Kdy pořídit větší autosedačku? Nápady A Tipy

V tomto článku se budeme zabývat tím, kdy získat větší autosedačku a dalšími aspekty autosedačky. Když vaše dítě vyroste z dětské autosedačky, není připraveno na autosedačku pro dospělé.

Větší autosedačka je také známá jako „posilovač“, protože je zvedá tak, že břišní pás vozidla spočívá spíše na jejich stehnech než na břiše nebo krku.

Většina dětí bude muset používat nějaký druh posilovače, dokud nebudou mít výšku alespoň 160 cm a stáří kolem osmi let. Jakmile si všimnete, že vaše děťátko příliš vyrostlo pro jeho/její dětskou autosedačku.

Pak je na čase dát mu/ji něco vhodnějšího, jako je vysoký posilovač zad (také známý jako proti směru jízdy) nebo model směřující dopředu, který unese váhu od 30 do 100 liber v pětibodovém pásu.

Jak zajistíte autosedačku?

-Posuňte sedadlo předního spolujezdce co nejvíce dozadu. Pokud to není možné, posuňte jej úplně dopředu a dejte za něj polštář do auta, aby se nenaklonil.

-Uvolněte nebo sejměte všechny opěrky hlavy, aby vaše dítě mohlo sedět na podsedáku vzpřímeněji, než by mohlo s opěrkou hlavy nastavenou pro něj (cílem je méně než jeden palec prostoru mezi jeho hrudníkem a horní částí rámu).

-Ujistěte se, že vždy používáte obě spodní kotvy LATCH pro každou stranu, pokud je vaše vozidlo má; jsou tam speciálně proto, aby zajistily posilovače highbacků. Pokud má vaše vozidlo pouze jednu horní západku na každé místo k sezení, ujistěte se, že její střední vodicí tyč směřuje nahoru/od místa, kde bude sedět dítě.

-Nejprve zapněte břišní pás nebo spodní pásek LATCH a poté utáhněte oba pásy pásu, pokud je vašemu dítěti mladší pěti let (nebo více než 40 liber).

Před vytažením ramenního popruhu zapněte hrudní sponu na jeho bezpečnostním pásu, aby se pohodlně přizpůsobil menším dětem; měl by být schopen vměstnat dva prsty mezi klíční kost a bezpečnostní pás, když je správně připoután v posilovači zad. Nesprávně nainstalovaná autosedačka se může stát při nehodě nebezpečnou!

Používejte pouze příslušenství vyrobené výrobcem vaší autosedačky/podsedačky, protože je společně testovali, aby se ujistili, že nedojde k problémům s rušením, jako jsou uvolněné přezky nebo zkroucené pásy při nárazu.

Proč na přídavných sedadlech nejsou žádné kotvy?

Posilovací sedadla mohou být občas matoucí téma. Mnoho rodičů se diví, proč na podsedáku nejsou žádné kotvy, protože nechápou, jak by mohlo zůstat na místě, aniž by byli připoutáni k autu.

Odpověď je velmi jednoduchá a vyžaduje, abyste se podívali pod své dítě, když bylo připoutáno v autosedačce jen na jednu minutu.

Rychle uvidíte, že většina, ne-li všechny, mají speciální popruhy přímo na sobě! Tyto pásy se běžně nazývají „natahovací pásy“, protože mají uvnitř jakýsi mechanismus, který se může zasunout zpět do sebe, takže se kolem ničeho nezamotá, když jej vaše děťátko nepoužívá, ale pak se může roztáhnout směrem ven, takže může bezpečně zajistit podsedák, jakmile se vaše dítě dostane dovnitř.

Pokud to stále není jasné, podívejte se pod své vozidlo a zjistěte, kde jsou háčky na zadní straně vašich autosedaček. U většiny dětských zádržných systémů, ne-li všech, také uvidíte háček přicházející z každé strany.

Ty pasují přímo do těch malých otvorů zmíněných dříve, což umožňuje mnohem stabilnější spojení mezi nimi a jejich kotvami, než jaké by poskytlo pouhé připoutané pásy.

Kolik liber má podsedák bez opěradla?

Podsedák bez opěradla se obvykle používá pro děti, které váží mezi 40 a 100 liber. Většina posilovačů bez zad doporučuje maximální hmotnostní limit 80 liber jako nejbezpečnější možnost, ale mnoho značek neuvádí přesné číslo v popisech svých produktů nebo na webových stránkách, kromě toho, že je popíšou jako „těžké“.

Před umístěním dítěte do tohoto typu zádržného systému si musíte přečíst příručku výrobce, a to i v případě, že splňují tyto pokyny, protože každé dítě bude jiné.

Americká akademie pediatrů doporučuje používat zařízení pro polohování pásu, dokud děti nedosáhnou výšky alespoň 160 cm, což je obvykle kolem osmi let v závislosti na vzrůstu nebo zpoždění. Rodiče by také měli mít na paměti, že děti nemusí být v podsedáku, dokud neváží 40 liber.

Může moje 6leté dítě sedět na podsedáku?

Dítě je dostatečně vysoké, aby sedělo na podsedáku, když má ramena nad horním otvorem bezpečnostního pásu vozu pro dospělé. K tomu obvykle dochází ve věku od čtyř do sedmi let, v závislosti na výšce a váze.

Pokud vaše šestileté dítě ještě není dost vysoké na samotný bezpečnostní pás, může jej stále používat s posilovačem zad, dokud nesplní všechny požadavky na používání pouze běžného bezpečnostního pásu bez pomoci starší dětské sedačky nebo postroje.

Skvělou možností, jak je navyknout na to, že je nedrží něco navíc, zatímco vy pracujete na tom, abyste je úplně dostali z posilovačů, jsou posilovače bez zad, jako je Joovy Noodle, které malé děti zbaví potřeby podpírat hlavu tím, že dítě připoutá. horní část stehen.