Kdy může dítě přejít z autosedačky na podsedák v Minnesotě? Tipy

V tomto příspěvku na blogu probereme, kdy může dítě přejít z autosedačky na podsedák v Minnesotě. Probrali jsme i další aspekty autosedačky.

Dítě může přejít z autosedačky na posilovač v Minnesotě, když: *je alespoň 57 palců vysoké a váží přes 80 liber. *dosáhli věku osmi nebo devíti let, v závislosti na výšce vašeho dítěte!

Obyvatelé Minnesota musí tyto pokyny pečlivě dodržovat, protože to u dětí mladších sedmi let vyžaduje zákon. Děti ve věku od čtyř do šesti let by měly vždy jezdit buď v posilovači polohování pásu (BPD) nebo posilovači polohování horních zad/pásů (BPB).

Děti do 40 liber nesmí být připoutány pouze břišními pásy vozidla; jejich sedadla potřebují nárazníky, které je chrání před přílišným pohybem během jízdy. Všechny děti ve věku tří let a mladší, které se pohybují čelem dopředu, vyžadují zádržné prostředky proti směru jízdy.

Kolik musíte vážit, abyste se dostali z podsedáku?

Podsedáky jsou pro děti, které přerostly ze své autosedačky, ale ještě nejsou dostatečně velké, aby mohly používat bezpečnostní pás pro dospělé. Americké ministerstvo dopravy má směrnice o tom, kolik musí dítě vážit, než může bezpečně sedět na předním sedadle bez použití podsedáku, který během nárazu udržuje břišní a ramenní pásy ve správném úhlu přes tělo.

Hmotnostní rozsah se liší v závislosti na věku, výšce a pohlaví; váš dětský lékař by vám měl být v případě potřeby schopen dát konkrétní doporučení pro situaci vašeho vlastního dítěte.

V průměru většina dětí bude muset zůstat v posilovačích až do věku kolem osmi let (asi 80 palců) bez ohledu na samotnou váhu – podle analýzy údajů National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) provedené Consumer Reports.

Jaký typ autosedačky potřebuji pro 4leté dítě?

Dalším typem autosedačky, kterou budete potřebovat, je podsedák. Tento může být použit pro děti, které mají 40-100 liber, a horní vodítka ramenního pásu by měla být nastavena tak, aby odpovídala výšce vašeho dítěte.

Spona musí vyjít z prostoru mezi jejich nohama, aby se mohli bezpečně postavit do správné polohy, aniž by do ní naráželi nohama nebo do ní uvízli, když se pokoušejí vrátit dolů.

Na těchto sedadlech máte také možnost v závislosti na tom, zda vaše dítě potřebuje dodatečnou oporu za hlavou, když spí na dlouhých cestách, nebo ne, díky čemuž je při jízdě ve svém vozidle ještě bezpečnější!

Jaké jsou požadavky na výšku a hmotnost pro podsedák bez opěradla?

Podsedák bez opěradla je auto pojistka pro starší děti, které přerostly ze svých dětských autosedaček obrácených po směru jízdy. Typickým požadavkem na výšku a váhu by bylo, že dítě musí vážit alespoň 40 liber (18 kilogramů) nebo více, ale méně než 100 liber (45 kilogramů), aby mohlo používat tento typ zádržného systému.

Navíc by neměly přesáhnout 57 palců na výšku. Může také záviset na tom, jaké typy vozidel jsou ve vaší oblasti k dispozici, takže pokud si nejste jisti, které z nich bude pro vás nejlepší, můžete se poradit s místním policejním oddělením.

Při jaké hmotnosti měníte autosedačky?

Nejprve se musíte rozhodnout, zda je dítě připraveno na podsedák. Ve většině států k tomu dochází, když jsou asi čtyři stopy devět palců vysocí a mezi osmi a dvanácti lety. Pokud ano, zavolejte do autosalonu, protože mnozí vám dají slevu na dvě sedadla, jakmile bude jedno nainstalované ve vašem vozidle.

Můžete také přejít online a zjistit, kde lze určité typy sedadel zakoupit s výraznými slevami nebo dokonce zdarma! Nejlepší je nečekat, až bude vaše miminko/batole příliš velké pro jejich kojeneckou autosedačku, než je posadíte do vhodného systému sezení, protože to zvyšuje pravděpodobnost, že by se mohlo zranit při nehodě kvůli neomezenému pohybu ve vozidle.

Jak zjistím, jakou autosedačku moje dítě potřebuje?

Před nákupem autosedačky byste měli vědět několik věcí. Nejprve zvažte svůj rozpočet a co je pro vás nejdůležitější: bezpečnost nebo cena?

Pokud je to pro vás všechno o penězích, pak je pravděpodobně nejlepší levné. Pokud však upřednostňujete bezpečnost před vším ostatním – včetně nákladů – existuje několik skvělých modelů, které nezruinují peníze ani neslevují z kvality. Dále se rozhodněte, jak často budete tuto novou autosedačku používat (například každý den, když cestujete do práce) nebo jen jednou za čas (při návštěvě rodiny).

Nakonec si vyberte, zda vaše dítě spadá do věkové skupiny, kde ještě není dost staré na posilovač standardní velikosti, ale může sedět pohodlně i bez něj; tato sedadla mají obvykle opěradlo, vysoké opěradlo nebo žádnou opěrku zad.

Kdy může dítě přejít na autosedačku?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby děti jezdily v posilovacím sedadle s polohováním pásů, dokud nebudou mít alespoň 40 liber a mezi čtyřmi a osmi lety.

AAP také doporučuje, aby děti zůstaly na autosedačce, dokud nedosáhnou dospělosti, což je doba, kdy je bezpečné používat pouze bezpečnostní pás pro dospělé bez dodatečné podpory poskytované autosedačkou.

Vždy je nejlepší, aby se rodiče nebo pečovatelé informovali u svých pojišťoven o tom, jaký typ dětského zádržného systému je třeba použít, než kamkoli vyrazíte s malými dětmi, které ještě nemohou bezpečně používat tříbodové pásy.