Kdy přejít z vysoké židle na podsedák

Kdy přejít z vysoké židle na podsedák? Odpověď se může lišit v závislosti na tom, kdy začnou používat stůl a kdy jim rameno židle dosáhne hrudníku.

Nejdůležitější je, abyste se ujistili, že jsou pohodlné a bezpečné při jídle, takže tento přechod neuspěchejte. Zde je to, co potřebujete vědět o tom, kdy vyměnit za podsedák:

Kdy přejít z vysoké židle na podsedák

Vysoká židle, podsedák. Pokud vás zajímá, kdy je čas přesedlat vaše ratolesti z vysoké stoličky na podsedák, který sedí na běžných jídelních židlích doma nebo na restauračním stole v místní restauraci, zde je několik pokynů, jak zajistit, aby jsou náležitě chráněni a zároveň si vychutnávají svůj zážitek z jídla.

Věkové rozmezí pro použití obou typů sezení je obvykle kolem šesti měsíců až do 36 měsíců. Každé dítě však bude jiné a může z toho vyrůst dříve než ostatní, takže se vždy poraďte se svým pediatrem, než mu povolíte jakýkoli typ uspořádání sedadel, pokud to nebylo probráno dříve.

Při přechodu z vysoké stoličky se mnoho rodičů rozhodne použít podsedák od kojenců po batole, který se připevňuje k jídelní židli a je bezpečný pro velikost a věk jejich dítěte, takže si mohou užívat sezení u jídla se všemi ostatními.

Tento typ sezení funguje dobře, protože umožní vašemu dítěti samostatně sedět vzpřímeně, vidět vše kolem sebe a mít přístup ke všem potřebným věcem přímo ze svého prostírání, když v případě potřeby použijete přiložený tác.

Nepotřebujete také nic jiného než tuto jednu jednotku, která usnadňuje skladování, když se nepoužívá nebo dokonce cestujete na jídlo.

Ve skutečnosti má mnoho rodičů tendenci používat tyto typy židlí před těmi, které se připevňují přímo k vysoké židličce, jednoduše proto, že jsou všestrannější, mohou se s vaším dítětem přecházet v průběhu jejich rostoucího věku a mohou je používat u stolu u vás doma nebo dokonce při stolování.

Chcete se ujistit, že si vyberete podsedák, který se snadno čistí s malými štěrbinami na kousky jídla, takže při používání tohoto typu uspořádání sedadel nebudete mít žádné problémy s udržováním hygienických potřeb. Protože děti nejsou vždy nejpůvabnější, dojde k rozlití.

Kdy může moje dítě používat podsedák u stolu?

Dítě může sedět na podsedáku u stolu, když odrostlo vysoké židli a dosáhlo hmotnostních a výškových požadavků pro sezení na normální jídelní židli. Ve většině případů je to mezi čtyřmi až osmi lety nebo kolem 40-60 liber v závislosti na vašich konkrétních pokynech.

U dětí, které používají posilovače, buďte vždy opatrní a pozorně je sledujte během krmení, abyste se ujistili, že nesklouznou pod část břišního pásu tříbodového bezpečnostního systému, což by mohlo způsobit vážná zranění, pokud by se z něj nedokázaly dostatečně rychle vyprostit.

Je také nesmírně důležité, abyste své dítě nikdy nenechávali bez dozoru, když sedíte v jedné autosedačce jakéhokoli typu, ale zejména v těch, které najdete v restauracích, protože je prostě příliš mnoho způsobů, jak by dítě mohlo vyklouznout ze sedačky a spadnout nebo se zranit.

Jak zabráním svému batoleti vylézt z podsedáku?

Nikdy není na škodu se ujistit, že je vaše dítě v sedačce správně připoutané. Pokud zjistíte, že se stále snaží dostat ze židle, zkuste utáhnout hrudní pás a bederní pás tak, že je protáhnete nastavovacím prvkem, dokud nebudou na vašem batoleti těsněji sedět.

Možná budete muset utáhnout oba popruhy najednou, protože většina přezek má „řehtačkový systém“, který umožňuje utažení pouze jedné strany každé spony najednou.

Jakmile budete mít jistotu, že vaše děťátko nespadne nebo neskočí ze svého místa, průběžná kontrola s ním vám může pomoci připomenout si, abyste se tohoto bezpečnostního návyku časem nevzdali.

Dalším užitečným tipem, jak se vypořádat s dětmi, které se snaží vylézt ze svých vysokých židliček, je jejich nastavení na nejvyšší nastavení odstraněním jedné nebo obou nohou zespodu, dokud nebudou dostatečně velké, aby se nevešly otvorem podnosu.

Může to pro vás znamenat více práce, pokud vaše batole tento výkon zvládne, ale rozhodně to zabrání nehodám způsobeným pádem na tvrdé povrchy, pod nimiž se může velmi snadno stát. Tato technika funguje nejlépe na levnějších nižších židlích, které mají pevnou výšku podnosu.

Za zmínku také stojí, že existují některé konkrétní modely vysokých židliček, z nichž nebude možné, aby vaše batole vylezlo, i když se snaží sebevíc, kvůli určitým konstrukčním prvkům.

Patří mezi ně ty se širšími nebo tlustšími podnosy a více rozmístěnými nohami, ale ty se nemusí vždy hodit do dané kuchyně, takže možná budete muset provést nějaké testy, než se pro jeden rozhodnete.

Někdy může být snazší nechat je doma, než riskovat nehodu pokaždé, když ho vezmete někam jinam, ale pokud vaše dítě není nešťastné, když takhle sedí (další důvod, proč je dostat do pořádku zvyky brzy jsou důležité).

A konečně, pokud je vaše dítě stále rozhodnuto vstát ze židle, můžete jej zkusit zapnout bezpečnostními pásy nebo sponami, které je připevní k židli.

To by však mělo být považováno za poslední možnost, protože to omezuje pohyb a může se v průběhu času stát nepohodlným, takže by se obecně nemělo používat, pokud nejsou k dispozici žádné jiné možnosti.

Co následuje po vysoké židli?

Podsedák. Podsedáky jsou skvělým způsobem, jak dát vašemu dítěti možnost sedět s vámi u stolu, aniž byste potřebovali plnohodnotnou židli a bezpečnostní popruh.

Žádný zákon neříká, že jakmile vyrostou ze své vysoké židličky, musí se posunout dál, aby nebyli upoutáni na jednom místě nebo potřebovali pomoc při sezení nebo vstávání – pokud se jejich nohy v sedě dotýkají země.

Kvalitní posilovač nabídne pevnou oporu pro děti, které mohou samy sedět, ale přesto těží z toho, že mají v případě potřeby něco za sebou.

Pokud má nastavitelná ramínka, měla by být dostatečně snadno použitelná i při omezené obratnosti kvůli symptomům artritidy, které mohou doprovázet stárnutí – jen se ujistěte, že nezůstalo příliš volné.