Kdy měníte dětskou autosedačku? Průvodce

Kdy měníte dětskou autosedačku? Odpověď na tuto otázku hraje mnoho faktorů, ale neexistuje žádné konkrétní pravidlo, kdy převést vaše dítě z dětské autosedačky na konvertibilní nebo batolecí autosedačku.

Specifikace se budou lišit podle toho, jaký typ vozidla řídíte (pokud je to SUV s větším prostorem pro sedadla zády ke směru jízdy), jak staré je vaše dítě a zda dosáhlo nějakých bezpečnostních milníků, pokud jde o výšku a hmotnost.

Jak namontujete základnu autosedačky?

Na Amazonu je k dispozici několik různých základen autosedaček a ne vždy jsou zaměnitelné.

To znamená, že pokud si koupíte dětskou autosedačku (která umí být obrácena proti směru jízdy), bude fungovat pouze se základnou vyrobenou speciálně pro vaši značku a model vozidla. Chcete-li nainstalovat první základnu, budete si muset zakoupit nebo půjčit další základnu.

Pokud přesto uvažujete o nákupu nových sedadel, zvažte pořízení dvou odpovídajících sad, abyste je mohli podle potřeby vyměňovat, aniž byste se museli starat o kompatibilitu.

S konvertibilními sedadly, jako jsou tyto, není potřeba mít více než jednu sadu, protože všechny pasují na každý typ rámu kočárku od narození až po podložku.

Používáte bezpečnostní pás se základnou autosedačky?

Je velmi důležité používat základnu autosedačky. Snažte se nezvyknout si jej nechávat na zadním sedadle vozidla, protože to může způsobit, že nebudete mít v případě potřeby další sadu.

Měli byste si udělat čas pokaždé, když nastupujete do svého vozidla, nebo před umístěním dítěte do dětské autosedačky, pokud místo systému LATCH používáte pouze pás.

Tímto způsobem se stanou něčím normálním pro rodiče i děti, takže nebude zmatek v tom, který z nich je třeba použít v jaké době.

Pomáhá také bezpečnosti, protože k většině nehod dojde do 30 sekund po nastartování jedoucího vozidla! Pokud se to udělá správně, zabrání to také tomu, abyste museli chodit venku, když se je snažíte zapnout.

Jak namontujete základnu autosedačky s bezpečnostním pásem?

Nejprve sundejte potah sedadla. Poté odepněte nebo přestřihněte ten otravný popruh, abyste si uvolnili ruce pro připevnění základny pomocí systému bezpečnostních pásů.

Dále vyhledejte, kde jej budete moci umístit ve svém vozidle, a připevněte jednu stranu pásu autosedačky kolem části tohoto zařízení. Můžete použít kterýkoli konec, ale ujistěte se, že to děláte bezpečně.

Nyní protáhněte volný konec řemene mechanismem a navlékněte jej do vodítka, než tuto stranu uzamknete na místě. Poté připevněte autosedačku k této základně zacvaknutím nebo kliknutím na západku na spodní straně autosedačky vašeho dítěte s područkami nebo háky umístěnými v každém rohu, pokud jsou k dispozici.

Jak připevníte autosedačku pomocí bezpečnostního pásu?

Chcete-li připevnit autosedačku bezpečnostním pásem, musíte se ujistit, že je pás zajištěn na místě. To znamená, že se nepohne při náhodném zatažení nebo při náhlém zastavení během jízdy nebo při parkování.

Používáte-li starší vozidlo, které nemá spodní kotevní tyče pro upevnění LATCH, použijte nejbezpečnější volbu místa instalace a alespoň jednou (nejlépe dvakrát) připojte popruh horního popruhu k opěrce hlavy na zadním sedadle a k vnitřnímu systému popruhů dětského zádržného systému. ).

Pokud je to možné, zvolte vnější polohu s otevíracími dveřmi namísto toho, abyste byli obklopeni jinými sedadly nebo předměty, kde by mohlo dojít ke kontaktu s ostatními v případě manévrů nouzového brzdění. Pamatujte také, že cestující musí být připoutáni na svých sedadlech, nikoli v dětském zádržném systému.

Odděluje se základna z autosedačky Graco?

Základna se z autosedačky Graco nesundává. Stačí jej umístit do auta a připoutat, abyste zajistili dítě na jízdu, dokud je ještě dostatečně malé, aby se bezpečně vešlo do dětské sedačky.

Bezpečnostní prvky tohoto nejprodávanějšího modelu znamenají, že jej budete moci používat po celou dobu kojeneckého věku, dokud nebude vaše dítě připraveno na sedačky po směru jízdy, k čemuž obvykle dochází kolem dvou až tří let (když dosáhne alespoň 22 let). libry).

Jak přeměním své dítě na podsedák?

Podsedák je nejlepší, jakmile vaše dítě vyroste z autosedačky. Než je přehodíte, ujistěte se, že jsou dostatečně vysoké, aby se v nich pohodlně sedělo a aby bylo při sezení rovně dostatečně vidět na cestu, aniž byste se příliš hrbili nebo byli nepohodlní.

Pokud tyto věci pro vaše dítě nejsou pravdivé, počkejte, až budou! U většiny dětí se to stane někde ve věku od čtyř do šesti let. Neexistuje však přesný věk, kdy by děti měly přestat používat konvertibilní autosedačku, protože každý jedinec je jiný.

Doporučujeme dodržovat pokyny výrobce týkající se omezení hmotnosti a také zkontrolovat, zda není třeba aktualizovat další bezpečnostní prvky, než provedete změnu ze sedadel pro jízdu po směru jízdy na sedačky po směru jízdy (například pokud je pás příliš krátký u dítěte, které přerostlo dopředu- sedadla otočená proti směru jízdy, ale z bezpečnostních důvodů musí stále jezdit proti směru jízdy).