Kdy může dítě používat podsedák v CA? Průvodce

Kdy může dítě používat podsedák v cca? Dítě může v CA používat podsedák, pokud je mladší 8 let, má méně než 57 palců a váží 40–57 liber. Nejlepší způsob, jak zajistit, aby bylo vaše dítě při jízdě v automobilu v bezpečí, je zajistit, aby mu bezpečnostní pás správně seděl.

Břišní pás by měl sedět naplocho přes horní část stehen, kde neleží na břiše ani nekříží žádnou část krku.

Nikdy by se nemělo otáčet kolem těla vašeho dítěte, protože by to mohlo způsobit zranění při nárazu. Ramenní popruh by měl vést přes vaši hruď těsně nad úrovní hrudní kosti a neměl by zůstat volný, ale pod ním by měl být dostatek místa pro jeden prst, když je pevně připevněn.

Pokud má vaše auto airbagy, musíte je vždy správně používat, což znamená udržovat vzdálenost mezi airbagem a vaším dítětem na délku paže.

Jakou výšku a váhu musí mít dítě na podsedák?

Podsedáky pomáhají zajistit, aby bezpečnostní pás vašemu dítěti správně seděl. Podsedák zvedá dítě tak, že břišní pás vede přes jeho stehna a ne břicho, což může v případě nehody způsobit vnitřní zranění.

Ramenní popruh by měl těsně přiléhat přes střed hrudníku, aniž by se dotýkal nebo křížil podél krku nebo obličeje. Autosedačky mají nastavitelnou opěrku hlavy, která podepírá krk dětí při bezpečném sezení ve vzpřímené poloze pro všechny typy cestování (výlety na krátké vzdálenosti, jako jsou pochůzky po městě) a jízdy na dlouhé vzdálenosti (například výlety).

Jaké jsou požadavky na výšku a hmotnost pro podsedák v Kalifornii?

Podsedák není vyžadován pro děti, které jsou alespoň čtyři stopy a devět palců vysoké. Osoby pod touto výškou musí být na podsedáku až do věku osmi nebo 145 centimetrů (přibližně 57 palců).

Pokud vaše dítě váží 40 až 80 liber, může jet v běžném bezpečnostním pásu vozidla. Ramenní popruh by měl spočívat přes klíční kost a přes polovinu hrudníku s břišním pásem nízko na bocích, aniž by jim křížil pupík.

Děti musí vážit více než osmdesát liber, aby mohly používat pouze břišní část bezpečnostního pásu; jinak to způsobí příliš velký tlak na jejich břicho a způsobí zranění během nehody.

Vzhledem k tomu, že zákony Kalifornie vyžadují, aby všichni cestující používali bezpečnostní pásy, vaše dítě musí zůstat na zadním sedadle, dokud nebude připraveno jet v autě bez podsedáků nebo bezpečnostních sedadel.

Proč vyprší platnost základny autosedaček?

Existují určité mylné představy o expiraci autosedačky. Dobrou zprávou je, že nevyprší. Existuje však mnoho důvodů, proč by měla být základna dětské autosedačky po určité době vyměněna nebo pokud došlo k nehodě.

Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu, když se rozhodujete, zda si potřebujete koupit další základnu dětské sedačky pro vaše vozidlo, včetně toho, jak dlouho byla původní sedačka instalována a jaký typ materiálu tvoří základnu samotnou. Před zakoupením druhé základny se vždy informujte u výrobců, abyste dostali přesně to, co potřebujete pro svůj konkrétní model!

Kde najdete datum spotřeby na autosedačce Graco?

Datum spotřeby na autosedačce Graco se obvykle nachází někde vpředu v návodu. Konkrétní umístění se bude lišit v závislosti na modelu, takže je důležité přečíst si všechny své materiály, abyste získali další informace. Pokud máte potíže s nalezením těchto informací, kontaktujte přímo společnost Graco!

Kolik let vyprší platnost autosedačky?

Platnost autosedaček vyprší po určité době. Je důležité vědět, kolik let vyprší platnost vaší autosedačky, protože byste ji měli vyměňovat pravidelně, abyste zajistili, že vaše dítě zůstane v bezpečí při jízdě v jedné.

Někteří lidé si myslí, že pokud nejsou viditelné známky poškození, jejich autosedačka může zůstat účinná a nadále ji používat jejich děti. To však nemusí být nutně přesné, protože i když se navenek něco zdá být v pořádku, problém může stále existovat pod nebo uvnitř, kde nemůžeme okamžitě vidět nebo detekovat dotykem.

Stejně jako jakýkoli jiný předmět vyrobený z materiálů, jako je kov a plast, i ony se časem začnou zhoršovat a ztrácet účinnost, i když to není vždy na první pohled viditelně patrné, a proto je lepší chybovat na straně opatrnosti a vyměnit autosedačku. každých několik let, než dojde k nehodě.

Co můžete dělat s prošlými autosedačkami?

Pokud jde o autosedačky, některé zákony uvádějí, jak dlouho je můžete legálně používat. Pokud je vaše dítě stále na svém současném místě a jeho platnost vyprší, staré jen tak nevyhazujte! S prošlými autosedačkami je třeba udělat mnoho důležitých věcí, než budou vůbec vyhozeny na skládku nebo do recyklačního koše.

Místo toho můžete udělat následující:

-Věnujte ho útulku nebo rodině v nouzi.

-Vystřihněte látku a použijte ji jako čisticí hadry.

– Odstraňte plastové díly pro hračky, umělecké projekty atd.

-Použijte ji jako nouzovou autosedačku pro někoho jiného, ​​kdo ji v tu chvíli potřebuje víc než vaše dítě.