Kdy nosíte těhotenské oblečení? Přečti si tohle!

Kdy nosíte těhotenské oblečení? To je častá otázka, kterou si klade mnoho žen. Odpovědi se však dozvíte v tomto článku.

Odpověď na tuto otázku se liší v závislosti na tom, v jaké fázi těhotenství se žena nachází a jak daleko je, a také od člověka k člověku.

Obecně však většina žen považuje za nutné začít nosit těhotenské oblečení někdy během druhého trimestru, existují však výjimky z tohoto pravidla.

Například, pokud byla žena již dříve těhotná nebo se jí z jakéhokoli důvodu nezvětšuje žaludek, může se bez těhotenského oblečení obejít až do dalšího těhotenství, například po 20 týdnech (nebo i později).

Obecně řečeno, pas se začíná mírně rozšiřovat kolem 15. týdne, což ztěžuje padnutí běžných kalhot a vytváří potřebu těhotenských kalhot.

Co se stane, když onemocníte na mateřské dovolené?

Pokud jste nemocná na mateřské dovolené a nemáte dostatek času na vyčerpání všech svých dnů, pak je váš zaměstnavatel oprávněn požádat o lékařské potvrzení.

Pokud jej nemůžete poskytnout z důvodu nemoci nebo úrazu, budou i tak vyžadovat od lékaře vysvětlení, proč to nebylo možné. Tato dokumentace však musí být předložena do dvou měsíců od návratu do práce, jinak bude nutné vrátit všechny zbývající dny placené rodičovské dovolené, které nebyly vyčerpány.

Jaký je rozdíl mezi mateřskou a nemocenskou?

Mezi mateřskou a nemocenskou je mnoho rozdílů.

Mateřská dovolená: Doba, po kterou můžete odejít na mateřskou, závisí na délce vašeho zaměstnání, počtu odpracovaných hodin týdně a na tom, kolik peněz si za rok vyděláte.

Zákon o rodinné zdravotní dovolené (FMLA) vyžaduje, aby zaměstnavatelé poskytli 12 týdnů neplaceného volna, když se zaměstnanci narodí nové dítě nebo adoptuje dítě mladší 18 let. Některé státy mají své vlastní zákony, které vyžadují více placené rodinné dovolené, než poskytuje FMLA.

Mezi tyto státní programy patří kalifornský program placené rodinné dovolené, program dočasného invalidního pojištění v New Jersey, plán dávek zákona o rodičovské dovolené ve státě Washington – program náhradních dávek pro zdravotní postižení v těhotenství atd. Zaměstnavatelé mohou zaměstnancům dobrovolně poskytnout placenou dovolenou.

Placená rodinná dovolená je obvykle financována z pojistného, ​​které platí zaměstnavatelé. Některé státy mají fond pro dočasné postižení, který se pro tento účel používá, jako je státní program zdravotního pojištění (SDI) v Kalifornském oddělení rozvoje zaměstnanosti.

Za určitých okolností může být zaměstnanec propuštěn v době, kdy je na pracovní neschopnosti související s těhotenstvím, pokud obchodní operace nemůže pokračovat v jejich nepřítomnosti nebo pokud to pro zákazníky společnosti a ostatní zaměstnance vytváří větší potíže než obvykle.

Zaměstnavatel musí povolit až 16 týdnů neplaceného volna v práci, když armáda potřebuje vaše dítě s sebou podle amerického zákona o rodinné lékařské dovolené (FMLA) z důvodu nasazení členů služby, výcvikových cvičení trvajících déle než sedm dní nebo dob odpočinku před návratem Domov.

Jak z běžného oblečení uděláte těhotenské?

-Můžete si koupit těhotenské oblečení.

-Také existuje několik způsobů, jak změnit běžné oblečení na těhotenské oblečení!

-Pokud vám kalhoty nebo sukně sedí volně v pase a na bocích, pak vše, co musíte udělat, je sebrat přebytečnou látku pomocí zavíracího špendlíku na každém bočním švu košile/šatů. Nebo pokud na to nemají dostatek místa, zkuste si přes vršek obléknout sukni a zastrčit ji tak, aby pod vaším břichem vytvořila empírový pas.

Díky tomu je mnoho topů během těhotenství pohodlnějších, protože vám nebudou přes bříško příliš těsné, až se později na silnici zvětší! Bude to jen vypadat jako další vrstva pod ní místo shlukování látky kolem místa, kde je vaše rostoucí miminko.

-Další možností by bylo najít košile, které jsou dostatečně dlouhé, aby na vás mohly vypadat jako šaty. Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak obléknout oblečení během těhotenství, protože stačí pár zavíracích špendlíků a vaše košile je nyní těhotenská!

Pokud nechcete, aby všichni zírali na to, jak máte krátký top, zkuste si pod to vzít legíny, aby při pohybu nebo ohýbání nebyla vidět kůže.

Pomohou udržet vše zakryté, i když to, co máte na sobě, už nedává smysl, ale stále v nich zbylo natažení pro pohodlí (nebo je možná příliš pozdě…dítě může přijít každým dnem).

Pamatujte, že na pohodlném oblékání během těhotenství není nikdy nic špatného – zejména proto, že většina lidí to stejně očekává a pravděpodobně vám budou více než ochotni pomoci najít to správné oblečení pro vaše nové a vzrušující změny!

Pár zavíracích špendlíků dokáže z každé košile udělat těhotenský top. Legíny jsou skvělé, protože se natahují spolu s vaším tělem, když bobtná, ale jejich barva skrývá kůži, která by mohla prokouknout, když se natahujete nebo se ohýbáte.

Pohodlí je klíčové – nikdo od těhotné ženy neočekává nic menšího, takže jen relaxujte a užívejte si, než přijde miminko celé oblečené!