Kdy může dítě jít do autosedačky po směru jízdy? Nápady

Kdy může dítě jet v autosedačce po směru jízdy? Dítě může jít v autosedačce po směru jízdy, když váží alespoň 22 liber, bez ohledu na to, zda se jeho nohy dotýkají opěrky nohou.

Při této hmotnosti je pro ně bezpečné jezdit s posilovacím systémem pro polohování pásu pro dospělé (který lze použít do 40–100 liber).

Jakmile vaše dítě dosáhne výšky 40 liber a/nebo 38 palců, můžete uvažovat o jeho přechodu na běžný posilovací systém pro polohování pásů bez podpory zad v postrojích.

Ramenní pás by mu měl těsně sedět na hrudi a přes boky. Břišní část pásu leží nízko na jeho stehnech, přičemž se dotýká oblasti pupku, ale nestlačuje ji.

Posilovač zad umožňuje dětem, které nepřerostou systém pásů, používat stejnou autosedačku, dokud nedosáhnou hmotnosti alespoň 100 liber.

Při této váze je pro ně bezpečné jezdit s běžným posilovačem polohování pásu bez opěrky zad highback. Ramenní pás by mu měl těsně sedět na hrudi a přes boky.

Břišní část pásu leží nízko na jeho stehnech, přičemž se dotýká oblasti pupku, ale nestlačuje ji.

Kdy může dítě v autosedačce 2015 obličejem dopředu?

Kdy může dítě v autosedačce 2015 obličejem dopředu? Neexistuje žádný konkrétní věk, kdy se dítě musí otočit a sedět čelem k zadní části autosedačky.

Záleží jen na velikosti, váze a výšce vašeho děťátka. Například, pokud máte novorozence, které nesplňuje všechny tři tyto požadavky, může být pro něj nebezpečné jezdit vsedě pozpátku, protože je tak malé a křehké.

Nicméně některé děti, které váží více než 40 liber na výšku méně než 40 palců, mohou být stále dokonale bezpečné při jízdě bez zádržného systému proti směru jízdy.

Abyste zajistili bezpečnost při cestování s vašimi dětmi, přečtěte si náš článek „Pět nejlepších autosedaček“, kde porovnáváme vše od způsobů instalace až po hodnocení nehod!

V jaké autosedačce by mé dítě mělo být?

Autosedačka je ochranné zařízení určené k zabránění zranění při náhlém zastavení nebo nárazu. Může být vyroben z plastu, pěny a dalších materiálů, které se při nárazu stlačují. Dětská autosedačka musí splňovat federální normy pro motorová vozidla ve Spojených státech, než se tam bude moci legálně prodávat.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) doporučuje sedačky obrácené proti směru jízdy pro kojence do dvou let a sedačky směřující dopředu pro starší děti, dokud nedosáhnou výšky alespoň 160 cm – přibližně dvanácti nebo třinácti let.

V jakém věku děti mění autosedačky?

Neexistuje žádný oficiální věk, který by určoval, kdy má dítě měnit autosedačku. AAP doporučuje ponechat děti na zadním sedadle otočené proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, a má to své výhody i poté, co vyrostou ze své dětské autosedačky (některé děti mohou stále dosahovat hmotnostních nebo výškových limitů dětské autosedačky až do batolecí věk).

Mnoho rodičů se však rozhodlo přejít z kojeneckého nosítka kolem jednoho roku, protože se v tak malém prostoru cítí mnohem pohodlněji, než když je dítě otočeno dozadu.

Pokud se vám zdá, že vaše dítě přerostlo ze svého současného modelu, ale vy ho ještě nechcete, aby bylo otočené dopředu, zvažte využití některých cestovních systémů navržených speciálně pro batolata s vyššími otvory pro horní popruhy.

Jaký je západkový systém pro autosedačky?

Západkový systém je pás nebo popruh, který drží vaši autosedačku ve vašem vozidle. Systém západek je důležitý pro zajištění bezpečnosti během nehody, takže se před každou jízdou chcete ujistit, že je bezpečný a správně funguje.

Dobrým pravidlem je stejně jako připoutat se na sedadle spolujezdce, vždy po instalaci zkontrolujte, zda je zádržný systém vašeho dítěte zajištěn svou přezkou!

Pokud se vyskytnou nějaké problémy s popruhy LATCH pro dětské kapsle, sedačky směřující po směru jízdy nebo podsedáky – nechte je co nejdříve opravit odborným technikem v našem obchodě!

Nedoporučujeme používat autosedačku jiné osoby, protože se mohla stát účastníkem nehody nebo ji někdo opravoval, aniž by věděl, zda byly opravy provedeny správně.

Toto jsou nejdůležitější věci, na které byste se měli zaměřit při kontrole autosedačky vašeho dítěte:

– Je otočený dozadu? Pokud ano, přestaňte! Nejbezpečnější místo pro miminko nebo batole je na zadním sedadle – vždy jezděte proti směru jízdy.

Pokud si stále nejste jisti, která sedadla jsou pro vaši rodinu nejvhodnější, neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám pomůžeme a zodpovíme všechny vaše palčivé otázky.

A konečně, pamatujte, že jsme zde jako podpůrný systém – bez ohledu na to, zda instalujete jednoho z těchto padouchů poprvé, nebo ne – takže nám neváhejte zavolat s JAKÝMIkoli problémy/obavami, které byste mohli mít, než vyrazíte na cestu! Nezapomeňte tam zůstat v bezpečí!

Jsme tu, abychom vám pomohli! Pokud instalujete poprvé nebo máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny tyto palčivé otázky našich zákazníků.

Pamatujte, že jsme podpůrný systém – bez ohledu na to, jak zkušení se s těmito autosedačkami můžete cítit. Zavolejte nám, kdykoli to bude nutné, než se znovu vydáte na cestu! Jezděte bezpečně, všichni.