenci zdravotního pojištění (a doufejme, že budou vzali jsme to v úvahu při nastavování data splatnosti).