Kdy musím koupit těhotenské oblečení? Vše, co potřebujete vědět

Kdy musím koupit těhotenské oblečení? Jakmile zjistíte, že jste těhotná, začněte zkoušet těhotenské oblečení. Je také dobré si předem udělat základy, jako jsou kalhoty a košile, protože může být těžké je najít v obchodech, když už vystavujete.

Tímto způsobem, pokud v době, kdy jste připraveni ke koupi, nic nesedí, budou mít lepší výběr nebo možná dokonce něco nového, protože většina stylů nevypadá skvěle po nošení po dobu jednoho měsíce!

Při vybírání věcí si je nejdříve všechny vyzkoušejte doma, protože někdy padnou jinak, než se očekávalo (zejména v těhotenství).

Také mějte na paměti, že některé položky se mohou časem zmenšit, takže opravdu přemýšlejte o tom, jak často budete jednotlivé položky nosit nebo zda bude později k dispozici jiný styl/velikost.

Před nákupem si vyzkoušejte více podprsenek a noste je jeden den po domě! Ze začátku mohou být nepříjemné, ale zlepší se to.

Kdo má nárok na mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená je určena matkám novorozenců nebo nově osvojených dětí. Matky, které byly zaměstnány u jejich společnosti před narozením dítěte a pracovaly alespoň 21 hodin týdně (130+ měsíčně), mají po porodu obvykle nárok na mateřskou dovolenou, pokud jsou u stejného zaměstnavatele déle než 12 měsíce.

Tento požadavek se může lišit v závislosti na zákonech jednotlivých států. Zaměstnankyně, které se vrátily do práce do osmi týdnů po porodu, nebudou mít nárok na toto pravidlo, protože takové pracovnice si nevzali „prodloužené“ volno.

Novopečeným rodičům lze poskytnout až dvanáct týdnů neplacené rodičovské dovolené, která nemůže nastat více než jednou v kterémkoli kalendářním roce počínajícím lednem 2020, ale mohou existovat i výjimky z tohoto pravidla.

Existuje v Austrálii 2021 dětský bonus?

Ano, v Austrálii existuje dětský bonus 2021. Australská vláda vyplácí tento dětský bonus oprávněným pracujícím rodičům novorozenců nebo adoptovaných dětí mladších jednoho roku. Tato platba pomáhá na výdaje vzniklé novým rodinám a lze ji vyplácet do šesti let věku vašeho dítěte.

Musíte mít odpracovaných alespoň deset hodin týdně po dobu 26 týdnů před jejich narozením. Pokud nejste zaměstnáni, musíte během tohoto období odpracovat 330 hodin, což odpovídá přibližně 27 hodinám týdně v průměru za těchto 26 týdnů. Nebo pokud je osoba samostatně výdělečně činná, musí během tohoto časového období jednotlivec vydělávat 1 842 USD ze svých obchodních nebo zemědělských činností.

Kdo má nárok na mateřskou dovolenou?

Mateřská dovolená je obdobím pro nastávající maminky, které byly před porodem zaměstnány u svého zaměstnavatele. Zaměstnavatelé si mohou vybrat, jak dlouho bude mateřská dovolená trvat, ale podle federálního zákona by neměla být kratší než 14 týdnů.

Kromě toho musí těhotné zaměstnankyně informovat svého zaměstnavatele, že očekávají těhotenství, do pěti měsíců od data nástupu nebo do šesti měsíců od početí.

Pokud zaměstnankyně tyto požadavky nesplňuje a své těhotenství později uplatní v soudním sporu proti svému zaměstnavateli, může ztratit všechny dostupné opravné prostředky, pokud se má za to, že tyto informace byly úmyslně zadrženy.

I když neexistují žádné individuální zákony týkající se mateřské dovolené, všechny státy umožňují ženám žádat o přiměřené úpravy během těhotenství, a to navzdory všem firemním zásadám, které takové žádosti při práci na pracovišti zakazují.

Tyto typy ochrany slouží k ochraně matky i dítěte, aby nikdo nepřišel o práci ani nebyl vystaven riziku.

Žádné státní zákony však nechrání těhotnou zaměstnankyni před jakýmkoli typem diskriminace, když pracuje. Zatímco některé společnosti umožňují mateřskou dovolenou, jiné takové zásady nemají.

Jak napíšu dopis o mateřské dovolené?

Když píšete dopis o mateřské dovolené, který je přesvědčivý i informativní, musí vzít v úvahu následující: kolik volna vaše společnost umožňuje?

kdy si mohou zaměstnanci vzít dovolenou? jak to ovlivní ostatní zaměstnance v kanceláři, pokud si berou další dny placené nebo neplacené dovolené?

Ve své žádosti musíte také zohlednit všechny federální zákony a předpisy tím, že budete vědět, co se kvalifikuje jako zdravotní postižení související s těhotenstvím, kvalifikační požadavky kvůli povinnostem členů vojenské služby, požadavky na způsobilost FMLA atd.

Co je mateřská přestávka?

Mateřská přestávka je doba, kdy žena odejde z práce, aby se postarala o své dítě. Organizace spojených národů odhaduje, že ženy tvoří 48 procent celosvětové pracovní síly, ale pouze 26 procent zaujímá pozice na manažerské úrovni v soukromých společnostech.

To může být způsobeno tím, že mnoho matek má pocit, že si po návratu z této placené dovolené nemohou dovolit vzít si mateřskou dovolenou a nadále se živit a platit za péči o děti.

Nemusí to však být tak těžké ani drahé! Společnosti by se měly podívat na to, kolik peněz utrácejí za to, aby umožnily novopečeným rodičům pouto se s jejich dětmi během těchto prvních měsíců, a zvážit, zda by nebylo jednoduššího způsobu, než je poslat zpět domů a přitom platit plnou mzdu.

Jak odepíšu z kanceláře na mateřskou?

Pokud odcházíte na mateřskou dovolenou, je nejdůležitější, aby váš zaměstnavatel věděl, kdy a jak dlouho.

To může být obtížné, pokud ve smlouvě není jasné, co se stane, ale s trochou průzkumu by mělo být snadné zjistit, jaká přesně jsou vaše práva podle zásad vaší společnosti. Pokud žádný neexistuje, měli byste být schopni se svým zaměstnavatelem něco vyjednat.

Pokud potřebujete delší dobu volna na mateřské dovolené, existuje několik věcí, které můžete udělat. Vždy je nejlepší zkontrolovat, jaké zásady jsou ve vaší společnosti a zda se vás to dotýká, než učiníte jakékoli rozhodnutí o tom, jak dlouho chcete pryč z práce – vyhnete se tak případným pozdějším problémům, když se budete chtít vrátit do práce nebo budete mít potíže s placením!

Může existovat možnost volby mezi prací na plný nebo částečný úvazek, během které by stále platili stejnou částku, jako kdyby pracovali na plný úvazek, ale samozřejmě by k nim byly připojeny různé výhody v závislosti na tom, co pro ně funguje lépe. / jejich rodinná situace.