Kdy přejít na plenky velikosti 1

Kdy přejít na plenky velikosti 1? Může to být těžké, když musíte přemýšlet o tom, kdy je vaše dítě připraveno přejít na plenky velikosti 1.

Tento článek pojednává o tom, kdy je vhodné, aby vaše dítě přešlo, a co potřebujete vědět, kdy to udělá.

Kdy přejít na plenky velikosti 1

Většina dětí přejde na plenky velikosti jedna, když váží asi 14 liber. Budete vědět, že vaše dítě je připraveno na plenky velikosti 1, když plenka již netěsní a pás je uvolněný. Kromě toho byste měli být schopni vložit dva prsty mezi plenu a pokožku vašeho dítěte.

Pokud si nejste jisti, zda vaše miminko potřebuje novou velikost, nebo ne, vždy se poraďte se svým pediatrem. Mohou pomoci posoudit aktuální fázi vývoje vašeho dítěte a doporučit nejlepší postup.

Při nákupu plen je důležité zvážit jak cenu, tak kvalitu. Mnoho rodičů zjišťuje, že nákup ve velkém vede v dlouhodobém horizontu k výrazným úsporám. Pokud si však nejste jisti, jaké značky si vybrat, pak je vhodné vyzkoušet několik druhů, než se rozhodnete.

Budou plenky velikosti 1 pasovat novorozencům?

S největší pravděpodobností plenky velikosti jedna nebudou vhodné pro novorozence, protože jsou obvykle příliš velké. Děti, které váží méně než osm liber, obvykle nosí plenky velikosti nula nebo předčasně narozené děti. Novorozenci obvykle váží mezi šesti a osmi a půl kilogramy.

Velikost plen se zvyšuje s každým přírůstkem hmotnosti, takže plenky velikosti dvě by byly lepší volbou pro novorozence. Je však důležité nahlédnout do tabulky velikostí plen, abyste se ujistili, že pro své dítě dostanete správnou velikost.

Někteří výrobci mají různé standardy velikosti, takže je vždy nejlepší si je před nákupem plen zkontrolovat. Můžete také zvážit nákup látkových plen nebo používání jednorázových vložek místo jednorázových plen v plné velikosti během novorozeneckého stádia, abyste ušetřili peníze a snížili množství odpadu.

Některé jednorázové plenky se dodávají také s velikostí novorozenců, aby vyhovovaly menším dětem. Pokud používáte jednorázové plenky v novorozeneckém stádiu, je důležité před nákupem zkontrolovat velikost. V opačném případě můžete skončit s plenkami, které jsou příliš velké a miminku nebudou správně sedět.

Je také důležité si uvědomit, že někteří novorozenci vyrostou z plen velikosti jedna velmi rychle, takže je možná budete moci používat jen krátkou dobu. V tomto případě by bylo nákladově efektivnější koupit plenky velikosti 2 nebo 3, než kupovat celé balení plen velikosti 1, ze kterých vaše dítě rychle vyroste.

Pokud jde o výběr správné velikosti plen pro novorozence, je třeba mít na paměti několik věcí. A co je nejdůležitější, podívejte se na tabulku velikostí, abyste se ujistili, že máte správnou velikost pro váhu vašeho dítěte.

Můžete také zvážit použití jednorázových vložek nebo látkových plen během novorozenecké fáze namísto nákupu jednorázových plen v plné velikosti.

Jednorázové vložky lze použít mnoha různými způsoby, takže jsou všestrannou možností pro čerstvé rodiče. A konečně, pamatujte, že některá miminka vyrostou z plen velikosti jedna velmi rychle, takže je důležité před nákupem zkontrolovat velikost plenky.

Může dítě o hmotnosti 8 liber nosit plenky velikosti 1?

Ne, osmikilové dítě by nemohlo nosit plenky velikosti jedna. Podle Americké akademie pediatrie (AAP) by novorozenci měli být v plenkách pro novorozence nebo předčasně narozené děti, dokud neváží alespoň 14 liber a nejsou dlouzí přes 17 palců. Velikost jedna je určena pro děti vážící asi deset liber a měřící 19-21 palců od hlavy k patě.

Jak dlouho většina miminek nosí plenky velikosti 1?

Většina dětí nosí plenky velikosti jedna až do věku osmi měsíců. Poté budou pravděpodobně muset přejít na další velikost. Je důležité sledovat velikost plenky vašeho dítěte, protože pokud nosí příliš malou plenku, může to být nepříjemné a vést k protečení.

Naopak, pokud nosí příliš velkou plenku, nemusí dostatečně přiléhat a může také vést k protečení. Tím, že budete dávat pozor na velikost plenky vašeho dítěte, můžete zajistit, že bude vždy pohodlné a suché.

Může dítě vydržet celou noc bez přebalování?

Noční přebalování je nutné, pokud má vaše dítě plenky zcela promočené nebo se během noci pokakalo. Nakonec bude spát dost dlouho na to, aby mu jedna plenka stačila, a vy můžete přestat s jeho nočním přebalováním, až bude dost staré na to, aby to vydrželo celou noc.

Můžete znovu použít plenky?

Ano, plenky můžete znovu použít. Z mnoha důvodů se to však nedoporučuje. Je důležité si uvědomit, že při každém praní a sušení plenky ztratí savost. To znamená, že již po jednom použití může dojít k prosakování nebo prasknutí v oblasti zadečku vašeho dítěte.

I když to není něco, co by někdo chtěl řešit při přebalování svého dítěte, časem by to mohlo způsobit podráždění pokožky, které by samo o sobě také nebylo dobré.

Navíc od té doby, co se na trh dostaly opakovaně použitelné kalhoty se zipem, rodiče projevují zájem je také vyzkoušet, takže je také třeba vyprat mezi jednotlivými použitími – což znamená ještě více prádla. To znamená, že pokud opravdu chcete zkusit znovu použít plenky, je třeba mít na paměti několik věcí:

– Používejte pouze látkové plenky, které byly úplně vyprané a vysušené, jinak se budete potýkat s hromaděním bakterií a plísní. To znamená nepoužívat stejnou plenku pro více než jedno dítě – i když jsou různého pohlaví.

– Ujistěte se, že vaše dítě často přebalujete, zvláště pokud je mokré, protože to pomůže snížit množství vlhkosti, která zůstane na jeho pokožce.

-Pokud zaznamenáte jakékoli zarudnutí nebo podráždění v oblasti zadečku vašeho dítěte, okamžitě přerušte opakované používání a poraďte se se svým pediatrem. Mohlo by to být známkou toho, že mají citlivou pokožku, která nereaguje dobře na vícenásobný kontakt se špinavými plenkami.