Kdy přesunout dítě z dětské autosedačky? Viz toto!

Kdy přesunout dítě z dětské autosedačky? To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů, když hledají odpověď. Nejlepší způsob, jak najít odpověď, je přečíst si tento blogový příspěvek.

Kdy přesunout dítě z autosedačky

Je všeobecně známo, že kojenci a batolata by měli zůstat v autosedačce obrácené proti směru jízdy, dokud nedosáhnou výškového nebo váhového limitu své dětské autosedačky.

Dítě může být na kojeneckou autosedačku příliš velké tím, že dosáhne: horní výšky ramene přes jeden palec (mezi 25 a 50 centimetry) nad nejnižší polohou pásů; nebo hmotnostní limit stanovený výrobcem pro použití po směru jízdy, který se pohybuje mezi 22 až 40 librami v závislosti na modelu, který používáte.

Může se jednoroční dítě vejít do dětské autosedačky?

Odpověď na tuto otázku je ano, miminko se do dětské autosedačky vejde. Maximální hmotnost sedačky se liší od značky k značce a modelu od modelu, ale měli byste ji najít na svém produktu nebo krabici dodané se sedačkou.

Nechcete, aby dítě sedělo v autosedačce déle, než je nutné, protože jde proti svému přirozenému růstu, což může později způsobit problémy.

Je možné, aby kojenci ve věku jednoho měsíce vážili až 20 liber (v závislosti na výšce), než budou potřebovat jiný typ konvertibilní/kojenecké sedačky obrácené proti směru jízdy vyrobené speciálně pro děti nad 22 liber.

Většina dětí ve věku kolem 18 měsíců však přeroste kojence alespoň o 15 liber, ne-li více. Jakmile tedy vaše dítě dosáhne této hmotnosti nebo se k ní přiblíží, měli byste začít hledat konvertibilní kojeneckou sedačku vyrobenou speciálně pro děti nad 22 liber.

Jaký je výškový a váhový limit pro dětskou autosedačku?

Výškový a váhový limit pro dětskou autosedačku naleznete v návodu k obsluze vašeho vozidla. Je definována jako maximální povolené zatížení, na které se může dětský zádržný systém (CRS) zablokovat, když je instalován zády ke směru jízdy.

Toto číslo bude záviset jak na modelu CRS, který vlastníte, tak na vaší konkrétní značce a modelu vozidla.

Například určitá značka nebo typ dětské autosedačky se může do jednoho typu vozidla hodit lépe než do jiného; opravdu záleží na tom, co má každý rodič v daném okamžiku k dispozici!

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, pokud chcete použít konvertibilní autosedačku po směru jízdy? Ujistěte se, že vpředu již nesedí někdo, kdo potřebuje více místa pro nohy – například vysoký nebo jinak velký dospělý.

Jak dlouho je pro kojence bezpečné být v autosedačce?

Kojenec by měl být v autosedačce proti směru jízdy co nejdéle. Toto je podle Baby Center nejbezpečnější poloha, ve které může dítě sedět a cestovat. Malému miminku by se mohlo lépe hodit čelem vzad; je však důležité, abyste je měli pevně zajištěné pomocí vhodného systému bezpečnostních pásů nebo postrojů.

Pokud vaše dítě přeroste z dětské autosedačky dříve, než dosáhne maximální výšky a hmotnosti povolené výrobcem autosedačky, zůstaňte v kurzu: přepněte zepředu na zádovou sedačku, až bude připraveno (což se může lišit).

A pokud vaše vozidlo nemá spodní ukotvení nebo horní popruhy dostupné na každém sedadle, kde je nainstalovaný kabriolet směřující dopředu nebo dozadu – což se u některých SUV nebo minivanů v plné velikosti stát nemusí – zvažte autosedačku, která se hodí vaše vozidlo při jízdě zády ke směru jízdy, pak lze přepnout na jízdu po směru jízdy.

Jakou autosedačku potřebuje 18 měsíců starý?

Pokud je vašemu dítěti 18 měsíců, může snadno používat konvertibilní autosedačku. Jedná se o nejbezpečnější typ sedaček pro děti do 40 liber a obvykle se dodávají s popruhy, které pomohou zajistit dítě na místě, dokud nedosáhnou svého maximálního váhového limitu.

Dobrou volbou může být konvertibilní autosedačka Evenflo Tribute, která je dodávána s dvojitými držáky nápojů, ochranou proti bočnímu nárazu a splňuje všechny federální bezpečnostní normy včetně certifikace JPMA.

Jak dlouho může být novorozenec v autosedačce 2021?

Jakmile se vaše dítě narodí, mělo by být co nejdříve umístěno do autosedačky. To jim pomůže rychleji se přizpůsobit a cítit se bezpečně v novém prostředí.

Existují však určitá pravidla týkající se toho, jak dlouho může novorozenec zůstat bezpečně sedět v letadle nebo na cestě, než to začne být pro vás oba obtěžující – opět v závislosti na individuální situaci.

Bezpečnostní experti a většina výrobců automobilů doporučují, aby děti nebyly v autosedačce déle než 2 hodiny v kuse a měly by být často vyjímány.

Jakému věku končí pravidlo 2hodinového autosedačky?

Při používání autosedačky nezáleží na věku dítěte. Zákon stanoví, že jej musíte používat, dokud dítě nedosáhne věku osmi let.

Někteří rodiče mohou mít pocit, že jejich děti jsou na tento přechod připraveny dříve než ostatní, ale neexistuje žádný stanovený časový rámec, ve kterém budou moci přechod bez problémů dokončit.

Výjimku lze také učinit, pokud je pravidelně využíván jiný způsob dopravy (např. autobus) a rodič má pocit, že by to pro něj nebo pro jeho rodinné příslušníky bylo smysluplnější. To může zahrnovat jakoukoli formu veřejné dopravy včetně autobusů, vlaků atd.

Zatímco některé rodiny našly úspěch při provádění těchto změn brzy, aniž by z toho vyplynuly problémy, jiné zjistily, že postupný přechod mezi způsoby dopravy je nejlepší cestou.