Kdy může moje dítě přejít na posilovač bez zad? Nápady

Kdy může moje dítě přejít na posilovač bez zad? Pokud má vaše dítě alespoň 40 liber a více než pět let, mohlo by být schopno přejít z autosedačky na podsedák.

Řidiči se však musí nejprve ujistit, že jejich děti jsou dostatečně vysoké pro systém umístění pásů (BPS) vozidla. Podle NHTSA by měl ramenní pás sedět přes střed hrudníku vašeho dítěte a neměl by viset z jeho paže nebo zkříženého krku.

Břišní část pásu by měla sahat nízko přes boky spíše než přes stehna – a neměla by se prohýbat ani se posunout o více než palec nad nebo pod místo, kde spočívá na jejích nohách. Pokud při zapínání můžete snadno sevřít přebytečné popruhy mezi prsty, pak potřebuje posilovač.

Za zmínku také stojí, že ramenní pás by neměl sklouznout z ramene vašeho dítěte. Pokud si nejste jisti, zda provést změnu, zeptejte se na místní donucovací orgán. Mnoho policejních oddělení nabízí bezplatné kontroly autosedaček, kde certifikovaní technici zajistí bezpečnou jízdu vy i vaše děti.

Pomohou také s instalací potřebného vybavení a zodpoví otázky, kdy je pro děti bezpečné přestat používat posilovač. Pokud navrhnou, aby tak učinily dříve než ve věku 8 let (nebo 57 palců), zeptejte se jich proč – a zda existuje alternativní možnost v případě, že nesouhlasíte.

Stejně jako u většiny hlavních milníků je přechod z připojeného systému na posilovače pro každou rodinu jiný; ale rodiče by se neměli rozhodovat sami, aniž by zvážili správné pokyny pro výšku a zpětnou vazbu od profesionálů.

Ramenní pás by měl sedět přes střed hrudníku vašeho dítěte a neměl by viset z jeho paže nebo zkříženého krku. Břišní část pásu by měla sahat nízko přes boky spíše než přes stehna – a neměla by se prohýbat ani se posunout o více než palec nad nebo pod místo, kde spočívá na jejích nohách.

Pokud při zapínání můžete snadno sevřít přebytečné popruhy mezi prsty, pak potřebuje posilovač. Za zmínku také stojí, že ramenní pás by neměl sklouznout z ramene vašeho dítěte.

Může moje 4leté dítě sedět v posilovači?

Pokud je vašemu dítěti méně než osm let (a nesplňuje požadavky na výšku a váhu pro bezpečnostní pás v letadle), mělo by sedět na podsedáku. Můžete používat autosedačku nebo posilovač, dokud váš spolujezdec nedosáhne výšky 57 palců, bez ohledu na jeho věk.

Při jízdě je důležité držet je v jednom, protože to pomáhá chránit před zraněním během nehod tím, že rozděluje síly nárazu na široké části těla, nikoli pouze na kyčelní kosti, kde jsou ukotveny spodní pásy.

Použití obou zabraňuje vymrštění ze sedadel vozidla, když jsou bezpečnostní pásy používány správně podle pokynů výrobce.

Vysoké opěrky zad také pomáhají dětem sedět rovně, aby airbagy tak snadno nezpůsobovaly zranění, pokud mezi nimi a taškou není žádná náležitá zábrana.

Musí být podsedáky ukotveny?

Podsedáky jsou důležité pro děti, které přerostly ze své autosedačky obrácené po směru jízdy, ale ještě nejsou dostatečně velké, aby mohly používat pás pro dospělé. Zvedají dítě tak, aby mu břišní nebo ramenní pás lépe seděl a zlepšují bezpečnost v případě nehody. Ale nabízejí ochranu pouze tehdy, pokud je nainstalujete správně a bezpečně.

Zde je několik rad, jak to udělat správně:

– Přečtěte si pokyny, které jsou součástí vašeho podsedáku a návodu k obsluze vozidla

– Dalším krokem je kontrola těsnosti podsedáku ve vašem autě.

Jak víš, jestli je to bezpečné? Nemělo by se pohybovat o více než jeden palec ze strany na stranu nebo zepředu dozadu na dráze pásu (kde se setkávají všechny tříbřišní, ramenní a pánevní pásy). Ujistěte se, že žádná část pásu není překroucená.

Udělejte to, když na něm někdo sedí. Pokud se při zatlačení rukou mohou volně pohybovat, zkuste to znovu, dokud nedosáhnete přiléhavého střihu bez vůle.

Poté otestujte bezpečnost: Uchopte obě ramenní části a pevně je vytáhněte nahoru a dopředu od místa, kde se připevňují ke spodnímu kotevnímu pásu. Pokud se posune o více než palec, zkuste to znovu, dokud nebudete úspěšní!

Uvolnění bezpečnostního pásu vozidla nebo spodních kotevních pásů pro instalaci podsedáku Při instalaci podsedáku pomocí břišní části bezpečnostního pásu vozidla nebo spodních ukotvení LATCH má mnoho vozidel mezi dětským zádržným systémem a polštářem sedadla dostatek místa, aby se do něj vešla většina posilovačů, aniž byste provedli jakékoli úpravy pod polohami sedadel (jinými slovy, netlačte na ni ani si na ní neklekněte), když na těchto místech připevňujete spojky háčků/popruhu.

Abyste se ujistili, že je váš zesilovač správně nainstalován:

– Posaďte se do auta s rovnými zády k zadnímu sedadlu

– Oběma rukama vytáhněte pás zcela ven a poté jej nechte navinout, abyste odstranili prověšení

– Připojte hákové/páskové konektory a znovu utáhněte řemeny, abyste zkontrolovali, zda se v dráze řemenu nepohybuje ani jeden palec. Pokud se pohybuje více než to, zkuste upravit spodní ukotvení nebo sklopit autosedačku o několik palců dozadu a poté proveďte tento test znovu, dokud nedosáhnete přiléhavého uložení bez nadměrné vůle v systému pásů.

Používání posilovače se nezastaví, když vaše dítě dosáhne 40 liber! Mnoho dětí potřebuje posilovače ve věku od čtyř let, protože stále rostou směrem k velikosti dospělého a jejich kosti se zvětšují, což jim pomáhá sedět v dobrém držení těla pouze za použití klínové části vozidla, než aby si musely tlačit posilovač do oblasti žaludku.

Doporučuje se, aby děti, které stále vyžadují posilovač, jezdily na zadním sedadle zády ke směru jízdy, dokud nedosáhnou alespoň 40 liber a čtyř let.