Kdy mohu použít bublinkovou koupel na své dítě? Nápady

Kdy mohu použít bublinkovou koupel u svého dítěte? Perličkové koupele jsou skvělým způsobem relaxace a zábavy, ale kdy je můžete použít na své dítě? Bublinky mohou dráždit oči, takže počkejte, až bude vašemu dítěti alespoň šest měsíců.

U novorozenců buďte opatrní – při spolknutí bublinek by mohli mýdlo vdechnout (vdechnout), což by mohlo způsobit udušení.

Starší miminka si užijí hrát si ve vaně s maminkou nebo tatínkem a sledovat, jak se tvoří barevné bublinky. Jen se ujistěte, že voda není příliš horká – dospělým by měla připadat jako vlažná koupel. Přidejte nějaké hračky nebo žínky pro vaše ratolesti na hraní a začněte bublat!

Kdy byste se měli s dítětem přestat sprchovat?

Sprchování s vaším dítětem je skvělý způsob, jak navázat pouto. Pomáhá jim také cítit se bezpečně, zvláště když se bojí vody. Ale jako rodiče se obáváme o soukromí obou stran a chceme, aby naše děti byly nezávislé spíše dříve než později.

Zde je návod, jak se můžete rozhodnout, zda je čas, aby se vaše dítě sprchovalo samo:

* Kdy se mám s dítětem přestat sprchovat?

* Neškodilo by pokračování sprchování s mým dítětem? * Jak mohu pomoci svému dítěti koupat se samostatně?

* Jaké bezpečnostní kroky bych měl během koupání učinit? Tyto otázky jsou důležité a musí si je položit každý rodič, aby věděl, co je pro jeho situaci nejlepší.

Kdy se mám přestat sprchovat se svým dítětem?

Neexistuje žádný magický věk, pokud jde o rozhodování, zda je vaše dítě dostatečně zralé na samostatné koupání nebo ne. Záleží na jedinci a jeho úrovni pohodlí, stejně jako na vašem .

U některých dětí to může být kolem šesti let, zatímco jiné mohou potřebovat více času, než se budou cítit připraveny koupat se samy – dokonce až do osmi nebo devíti!

Poškodilo by to pokračování sprchování s mým dítětem?

Není na škodu pokračovat ve společném sprchování, pokud:

* Vaše děti stárnou (tj. vstupují do dospívání) a chtějí od vás soukromí již nyní; NEBO

* Všimli jste si, že se vašemu dítěti v domově s nahotou nelíbí z osobních důvodů (např. děti ze sousedství je škádlí ve škole).

Jak mohu pomoci svému dítěti se samostatně koupat?

Nejprve zapněte kohoutek a naplňte kbelík nebo dva vodou, než jej přivedete k místu, kde vaše dítě sedí, aby nemělo problémy s navlhčením, pokud by při koupání samo uklouzlo.

Pak vezměte trochu mýdla zpod jedné z těch visících žínek vedle v naší koupelně – bude se to hodit k následnému úklidu!

Ujistěte se, že vše ostatní kolem nich zůstane suché, když vyléváte vodu z koupele poté, co se umyjí; jen se předem zbavte všech zbytků, jako jsou vlasové sponky nebo sponky!

Jaké bezpečnostní kroky bych měl během koupání podniknout?

Koupání může být hodně zábavné, ale je také důležité zůstat v bezpečí! Postupujte podle těchto tipů:

* Než vložíte dítě dovnitř, ujistěte se, že voda není příliš horká – nejprve ji vyzkoušejte na paži, abyste se ujistili.

* Všechny hračky a výrobky do koupele (jako je šampon) uchovávejte mimo dosah, aby je děti náhodně nepolykaly.

* Pokud jsou v blízkosti vany nějaké elektrické spotřebiče, během koupání je pro jistotu odpojte.

* Když jsou děti ve vaně, mějte vždy nablízku dospělého, i když jsou zdánlivě v pořádku samy. nehody se stávají rychle a bez varování, takže je lepší být v bezpečí, než litovat!

Tyto pokyny by měly pomoci zodpovědět některé otázky, které mohou mít rodiče ohledně toho, kdy přestat se sprchováním se svými dětmi. Každá rodina je jiná, proto je důležité spolu komunikovat a přijít na to, co bude pro všechny zúčastněné fungovat nejlépe. Užijte si posledních pár chvil spojení ve sprše, dokud ještě můžete!

Poznámka: Kroky k výrobě osušky se můžete naučit v části Jak vyrobit osušku pro děti, kde najdete návody a tipy.

Jak koupete novorozenou holčičku?

Začněte vanou s teplou vodou. Naplňte vanu asi palec nebo dva (tři až pět centimetrů) vlažné vody.

Pokud nemáte speciální vaničku pro miminko, položte na kuchyňský dřez měkký ručník a položte na něj své dítě tak, aby jeho hlavička byla podepřena jedním okrajem dřezu a chodidla měla přes druhý konec. Před uložením miminka nezapomeňte otestovat teplotu!

Voda ve vaně by měla být o něco teplejší než pokojová teplota – asi 37 °C. Ke kontrole můžete použít teploměr; pokud ne, ponořte jedno koleno do vody pro testovací účely: Nemělo by vám být studené, ale také by nemělo být na kůži příliš horké.

Pokud používáte umyvadlo, jemně nalijte vodu na tělo a vlasy vašeho dítěte z džbánu nebo šálku. Dávejte pozor, aby se jí nedostala voda do očí. Pokud používáte vanu, použijte houbu, hadřík nebo žínku, abyste namočili a namydleli své dítě – vyhněte se také tomu, aby se jí do očí dostaly bublinky!

Opláchněte pěnu tím, že jí nalijete více teplé vody na její tělo a vlasy (nebo ji krátce ponoříte pod vodu, pokud je ve vaně). Po koupání dítě jemně osušte ručníkem; netřete silně, protože to může způsobit podráždění pokožky. Některá miminka se po koupeli ráda pudrují, jiná dávají přednost sušení na vzduchu.

Pokud používáte dřez

Nalijte vodu na tělo a vlásky svého dítěte z džbánu nebo hrnečku. Dávejte pozor, aby se jí nedostala voda do očí.

Pomocí houby, hadříku nebo žínky navlhčete a namydlete své dítě – vyhněte se také tomu, aby se jí do očí dostaly bublinky! Opláchněte pěnu tím, že jí nalijete více teplé vody na její tělo a vlasy (nebo ji krátce ponoříte pod vodu, pokud je ve vaně).

Po koupání dítě jemně osušte ručníkem; netřete silně, protože to může způsobit podráždění pokožky. Pokud neznáte proces koupání svého děťátka tímto způsobem, zvažte přečtení Jak dát miminko koupel v umyvadle na kroky.

Pokud používáte vanu

Použijte houbu, hadřík nebo žínku, abyste namočili a namydleli své dítě – vyhněte se také tomu, aby se jí do očí dostaly bublinky! Opláchněte pěnu tím, že jí nalijete více teplé vody na její tělo a vlasy (nebo ji krátce ponoříte pod vodu, pokud je ve vaně).

Po koupání dítě jemně osušte ručníkem; netřete silně, protože to může způsobit podráždění pokožky. Některá miminka se po koupeli ráda pudrují, jiná dávají přednost sušení na vzduchu.