Kdy přecházíte z dětské autosedačky? Průvodce pro profesionály!

Kdy přecházíte z dětské autosedačky? Když je dítě příliš velké. Obecně je dětem kolem devíti měsíců věku, kdy přejdou na konvertibilní autosedačku nebo posilovač zapřažený po směru jízdy.

Pro bezpečnost vašeho dítěte je důležité, abyste v každé fázi života používali vhodný dětský zádržný systém.

To znamená používat zádržné prvky směřující proti směru jízdy, dokud se nemohou posadit bez pomoci a zádržné prvky směřující dopředu, jakmile se jejich krční svaly dostatečně vyvinou, aby je chránily v případě srážky, obvykle ve věku dvou let.

Váš dětský lékař pravděpodobně doporučí přechod buď na kombinovaný zádržný systém (postroj s vnitřním pásem), v závislosti na tom, kolik vaše dítě váží, nebo pokud má hodně přes 40 liber, je čas použít pouze břišní a ramenní pás.

Na okraj, když přecházíte z dětské autosedačky buď do kombinovaného zádržného systému, nebo jen používáte klínovou a ramenní zádržku, je důležité mít na paměti, že vaše dítě je ještě příliš malé na to, aby správně využilo svou bezpečnost. pásy.

To znamená, že by měli být umístěni na zadním sedadle, dokud mu/jí nejsou alespoň čtyři roky. Každý rok poté snižuje jejich riziko smrtelného zranění až o padesát procent, takže pokud je to možné (a bezpečné), snažte se je do té doby neposouvat dopředu.

Kdy mohu převrátit autosedačku svého batolete?

Když je krk vašeho batolete výše než sedadlo jeho autosedačky, je čas je otočit. Ve většině případů by děti měly být v pětibodovém pásu, dokud alespoň čtyři roky nepřekročí věk šest nebo osm!

Kolik liber má konvertibilní autosedačka?

Dětská autosedačka obrácená zády ke směru jízdy obvykle podporuje kojence do hmotnosti asi 30 liber a miminka vysoká asi 20 palců, ale některé mohou pojmout děti vážící až 35 liber s limitem výšky 32 palců, než je přepnete na bezpečnostní sedačky pro batolata obrácené po směru jízdy, které obvykle podporují. děti od 22 do 65 liber v závislosti na modelu.

Je důležité si pamatovat, že rodiče by nikdy neměli umisťovat dětskou autosedačku na přední sedadlo, protože by to mohlo ohrozit jejich dítě při aktivaci airbagu.

Je podsedák snadná instalace?

Všechny autosedačky, ale zejména ty, které se používají s postroji, je potřeba správně nainstalovat. Na dráze pásu by neměl být pohyb větší než jeden palec a hrudní spona musí být v úrovni podpaží, aby byla zajištěna řádná ochrana v případě nehody.

Břišní část by také měla sedět nízko na bocích vašeho dítěte, aniž by jelo příliš vysoko na břiše, kde by mohlo dojít ke zranění při nárazu.

Pokud nemůžete obě strany dostatečně utáhnout, zkuste je mírně posunout dopředu nebo dozadu, dokud se tak nestane, zajistí to nejbezpečnější možnou instalaci, i když to bude znamenat odpovídající nastavení zpětného zrcátka, protože životy dětí mají mnohem větší cenu než jakékoli nepříjemnosti způsobené musíte změnit polohu zrcadla.

Může 7leté dítě používat podsedák bez opěradla?

Ano, pokud jejich dítě váží 40 nebo méně liber. a přes 38 palců vysoký. Pokud ne, měli by být v autosedačce, dokud nebudou mít alespoň 100 liber. To může pomoci chránit vaše děti co nejvíce před vážným zraněním během nehody.

Jak dlouho by mělo být dítě v posilovači zad?

Dítě by mělo být ve vysokém zádovém posilovači, dokud nesplní požadavky na výšku a váhu pro jeho systém bezpečnostních pásů. To se může lišit v závislosti na zákonech vašeho státu, takže se budete muset obrátit na místní DMV nebo donucovací orgán, abyste zjistili, jaké jsou tyto požadavky tam, kde žijete.

Obecně však platí: Pro děti do 40 liber a pod 40 palců (většina dětí v tomto věku ještě nedosáhne puberty) se doporučuje, aby rodiče používali posilovač na záda bez jakékoli další vycpávky pod sebou.

Děti vážící více než 80 liber, ale méně než 100 liber, mohou mít prospěch z použití nastavitelného posilovače dolní části zad, který umožňuje mladším dětem sedět vzpřímeněji a zároveň jim poskytuje nezbytnou ochranu pětibodovým pásem.

Tyto posilovače však také vyžadují, aby si děti mohly samy stáhnout ramenní pás a připoutat se bez pomoci. Pro větší děti, které to zvládnou, se doporučuje posilovač s vysokým opěradlem s přídavným polstrováním.

Je nutné připoutat posilovače s vysokými zády?

Ne, high-back boostery nemusí být připoutané. Upevňovací popruh je dodatečné bezpečnostní opatření, které může jen pomoci, ale nikdy by nemělo nahrazovat správné umístění bezpečnostního pásu v posilovači.

Mnoho státních zákonů vyžaduje použití břišních a ramenních pásů vozidla při použití posilovače s vysokým opěradlem na rozdíl od pouze břišních pásů jako u modelů s nižšími zádovými opěrami nebo vůbec bez pásu, pokud stále používáte autosedačku typu štít.

To znamená, že budete mít dvě sady popruhů – jeden přes hrudník vašeho dítěte a druhý mezi nohama – na což si po letech bez této druhé sady bude muset trochu zvyknout pro menší děti, které se do sedaček mohou stále vejít lépe než podsedáky.

Zádržné systémy používané v posilovačích vysokých zad jsou méně složité než systémy zapouzdřených autosedaček, což znamená, že nemusí být připoutány.